Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti hogy élitek meg a bipoláris...

Ti hogy élitek meg a bipoláris személyiségzavart, depressziót, hogy jelentkeznek a tünetek?

Figyelt kérdés
bipoláris, személyiségzavar, depresszió

2012. szept. 25. 21:13
 1/3 anonim ***** válasza:
92%

Szia!


Nagyon erősen ingadozik a hangulatom. Hol nagyon jó a kedvem - ok nélkül, hol pedig legszívesebben eltűnnék a Föld színéről is. Időnként úgy érzem, hogy jól vagyok, aztán hülyeségek járnak a fejemben - egyszer már kíséreltem meg baromságot csinálni. Van, hogy dühöngeni tudnék, csapkodni, üvölteni. A "jól vagyok" időszakok lényegesen rövidebbek (pár nap csak), mint a mélypontok. Azok eltartanak hetekig is. Van, hogy nagyon magam alá kerülök - mondjuk 2 haláleset is szerepet játszik ebben, az egyik 2 és fél éve történt, a másik kicsivel több, mint 1 éve - és akkor napokig nagyon szenvedek. Nem eszem, a gyomrom ugrál, hányingerem van. Van, hogy nem tudom kimutatni az érzelmeimet, akár hónapokig is bennem rekednek, aztán egyszercsak "robban".


Nagyjából így jelentkezik nálam ez a depresszió.

2012. szept. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja, kihagytam, hogy nagyon befordultam, nem nagyon érdekel semmi és az embereket is kerülöm egyre jobban.:/
2012. szept. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
82%

Nekem már nincs bipoláris zavarom (ki lehet nőni belőle, és én ki is nőttem) de így emlékszem vissza rá.

A külvilágtól teljesen függetlenül váltott egyet a hangulatom.

Ha elért a "rosszkedv", akkor csúnyának, undorítónak láttam magam, arra gondoltam hogy mindenki jobb nálam és hogy semmi esélyem az életben. Ha a jókedv volt rajtam, akkor nagyon izgága voltam, gyönyörűnek láttam magam és a világot is szépnek láttam. Sokszor sírtam ilyenkor a jókedvtől.

Egyszer volt olyan, hogy elmúlt a depresszív és olyan volt, mintha felébredtem volna. Nem tudom másképp mondani. Nagyon éles, durva váltás volt.

Mind a mániás mind a depresszív fázisban nagyon elöntöttek az érzelmek. Egyszerűen sokkal erősebb érzelmeim voltak. De végül is én szerettem ezt, főleg mikor jókedvem volt.

2012. szept. 28. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!