Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha hangos zajt hallok, hirtele...

Ha hangos zajt hallok, hirtelen iszonytató dühös leszek, és pánikolok. Más is van ezzel így?

Figyelt kérdés

Soha nem bírtam a hirtelen hangos zajokat. Ha az utcán egy motor húz el mellettem, vagy fúrnak a szomszédban, csattan valami a földön, vagy ha valaki erősen orrot fúj, egy pár másodperces roham tör rám, amikor agresszivitást és félelmet érzek, de nagyon erősen.


Ilyenkor utána is ingerült vagyok egy kis ideig, amíg nem tisztázom magamban, hogy ezt az érzést csak a zaj váltotta ki belőlem.


Nagyon kellemetlen, és félek, hogy ha valaki a közelemben csinálna ilyet, elérhető távolságban, képes lennék nekimenni az illetőnek, pedig nem vagyok agresszív ember.


Van valakinek valami tanácsa, vagy hasonló tapasztalata ami segíthetne?


21/l


2012. okt. 1. 15:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is ezt érzem, főleg a motoroknál. Még a robogó esetében is, amikor full gázon üvölt. A nagy állat motorokkal állok legjobban hadilábon. Feldühít, hogy miért csinálják ezt magukkal az emberek? Miért nem megy inkább minden a csend felé, amikor az jobb? Nem tudok mit csinálni, vennem kell egy nagy levegőt. Ez sajnos sokaknak tetszik, kevesen szeretik a csendet.
2012. okt. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A mindennapi zajt nem lehet elkerülni. Tegyetek a fületekbe valamilyen füldugót, vagy költözzetek valami csendes vidékre.
2012. okt. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha már a falu sem csendes, hova menjen az ember? Tanyára? Na azért azt mégse vállalnám be. Komolyan mondom, a város zaja legalább kiegyensúlyozott zaj. De a falura költözés egy nagy csalódás volt.
2012. okt. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez velem is pont így van! Minden kissé nagyobb zajtól ideges lesze és pánikolok, legújabban pedig az agresszió is megjelent. Én járok pszichiátriára, mivel mindemellett pánikbeteg vagyok. Véleményem szerint a stressz váltja ki ezt a fajta ingert, amit az efféle hanghatásoknál érzel.


22/l

2012. okt. 3. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Cunt*-* válasza:

Engem csak nagyon zavarnak a hirtelen hangos zajok.

FALU? bics plíz traktor, motor, kocsi, kutya, szamár..soroljam? a szomszéd reggel ötkor kezd neki flexelni, ha nem, akkor este 9-kor. A cigányok egyfolytában ordítanak, mint valami metál koncerten._. egyfolytában valami szart hallasz az utcáról. :d Ma már ott tartottam, hogy megyek és kinyírom a szomszédokat._. Az egyetlen hangos dolog ami nem zavar a zene, sza ilyenkor zenét hallgatok fülessel c: (Még jó, h csak hétvégenként kell itt lennem xd)

2013. aug. 5. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!