Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan növelhetném, hogy...

Hogyan növelhetném, hogy tudjak tanulni?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon nem megy a tanulás. Arra lennék kíváncsi, hogy lehet-e valahogy növelni, hogy jobban oda tudjak figyelni, vagy megjegyezni a tanulni valót? Hogyan tudnám? sürgős lenne... Senki nem érti meg, hogy nem vagyok képes tanulni.

Főleg egyedül.

Valami agykontroll?



2012. okt. 10. 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Frászt agykontroll!

Nézz magadba:

Mit csinálsz tanulás _előtt_? Holtfáradtan, részegen, betépve nem lehet tanulni.

Általános recept nincs, de vannak külön receptek matematikára, nyelvekre, etceterá, etceterá, ecetet rá.

2012. okt. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ha olyasmit tanulsz, aminek tudod, hogy később haszna lesz vagy csak egyszerűen érdekel, akkorbiztos fogsz tudni figyelni


vagy lehet, hogy valami más elvonja a figyelmed, esetleg van valami amin folyton gondolkodsz és amíg nem léptél túl azon, addig nem tudsz másra koncentrálni teljesen

ha ez, akkor meg kell oldanod azt

2012. okt. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Max a fáradtság. többi ki van lőve.

De nem tudom...

Most irodalmat próbálok tanulni, de nem megy.

2012. okt. 10. 18:55
 4/5 anonim ***** válasza:
A doktor NagyFecó, jól írja. Mer nem figyelsz oda, amit tanulsz. Talán magadban olvasgatod a leckét, azt megunod. Tanulj hangosan, alaposan. Ha van valakid, aki hajlandó rá, hallgasson meg. Szóval így valahogy...
2012. okt. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Próbáltam már hangosan is, de nem ment.
2012. okt. 10. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!