Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Velem van a baj, vagy ez...

Velem van a baj, vagy ez teljesen természetes?

Figyelt kérdés

Tulajdonképpen elég összetett ez az egész. Rengeteget gondolkodok a jövőkapcsán, de nem egészen vagyok biztos benne ,hogy normális ahogyan Én teszem. Kezdek attól félni ,hogy a saját álom-világomban élek. Sűrűn azon kapom magam ,hogy a semmibe bámulok, és a fejemben összerakok kis jeleneteket. Azt érzem ,hogy ezeket az elképzelt jeleneteket kell megélnem a jövőben, hogy tulajdonképpen ez az életcélom. Az értékrendem is úgy érzem más, nem is más hanem inkább furcsa a többiekhez képest. Egy dologgal tisztában vagyok. Megtervezem ,hogy mit kellene csinálnom, de valamiért még sem tudom teljesíteni ez viszont nagyon nagy baj. Tudom ,hogy összeszedetlen, de hirtelen eszembe jutottak és elég nyersen sikerült csak megfogalmaznom. Úgy gondolom ez nem egy probléma hanem több.


köszönöm a válaszokat.


2012. okt. 1. 22:10
 1/3 anonim ***** válasza:
tényleg álomvilágban élsz vagy csak úgy érzed?
2012. okt. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
mindenki ezt csinálja álmokat sző önmagáról...ebbe nincs semmi.
2012. okt. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia, tudom, eleg reg tetted fel a kerdest, de amikor meglattam, valaszolni akartam, mert ez igenis lehet pszichologiai problema jele.


Az egyik kivalto ok az, amit pszichologusok: "fantaziara hajlamost szemelyisegnek" neveztek el.

Addig nem koros, amig a valo eletben, kitalalt valosaguktol fuggetlenul is kepesek boldog, kiegyensulyozott eletet elni es nem valnak megatalkodott hazudozokka.

Az ilyen embereknek rendkivul elenk a fantaziaja, kulonfele kitalalt szemelyisegeket olthetnek magukra, a mult es a jelen esemenyeibol, vagy azoktol fuggetlenul is kepesek torteneteket kitalalni, kepzelt barataikkal cseveghetnek stb. Gyakran latnoki kepessegekkel biro emberkent tartjak magukat szamon es az sem ritka, h allitjak, foldonkivuliek elraboltak oket.

Itt olvashatsz rola bovebben: [link]

(Magyarul sajnos nincs meg)


A tulzott fantazialgatas az un. 'valosag elol menekulok' egyik mentsvara is lehet. Pl szorongas alakul ki az egyenben tulzott elvarasok miatt vagy eppen kilatastalan helyzetbol fakadoan. Az illeto igy kenytelen egy maga altal krealt valosagban keresni a kiutat, ahol minden tokeletes, vagy ahol mindent kepes elerni.


A harmadik lehetoseg az, h az allapotod egy psziches problema: a narcizmus kivetulese. Itt a fantazia tartalma a lenyeg. Ha az alomvilagodban mindenkinel jobb, erosebb, szebb, sikeresebb szuperember vagy es olyanokat kepzelsz el mondjuk, hogy hogyan igaznad le a bolygo lakossagat vagy hogyan lehetnel a vilag legsikeresebb embere, akkor ez a helyzet.


Ha CSAK elenk a fantaziad es fantaziara hajlamos szemelyisegtipus vagy, de boldogulsz az eletben, akkor nincs szukseged kulso segitsegre.

Ezt sajat tapasztalatbol mondom, ugyanis velem is ez a helyzet. Rendkivul sokat agyalok, kepzelgek satobbi. Mivel hobbi-iro vagyok, ez nem problema, a kepzelgeseket kiirom magambol, az almaim is nagyon furak, igy azokat is bele szoktam szoni a novellaimba.


A lenyeg, h a kulvilagra is meg kell tanulni koncentralni es valahogy a javadra forditani a tulmukodo kepzeletedet :) Amig meg nem benit a cselekvesben, nincs gond! Kicsit kuloncnek, akar bolondosnak is fognak tartani, de ne foglalkozz masok velemenyevel. Valoszinuleg erdekesebb es kreativabb vagy, mint masok.

Ha viszont nem boldogulsz az eleteddel, feltetlenul keress meg pszichologust.

2013. jún. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!