Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit gondoltok a korrupt...

Mit gondoltok a korrupt pszichológusokról?

Figyelt kérdés

Akik az életbe kilépő, élet előtt álló 18-22 éves "gyerek" sorsáról "döntenek" a családdal együttműködve. A család tagjai megbeszélik vele, mi felé terelje a gyereket tudat alatt (pl. péknek; 3 betűs szánalmas kis alja munka...). Persze mindezt úgy, hogy a doki is lássa, hogy ez megfelelő sors lesz a gyereknek, szóval simán belemegy, még pénzt is kap érte.


A "gyerek" meg pont emiatt nem lehet önmegvalósító, mert ahol lehet, hátráltatják érzelmileg, visszarántják, ha valamibe jobban belekezdett (pl. egyetemre akart menni), ahelyett, hogy lökdösnék előre... papucs(férj) lesz belőle, a nő fog dolgozni, parancsolni neki, leereszkedően bánni vele és érzelmi sokkban fogja tartani.


Hogy tudna szegény gyerek kinőni ebből az egészből és egyetemre/főiskolára menni, hogy válhatna belőle felnőttkorára egy önálló gondolatokkal és ötletekkel rendelkező, megbecsült diplomás ember? Mindig visszarántották valamivel (érzelmi zsarolás), amikor kezdett belejönni valamibe.


Nem tud önmegvalósító lenni, mert érzelmileg sakkban tartják, amiből nagyon nehezen vagy egyáltalán nem tud kitörni. Ha meg észreveszik rajta, manipulálják, hogy minek? Jó így is, megkapja amit akar? Mire vágyna még?


Hohó, drogüzlet, öltöny, fehérgalléros bűnözés, itt van a pénz elrejtve.



2012. okt. 19. 17:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Egy apróságon elcsúszik a kérdésed: nem lehet senkit manipulálni akarata ellenére sajnos. Még egy pszichológus se tud...
2012. okt. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha a "gyerek" fölismeri a helyzetet, tud a gonosz, korrupt pszichológusról is, akkor miért hagyná magát dróton rángatni? Ha meg nem jön rá a turpisságra, akkor nem valószínű, hogy annyira szenvedne a sorsától.


Egyébként én nem nagyon hiszek ilyesmiben, hogy van olyan pszichológus, akit lefizetnek, hogy terelje valamerre a páciensét.. Ha mégis, és a páciensnek nem fekszik az ő iránymutatása, valószínűleg otthagyja a fenébe. Így a cselszövő fizetheti le a következő szakembert, akihez netán tovább áll alanyunk.

2012. okt. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hmm... ez a "gyerek" én lennék. Rég rájöttem, de 2höz járok egyszerre. Egy "ingyeneshez", meg ehhez, ez drága de nem az én pénzem bánja és így legalább azt hiszi a családom, hogy nyeregben van. Legalább a látszat legyen meg.
2012. okt. 19. 18:16
 4/7 anonim ***** válasza:
Azt a döntést akkor te hoztad meg. A pszichológus max. segített benne.
2012. okt. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha rég rájöttél mi a túrónak játszmázol? Mi a célod ezzel?

Pláne, ha elmúltál 18, simán összeszedheted a cókmókod, elmehetsz, és azt csinálsz, amit akarsz.

2012. okt. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

" papucs(férj) lesz belőle, a nő fog dolgozni, parancsolni neki, leereszkedően bánni vele és érzelmi sokkban fogja tartani. " ezt így eldöntötted magadról?

Én is kb annyi idős vagyok, mint Te és néha bizonytalan vagyok benne, hogy mit szeretnék csinálni, egyetemre menni vagy nem. Azt hiszem, akár egyetemnek, akár szakközépnek akkor van értelme, ha tényleg szeretnéd azt csinálni, amit tanulsz. Szülők és pszichológusok meg még sok más dolog pl tv barátok...befolyásolhat abban, hogy mi érdekel és hogy döntesz. De ha van egy határozott célod, akkor senki se tántoríthat el. Ha egyetemre mennél szívesen, de nem akarják, hogy menj és nem támogatnak, akkor is megteheted.

2012. okt. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Annyit tudnék szólni az ilyen pszichológusokhoz, hogy szerintem ők maguk sem önszántukból választották és folytatják ezt a pályát, hanem csak a szüleik vagy ki tudja miféle álmok kedvéért. Meg épp ezért nincs értékrendjük, tehát boldogan fogadják pénzestül, ha a fiatalok szülei megmondják nekik, mit is kell csinálniuk. Vagy unatkoznak, ezért kísérletezgetnek egy kicsit az emberekkel addig, amíg egyszercsak magukat találják a páciens szerepében...

Érdekes kérdés és történet kerekedett ki belőle, kíváncsi lennék a folytatásra, ha az "áldozatnak" sikerülne rátapintania a "doki" gyengéjére...Vagy esetleg kutyaharapást a szőrével: Lefizethetné, hogy irányítgassa egy kicsit a szülőket...

2012. okt. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!