Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség esetén milyen...

Pánikbetegség esetén milyen orvoshoz kell fordulni?

Figyelt kérdés

2012. szept. 30. 21:42
 1/6 anonim ***** válasza:
pszichiáter
2012. szept. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Honnan tudod,hogy pánikbeteg vagy,ha még nem voltál orvosnál?
2012. okt. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Háziorvoshoz. Az ő dolga az, hogy kiderítse, hogy a panaszaid milyen jellegűek, és kezdjem el segíteni is. Ha pedig ez nem jár kellő eredménnyel, beutal szakrendelésre. ( pszihiátriára)
2012. okt. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Pszichiátria.Én most voltam.Én is pánikbeteg vagyok.Évekig húztam, mert nem voltam hajlandó elfogadni, hogy "beteg"vagyok.2 éve volt egy súlyos pánikrohamom ez mostanra átváltott elég komoly depresszióba.Hogy miért most mentem csak el?Hirtelen fogyás (10 kg) alvászavarok, állandó szorongás.Én kértem beutalót a háziorvosomtól.Nagyon aranyos a doktornő, akihez kerültem.Ki kellett tölteni egy 2 oldalas depressziótesztet és én mindenre őszintén válaszoltam.A doktornő azt mondta, hogy vagy pszichoterápiát választok (beszélgetés többször) vagy gyógyszert.A gyógyszeres kezelés kb. fél év én ezt választottam.Nagyon erős a gyógyszer amit kaptam, először volt hányingerem, lefehéredtem, szájszárazság, menstruációs zavar, de most már pár hét elteltével érzem, hogy könnyebben veszem az akadályokat.Sokan azt hiszik, hogy pszichiátriára csak a hülyék járnak, így ciki elmenni.Pedig inkább te menj el, mint késő legyen és vigyenek, mert akkor már sokszor visszafordíthatatlan a baj.Nekem is mostanra jöttek össze a dolgok, mint egy átlag magyarnak:nem vesznek vissza a munkahelyemre gyes után,hónapok óta semmi munkalehetőség a környéken, a férjemnek sem biztos a munkahelye és van hitel meg jönnek a csekkek, szal úgy általában kilátástalan a helyzet.ENNYI.És ez mostanra már túl sok.
2012. okt. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

"Honnan tudod,hogy pánikbeteg vagy,ha még nem voltál orvosnál?"


Onnan hogy szinte minden tünet egyezik, már 6 éve pánikbeteg vagyok ezt csak most látom hogy ráébresztettek, de igazán 1-2 éve halogatom az orvost. Van néhány dolog, ami nagyon megrémiszt, és félek hogy nem tudok kontrollálni, egyre súlyosabb. Dühroham, sokszor nem tudom mi a valóság, álomszerű minden, nem merek kimenni egyedül nem bírok tömegben lenni, sok-sok minden és lassan így érzem teljesen felemészt, néha úgy érzem megőrülök!!

2012. okt. 3. 16:55
 6/6 A kérdező kommentje:
Elég nehéz ilyet több évig megélni, úgy hogy teljesen rányomja a bélyegét mindenre. 20 éves vagyok, és nem bírom elképzelni mi lesz évek múlva ha most ilyen a helyzet. Sok gyerekkori sokkot kellett átélnem, úgy érzem ezek miatt alakult ki..
2012. okt. 3. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!