Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Annyira eluralkodik rajtam a...

Annyira eluralkodik rajtam a félelem, a depresszió, a stressz, hogy nem tudok sem a tanulmányaimra sem a boldogságra koncentrálni. Mi ez?

Figyelt kérdés
Az iskolában folyton csak arra tudok gondolni,hogy ne menjen a hasam...elég gyakran előfordul.Emiatt az étkezés,sőt minden étel az ellenségemmé vált.Pesten lakom albérletbe,így hazautazáskor még a busz utazástól is görcsbe rándul a gyomrom.Nem bírom már ezt.Folyton csak a jövőmre tudok gondolni,hogy mikor tudok elhúzni végre ebből a szörnyű albérletből,ahol azért lakom még mindig,mert olcsó,meg ,hogy lesz-e munkám,jövedelmem stb...Eléggé láthatatlan számomra az alagút vége.Tudom,hogy pszichológusra lenne szükségem a sötét gondolatok miatt is,de egyszerűen nem tudom a lépéseit,fogyókúrázni is ezért nem kezdtem el,mert egyszerűen nem látom át,hogy mit kellene cselekedni.:SS

2012. szept. 30. 08:46
 1/2 anonim válasza:

Én kövér kisgyerek voltam, amiért folyamatosan kaptam a negatívokat. Nem voltak barátaim, mérhetetlenül gonosszá vált a világ már általános iskola alsó tagozatától, így elég depresszív, és emberkerülő nevelkedett belőlem. Immár 9. éve bulimiás is vagyok, nagyon ingatag a testsúlyom, ami miatt mégdepresszívebb vagyok, nem tudok semmire se koncentrálni, pedig tudom, hogy képes vagyok rá. Mióta világ nekem a világ, mindigis arról álmodoztam, hogy nagyon jó sorsom lesz, kimászhatok valamikor ebből a putriból, ahol élnem kell. 2011-ben érettségiztem le, majd megcsináltam a szakvizsgámat is (grafikus), és jövőhéten csinálom meg a gyógyszertári asszisztensi vizsgámat. Gyógyszerész szerettem volna lenni mindigis, de amiatt, hogy küzdöttem évek óta magammal, és a kilátástalansággal, ráadásul olyan iskolába jártam, amit gyűlöltem, de nem hagyhattam ott, az eredményeim siralmasak lettek, hozzám képest, mert ismerem a határaimat. 1 éve dolgozok patikában, 70e ft-ot kapok kézhez, és nincs semmi, ami vígaszt adjon erre. Ikertestvérem, aki támaszom volt 1 évvel ezelőttig, elköltözött Angliába. Az első barátomat most veszítettem el, igaz már 4 hónapja ennek, de még mindig nagyon nehéz. Ráadásul a (táv)kapcsolatnak a vége azért történt, mert fizikailag és lelkileg is tönkretett a távolság, amit a volt barátom nem tudott elviselni, és úgy éreztem már én is, hogy én se. Mérhetetlenül magányossá váltam, egyszerre veszítettem el 2 mérhetetlenül fontos és egyetlen támaszt és örömforrást.

Most felteszem egy lapra az egész életem, és belevágok az egyetembe. Biológia és fizika érettségi kell hozzá, ebből egy emelt szinten. Biológiából leérettségiztem már, de most fizika emeltre van szükségem, aminek min. 81%-osnak kell lennie. Emellett meg kell csinálnom egy felsőfokú német nyelvvizsgát is, mert nagyon szükségem van a többletpontokra. Kétségbe vagyok esve, napok óta sírok, nem tudok enni, de még nyelni se, talán bele is lázasodtam. Ez az utolsó esélyem az életre.

2012. szept. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Sokmindenben hasonlók vagyunk ezek szerint...én is a biológia felé hajlok,de egy emelt érettségin kívül nem sikerült ilyen irányba fordítani az életemet.A középsuli nekem is rémálom volt,ráadásul rengeteget szivattak,ugyh megkeserítették az életem.Büszke lehetsz magadra,hogy képes vagy felkaparni magad a padlóról és új életet kezdeni.Nekem is kevés pontom van,de egyszerűen kizártnak tartom,hogy én érettségizzem vagy nyelvvizsgázzam,mert úgysem tudnám megcsinálni,tudom.A saját családom szivat a súlyom miatt a legtöbbet,ha meg nem eszem vagy előkerül az öngyilkosság akkor meg már hápognak,hogy nah ezt már nem...én életképtelen vagyok és marhára unom ezt az egészet,hogy egyeseknek megadatik az h elég erősek helyén tartani az életüket én meg nem...nulla akaraterővel már nem húzom sokáig
2012. okt. 1. 07:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!