Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pókfóbia! Hogyan győzzem le?

Pókfóbia! Hogyan győzzem le?

Figyelt kérdés

Ha meglátok egyet, pánikolnii kezdek. Ha megmozdul, görcsösen sírva fakadok. Most is meg akartam nézni egy erről szóló oldalt, de már a cikk elején kezdtem rosszul lenni.

Anya nagyon a pszichológusok ellen van mostanában, ezt nem szeretném kifejteni, miért. Valami házi praktika van?



2012. okt. 14. 18:34
 1/6 A kérdező kommentje:
Az előbb véletlenül elképzeltem magam mellet egy madárpókot, és szabályos pánikrohamot kaptam. Szörnyű! Segítsetek légyszi!
2012. okt. 14. 18:38
 2/6 shoona:D ***** válasza:
54%
ha ilyen szinten vagy nem biztos hogy használ de gondolj arra hogy az csak egy KIS pók!!!NEM TUD de méginkább NEM AKAR bántani :) régen én is nagyon féltem tőlük de már minden ok =)
2012. okt. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 webnyelv ***** válasza:
64%

Láttam egyszer egy filmet a Spektrumon, ami a humorról szólt. A humort a gyógyításban is használták, például olyan embernél, akinek pókiszonya volt. Többek között vicces szituációban képzeltették el vele a pókot, és egy idő után tényleg oldódott nála a pókiszony. Már maga a páciens is nevetett, amikor el kellett képzelnie, hogy a pókon táncos ruha van és különféle táncfajtákat ad elő, pl. csárdás, break dance, esetleg elektromos gitáron játszik egy heavy metal zenekarban és pogózik. Bár valószínű nem értékelnék nagyon a rockerek, ha koncerten X Y világhírű gitáros helyett egy pók ugrana be, mindenesetre eléggé pici és ugyanakkor nagy teljesítményű erősítő kéne hozzá, és külön gyártót kéne keresni, aki pókok számára készít elektromos gitárt.


Hát nem tudom, ez most segített-e valamit, de el lehet ilyenekről fantáziálni, beszélgetni barátokkal és közben jókat nevetni.

2012. okt. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Utolsó! XDDDDDD GITÁROZÓ PÓK xdddd
2022. aug. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Én sem kedveltem a pókokat, de mióta voltam Balatonfenyvesen egy táborba, azóta enyhültek a dolgok. Meg alap, annyira durván nem is féltem tőlük. Nos, figyelj! A táborban vagy 5 centis falipókok voltak, a házakban meg ilyen vastaglábú zugpókok és keresztespókok. Azóta nem félek a pókoktól. :D

Tehát ajánlom neked, hogy menj egy olyan helyre, ahol sok "szép" pók van és koncentrálj arra, hogy az csak egy kis pók, nem tud és nem is akar bántani. Ő jobban fél tőled, mint te tőle.


12/L

2022. aug. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Tudom, hogy régi a kérdes, de valakinek hátha segít! :D

(5ös vagyok)

2022. aug. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!