Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy filmben azt hallottam,...

Egy filmben azt hallottam, hogy aki nem alszik eleget az akár hallucinálhat is. Ehhez mennyi alvást kell kihagyni? (2 éjszaka ébrenlét elég? ) Mik a veszélyei? (Remélem csak annyi, hogy összeesek és alszok egy nagyot. )

Figyelt kérdés
2010. aug. 11. 21:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Önerődből nehezen fog menni annyi ideig ébren tartani magad, hogy hallucinálni kezdj. Akaratod ellenére is be fogsz aludni, hacsak nincs valaki vagy valami, aki/ami erőszakkal ébren tart. Egyébként olyasminek írják le a jelenséget, hogy az "álmok betörnek az ébrenlétbe". Nem gondolom, hogy egészséges dolog, de nagyobb bajod valószínűleg nem lesz tőle (amennyire én tudom).
2010. aug. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Oké, köszi. Amúgy volt már hogy nem aludtam 2 éjszakát csak sajna reggel 7 kor bealudtam. Dög unalom volt az egész. Most egy barátommal tervezünk egy sokáig fennmaradok "bulit". Ha ketten vagyunk akkor már nem unatkozunk!


Kérlek még írjatok véleményeket/tapasztalatokat (ha van)

2010. aug. 11. 21:30
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez egyelőre még biztos jó bulinak hangzik, meg poén, de hidd el, nem érdemes ezzel szórakozni. Sajnos elég sokszor és sokáig nem aludtam ki magamat eléggé, most például a új 6 hetes kiskutyám miatt éjszakázok rendszeresen, és látom magamon, hogy mennyire nem tesz jót. Ráadásul hozzászoktok, utána meg nem tudtok visszaállni teljesen. Nem éri meg.
2010. aug. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Igen, nagyon hosszú ébrenlét során előfordulhat, hogy hallucinálsz. Habár velem nem fordult elő, hogy durván hallucináltam volna, csak ilyenek, hogy mondjuk a szemem sarkából láttam valamit, de aztán kiderült, hogy nincs is ott semmi - ilyen még ébren is előfordulhat az emberrel, de ha több, mint 40 órája nem aludtál, akkor az ilyenek kellemetlenül gyakoriak lehetnek.


Ezen a weboldalon találhatsz érdekes információkat a nemalvás hatásairól:

[link]

2010. aug. 12. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
46%

Pár nap múlva a pszichiátrián kötsz ki. Ott majd alszol eleget beinjekciózva.

Olyan leszel 3 nap alvás nélkül mint egy zsák sz*r

2010. aug. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nos én 3 hónapja insomniával küzdök, ez a zárójelentésemen is rajta van, én láttam tortát a hálóban, órát a falon, félrebeszéltem, nagyon szar dolog.
2010. aug. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!