Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszerbetegség 14 évesen!...

Kényszerbetegség 14 évesen! Most mit tegyek? Sürgős!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Végső elkeseredésemben írok ide, diszkomfortérzettel és fájdalmas emlékekkel... Szóval, az a helyzet, hogy lassan 5-6 éve kényszerbeteg vagyok. Tudom, mi váltotta ki, emlékszem a napra, és arra a mondatra, amivel kezdődött. Apukám hülyéskedésből elkezdte mondani, hogy elköltözünk, direkt vicceskedve, én meg komolyan vettem, és közöltem, hogy ha elköltözünk és meghalok én visszajövök kísérteni ide. Akkortájt halt meg az egyik közeli rokonunk, és innen jött a halálfélelem.

Azon az éjjelen nem aludtam, és 4-5 mondatot kényszeresen elkezdtem mondogatni, hogy meglegyen az a bizonyos komfortérzet, amit minden kényszerbeteg keres. Hát 1-2 percig sikerült is, aztán meg újra elkezdtem.

2 évig(!!!) tartott ezeknek a mondatoknak az ismételgetése, aztán másikakat kezdtem el mondani. Tulajdonképpen tönkretette ez a betegség 5 évem phszihéjét...

Egy időre leállt, aztán 3 éve más formában létrejött. Folyamatosan azt mondogattam, hogy nem akarok meghalni. Ezután persze megint leállt 2 évre, és tavaly visszajött. Nagyon rossz, mert a legelejétől kezdve társulnak kényszercselekvések a kényszergondolatokhoz, például 5-6×, de néha 20-szor(!!) kell becsuknom az ajtót, elolvasnom mondatot, szót, megnyitni egy ablakot a gépen, mert különben azt érzem, hogy most valami nagyon rossz fog történni.

Tulajdonképpen április táján tudatosult bennem, hogy ez kényszerbetegség.

Még rosszabb, hogy elkezdtem hinni a Vonzás Törvényében, és félek, hogy a kényszergondolataimmal bevonzom a rosszat.

Anyukámnak nem merem elmondani, de ez így csak rosszabb lesz... Tisztában vagyok vele, hogy a pszichológus segíthetne, de félek, Anyu hülyének nézne, és elküldene a fr*ncba, hogy nem hiszi el.


Hogyan mondjam el neki? Vagy otthon is lehet kezelni?


Kissé jobb, hogy most kiírtam magamból, és nyugodtabb is vagyok. Olvastam egyébként, hogy sok kénszerbetegnek az agya nem termeli a nyugalomért felelős hormonokat, és én ezt érzem... Segítsetek, kérlek! :(



2012. szept. 30. 12:41
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Pedig muszáj lesz szólnod anyukádnak és elmenni pszichológushoz. Ezt egyedül már nagyon nehéz lenne leküzdened.
2012. szept. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, és próbálom elmondani neki, de ettől a betegségtől tiszta feszült vagyok nagyon sokszor, és kissé elromlott ettől a kapcsolatunk... De én nem akartam ezt!

Nem akartam elrontani... De ettől a betegségtől hánynom kell, gyűlölöm az egészet.

A saját belsőd éget fel, mintha nem Te irányítanál.

2012. szept. 30. 12:54
 3/24 A kérdező kommentje:
Ja igen, ment a zöldkéz, mert tényleg segítség számomra, amit írtál.
2012. szept. 30. 12:54
 4/24 anonim ***** válasza:
és ha egyedül mennél el egy pszichológushoz? lehet nekem is azt kéne :/
2012. szept. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
ja bocsi most látom hogy 14 éves vagy, ahhoz képest szépen írsz! :)
2012. szept. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 I_krisz_I válasza:
100%

Szerintem is szólnod kéne az anyukádnak, és higgy nekem, anyukád nem fog bolondnak nézni és nem fog elküldeni a francba... Szerintem őrülne is neki ha leülnél vele beszélgetni erről. A te gondjaid is megoldódnának és javulna a kapcsolatod az anyukáddal is. : ) De ha belegondolsz ebbe az egészbe , a kényszerbetegségre, rájössz hogy nincs mitől félni, mer ahogy írtad "megnyitsz egy ablakot a gépen"... hát mi lesz ha nem nyitod meg ? csak gondolj bele ... rád fog esni a polc ?

Éld csak az életed és az ilyenekre ne is gondolj : ) (azért anyukáddal beszéld ezeket meg ) Sok sikert ! És majd kérlek írd meg, hogy sikerült-e ! :)

2012. okt. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Ha nagyon nem szeretnél szólni anyukádnak, akkor elmehetsz egyedül is pl. az iskolapszichológushoz vagy házi orvoshoz! Mindkettő meg fogja érteni! Döntsd el, hogy melyik a kevésbé rossz egyedül elmenni vagy elmondani anyukádnak.:)
2012. okt. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim válasza:

Halálfélelem, kóros betegségtudat gyötör, amitől folyamatosan szorongsz.

Minél előbb tessék szakemberhez fordulni, nem szabad ezt elhanyagolni!

Szerintem pedig igenis beszéld meg édesanyáddal is!

2012. okt. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
hát elmondtam, kiderült h anyámnak is volt, de leszarják...sztem elmegyek egyedül vagy keresek vmi nyugtatot, xanaxbol megpróbálok bevenni min. 1-et. Köszi mindenkinek.
2012. okt. 14. 19:41
 10/24 anonim válasza:

Ne szedj orvos utasítása nélkül semmilyen gyógyszert, főként ne nyugtatókat!!!

Biztos van a környezetedben valaki, akiben megbízol, és menj el vele orvoshoz. De akár egyedül is elmehetsz.

Fel a fejjel! Szorítok neked!

2012. okt. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!