Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha szerepelnem kell közönség...

Ha szerepelnem kell közönség előtt, de tudom hogy nem menne azért mert izgulni fogok, akkor az segít ha bekapok egy xanaxot?

Figyelt kérdés
Vagy van valami más mód? Annyira fogok izgulni, hogy a szívem maxon fog verni, remegni fogok, izzadni, és nem tudom ki tudok e sétálni anélkül hogy ne röhögjön rajtam mindenki. Ha beveszek előtte egy nyugtatót, vagy kettőt, az segítene? Ilyenekkel ne gyertek hogy készüljek fel rá nagyon, meg vegyek nagy levegőket, mert nem ér semmit. Nekem a tömeg miatt vannak ilyen félelmeim.

2012. szept. 17. 15:14
 1/7 anonim ***** válasza:
26%

Inkább el kéne kerülnöd a szerepléseket!

De ha muszáj, akkor ne azon gondolkozz, hogy mit gondolnak rólad, ne a közönséget vizslasd! Hanem koncentrálja feladatra. Bizonyára nem színésznek készülsz, csak kényszerből kell szerepelned, igaz?

Azért beszélj érthetően, nézz ki 1-2 pontot a közönség közt lévő tárgyak közül, pl két oszlopot, és azokhoz beszélj! Így úgy tűnik, mintha a közönségnek beszélnél, de te mégse őket látod, hanem bennük két élettelen pontot. Azért mondok kettőt, hogy néha váltogasd őket, hogy ne csak 1 helyre nézz...

2012. szept. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem direkt, és nem is holmi "megkértek hogy ünnepen álljak ki..." hanem egyik órán (egyetem) kell majd.

Nem is a ténytől félek annyira, hanem tudom hogy előtte napokig rá fogok parázni, már 2 nappal előtte is csak ezen fogok agyalni, és amikor az esemény lesz akkor szétizgulom magam majd. Mesterségesen kéne valamit csinálnom, ezért gondoltam a xanaxra, hogy bizonyos mennyiséget beveszek, és talán majd nem lesz annyira gázos.

2012. szept. 17. 15:40
 3/7 A kérdező kommentje:
Kb 1 éve vettem észre magamon ezt a mentális betegséget, azóta semmi nem javult, sőt rosszabbodott, felkeresek egy pszichológust is szerintem, de a kb 2 hét múlva esedékes kiállásomat nem tudom elkerülni. Eddig megoldottam mindent, hogy ne kelljen ilyeneket csinálnom.
2012. szept. 17. 15:46
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát nézd, azért ezek a nyugtatók eléggé szedálnak alapból, de ha túl gyakran fordul elő az ilyen prezentáció az egyetemen még rá is szokhatsz. Inkább kapj be 1-2 szem Valeriánát és tanuld meg jól az előadandó anyagot, annál nagyobb önbizalmat semmi se fog adni.
2012. szept. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem kell gyakran, egy tárgy ami ilyen és szerintem max 2-3 ilyen lesz.

Most az hogy rászokok e vagy sem nem annyira foglalkoztat, inkább az hogy beégek mindenki előtt. Meg fogom tanulni az anyagot rendesen, szerintem azzal nem lesz gond :)

De szerintetek, ha beveszek előtte 1-2 bogyót (xanaxot), az segíthet? a Valeriánát is ki fogom próbálni, de arról nem sok jót hallottam hatás ügyileg...

2012. szept. 17. 16:47
 6/7 anonim ***** válasza:
47%

-A többiek is tartanak előadást? (Akkor ők is ugyanúgy izgulnak és beéghetnek...)

-Vannak barátaid a társaságban?

2012. szept. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Tudom hogy izgulhatnak, és igen, sok embert ismerek közülük, miért fontos ez?


Én nem csak emiatt vagyok ilyen parás, minden dolog miatt, ha tudom hogy esetleg ki kell mennem a táblához akkor is így reagálnék, de csak mert előtte ráparáztatom magam. Sőt ennél sokkal kisebb dolgok miatt is.

Ezért kérdezem, hogy gyógyszerrel megoldható e ez az izgulás.

2012. szept. 17. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!