Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kezdek megőrülni?

Kezdek megőrülni?

Figyelt kérdés

Régóta vannak olyan helyzetek az életemben,amiket nem tudok elkerülni.

Sajnos hiába próbálkozom mindennél jobban,lassan egy éve nem tudok elhelyezkedni dolgozni.

Voltam már a környék összes gyárában dolgozni.

Szeretném megszerezni az érettségit,jelentkeztem estire a környéki iskolába,azt mondták értesítenek,ha összegyűlik egy bizonyos létszám,de addig vártam rájuk,míg nem lekéstem már mindenhonnan.Azt max október elejéig értesítenek.

Ezek csak példák,hogy miért rossz a hangulatom.

Mostanában mindenkivel közömbös vagyok,ha valaki mesél valamit,figyelek,de annyira magamban gondolkodom,hogy azt se tudom miről van szó.Felejtek el dolgokat,valaki kéri hogy öntsek ki neki üdítőt,én egy másik ember poharába töltöm.

Folyton azt hiszem,hogy a hátam mögött,mindenki kigúnyol,és rólam beszél,figyelnek,nézik a reakcióimat.

Képtelen vagyok a mosolyra.

Ez miért lehet?



2012. okt. 7. 15:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Google > pszichofitness
2012. okt. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez velem is így van a "mostanában mindenkivel" kezdetű résztől, nemtom te hogy vagy vele,de nekem társul hozzá egy elég nagy pesszimizmus, nihilizmus. Nekem azért van, mert úgy érzem semmi jó nem történik velem -és nem csak úgy érzem, hanem tényleg így van-, egyik rossz dolog elmúlik és még rosszabb jön helyette, barátaim már nincsenek,a régiekkel olyan rég találkoztam, olyan rég nem beszéltünk, h már nem nevezhetem barátnak őket, az ismeretlen emberekben nem bízok meg és nem is igazán keresem a társaságuk.

Nem reklámot akarok csinálni, de nem olyan rég voltam Csernus Imre egyik előadásán és szerintem ő fogalmazta meg legjobban h az ilyen helyzetekből egy kiút van, ami röviden: Találnod kell olyan dolgot vagy személyt amiben/akiben hiszel, mert ha hited van, akkor az mindenen átsegít. Vagy egy olyan dolog, amit szívesen csinálsz, nem nyűgként fogod fel, eltudsz benne mélyülni vagy találsz egy olyan embert akiben megtudsz bízni annyira, h minden nap elmond neki az érzéseid, bánatod, dühöd, aznap elkövetett hibáid.

Persze lehet mondani, h könnyen beszél, megvalósítani nem ilyen könnyű, de sztem amit elmondott az teljesen igaz, csak ez a kiút van.

2012. okt. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!