Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki nem alszik akkor...

Ha valaki nem alszik akkor hogyan hallucinál?

Figyelt kérdés
Ha valaki kb. 3 napot nem alszik,még 1 percet se akkor a 3-dik nap után milyen mértékben halluzik? Mármint a harmadik nap után azt tudom hogy kidöl a logikus gondolkodás ,de a harmadik nap után folyamatosan fog halluzni? vagy csak idöszakonként 1-szer mondjuk 5 másodperce fog látni egy lebegő majmot? És valosághű a hallucináció? És a hallucináció olyan ,hogy az ember egy másik univerzumban hiszi magát? :D Tudom ,hogy ez egy retardált tipusu kérdés és azt hiszitek unom az életem ,de rengeteget olvastam az emberi tudatállapotrol és az alvás szakaszaikor jelentkező rem vagy álom fázisrol is. Szóval a kérdésem érdeklödő jellegű. Normális kérdéseket szeretnék ezzel kapcsolatban,és ha érkezne hasznos válasz akkor azt nagyon szépen megköszöném. :)

2012. szept. 23. 08:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Apukám mesélte, hogy amikor mentünk ki Németországba, elég sokat kellett vezetnie, mert anyunak akkor még nem volt jogsija. Nem töltött 3 napot alvás nélkül, de annyira fáradt és álmos volt, hogy éjszakai vezetés közben már olyan hallucinációi voltak, hogy az út szélén álló fák óriási emberek. De tudta, hogy csak a fáradtság miatt van. Szerintem kb. olyan lehet, mint amikor álmodsz, és tudod, hogy ez csak egy álom.

Amúgy volt egyszer valami műsor valamelyik természetfilm csatornán, hogy volt egy kísérlet, melyben pár embert összezártak, és nem volt szabad aludniuk napokig. Mindenki másképp reagált. Volt, aki egy idő után teljesen magába fordult, csak bámult maga elé. Volt, aki kiakadt, folyton kiabált a többiekkel. Halluztak is, de nem folyamatosan, csak szakaszosan.

2012. szept. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 48 óráig már voltam ébren.

Ne ilyen hallucinációkra gondolj, hogy lebegő majom... Nekem például olyan volt, hogy este egy álló oszlopot 3 percig egy sétáló embernek néztem. Egy kapucnis fiút egy göndör hajú nőnek. 2 percig bámultam a csapot, mert mozgott a visszatükröződés, és nem értettem, hogy mitől. Csak néztem, néztem, és nem láttam, hogy a lefolyó vízcseppek... A szobámban félhomályban pedig mindig láttam, ahogy hömpölyög a levegő. Mintha látnád a levegő lassú mozgását.

Szóval nekem két nap után ilyen volt. Elég borzalmas, még a vécére is féltem egyedül kimenni. Annyira fáradt volt már az agyam, teljesen zombi voltam...

2012. szept. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Hát, úgy tudom, hogy 72 órai alvástalanság után, az ember szervezete elkezd LSD-t termelni, ezért hallucinálnak, akik nem alszanak.
2012. szept. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

en voltam mar tobb minbt 4 napot ebren idegen varosban szallas nelkul.

1. nap almos voltam de amugy jo volt minden a nap vegere a koncentraaciom kicsit csokkent de kb ennyi volt az egesz.


2.nap kezdtem hisztis lenni de a faradtsag erzetem szinte teljesen elmult.


3.nap kezdtem almos lenni a nap vegere mar nagyon nagyon almos voltam folyton kiabaltam mindenkivel es koncentralni egyaltalan nem tudtam igen, halucinaltam is de p, olyat h azthittem hirtelen ugrik vki felem de nem volt senki stb.


4.nap na kkor egyfolytaba es mindenhol elaludtam percekre. egy teren leultem mert elfaradtam es ott elaludtam, a buszon, a buszmegalloban, a mekiben, MINDENHOL nehezen tudtam meg beszelni is gondolkozasrol meg szo sem volt..


aznap este kerutlem haza es akar hiszed akar nem 2 orat forgolodtam mire eltudtam aludni. :D

2012. szept. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Van egy jópofa regény: Aszlányi: Aludni is kéne....
2012. szept. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%

Én ma vagyok ébren hatodik napja. Tegnapig nem hallucináltam, de akkor frankón láttam a mobilom kijelzőjén, hogy anyukám hív. Hallottam a csörgést is, de mire felvettem volna, letette. Utána visszahívtam, hogy miért keresett, és mondta, hogy ő nem hívott már két napja. Utána megnéztem a hívásmemóriát és tényleg nem hívott.

Ma pedig hajat mostam, utána fogtam a hajszárítót, be akartam dugni a konnektorba, és akkor esett le, hogy nincs is hajszárítóm. És valójában semmi sem volt a kezemben.

Elég ijesztő.

2012. szept. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ilyen 48 óra körüliek voltak csak, egyszer volt egy 72 órás, de ott már nem hallucináltam, hanem elaludtam (kezdetben mikroalvások voltak, majd egyre hosszabbak, de egyszerűen képtelen voltam ébren maradni).


Viszont mind a 48 órásokban, mind a 72 órás első kb. 48 órájában olyasmik voltak, hogy pl. kint voltunk az udvaron a tűz mellett, láttam az égből, hogy kezd világosodni, de a nap még természetesen sehol sem volt, ennek ellenére egy lámpát kb. 30 percig néztem, azt hittem rá, hogy az a nap...én meg csak néztem, hogy milyen szép szabályos, nagy... :D

Aztán volt olyan is, hogy egy székre azt hittem, hogy egy német juhászkutya, a villamoson meg arra a bőr kapaszkodóra, hogy egy kígyó. De ezek csak ilyen pár pillanatig tartanak, aztán kapcsol az agy. Mondjuk a villamoson odakaptam a barátnőmhöz, hogy vigyázzon, mert... de már ki sem mondtam, mert addigra rájöttem, hogy nem kígyó. :)

Meg olyan is volt, hogy ült valaki előttem a széken, én meg egyszer csak azt hittem, hogy leesik róla, oda is odakaptam. Közben az illető meg sem mozdult.

De ezek tényleg csak ilyen 1-2 mp-es képek.

2012. szept. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
34%
Aludjatok, ne vagánykodjatok ilyen dolgokkal!
2012. szept. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Utolsó:Szerintem mindenkinek saját felelősége ez,mivel nem vagy az anyjuk/apjuk stb,igy hát parancsolni se tudsz. :D Megmost vagánykodni? Valaki így keres sajnos pénzt ,hogy sokáig fennt kell maradnia. A mai világba meg az egészség? pff. Hidd el,nem ez öli meg a fiatalokat hanem inkább a légszennyezés.(sok gyerek attól aszmás).
2012. szept. 30. 07:17
 10/11 anonim ***** válasza:
50%
Nem a kenyérkeresetről beszélek, én is dolgoztam éjszakai műszakban, és néha szórakozni is kell, ez természetes.
2012. szept. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!