Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi baja lehet a 15 éves...

Mi baja lehet a 15 éves lányomnak? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szóval van egy 15 éves lányom. Kiskorában minden oké volt vele. 6 éve elváltam az apjától, ő elköltözött, és Leyla (így hívják) hosszú szünetekben tudott csak elmenni hozzá.

A bajok 12 éves korában kezdődtek. Elkezdett lógni a suliból, és többet akarta látni az apját. A lógásnak viszont nagyon súlyos oka volt. Nem voltak a suliban barátai. 5. osztályban új tanulók érkeztek, és mindenkinek meglett a kis csapata, és mivel az én lányom kicsit más volt, olyan csöndes, visszahúzódó, így ő kimaradt. Mindenki piszkálta, őneki meg persze, hogy elege lett, így lógott. Sokszor betegnek tetette magát, de olyan jól, hogy még én is elhittem. Őszi szünet volt abban az évben, amikor az apjánál volt, és azelőtti nap, mikor kellett volna hazajönnie, este felhívott. Sírva könyörgött, hogy írassam át, egy másik suliba. Nagyon megesett rajta a szívem. Mikor hazajött másnap már ki is vettem abból a suliból, és átraktam egy másikba, ami kicsit közelebb volt hozzánk. Az volt életem legnagyobb hibája. Azt hittük, hogy ott jobb lesz, de nem volt az. Volt ott egy kiskori barátnője, de gyönyörűen elfordult tőle. Mivel ott is kis visszahúzódó és félénk volt, nagyon kihasználták. Mindent elszedtek tőle, lealázták nap mint nap, többször megverték és ami még rosszabb volt, hogy azt láttam, hogy a lányom minden nap sírva megy iskolába és sírva is jön haza. Beszéltem az osztályfőnökkel, de azt mondta, hogy ő nem lát semmi olyat, hogy bántanák. Beszéltem az igazgatóval, ő lebaszta az osztályt és ezzel el volt intézve. Beszéltem a gyámüggyel, de ők ki sem jöttek.

A lányom a hatodikat és a hetediket 200 óra feletti hiányzással fejezte be. Abban a suliban kezdte el a nyolcadikat is, de ott már félévnél megvolt a 200 óra. A lányom teljesen kikészült. Depressziós lett. Elkezdte vagdosni magát. Minden alkalmat kihasznált, csakhogy ártani tudjon magának. Azt mondta, hogy ezt érdemli, azért mert annyira béna, hogy nem tud kiállni magáért.

Ekkor történt az, hogy elköltözött az apjához, mert az ottani suliban lehetett magántanuló.

Ekkor szokott rá a cigire is. Az apja elvitte egy pszichiáterhez, miután mi már négy pszichológusnál megfordultunk, és egyik sem segített, szóval az apja elvitte, és megállapították nála, hogy súlyos depresszióban szenved.

Az az év nem sikerült neki magántanulóként sem, így év végén az lett neki beírva, hogy betegség miatt halasztott egy évet.

Most megint nyolcadikos, viszont még mindig vagdossa magát. Nemrégiben átverte két nagyon jó barátja, így már csak egyetlen barátnője van, akit csak ritkán láthat. Az apja és rajtam kívül más nem áll mellette.

Félek, hogy ebből az egészből súlyos bajai származhatnak.

Alvászavara is van, de ez már mellékes, a betegség miatt.

Annyi még, hogy van, hogy rájön egyfajta dühroham, és olyankor képes lenne bármit vagy bárkit szétverni.

Most el akar járni boxolni, és kiedzeni magát, csak nem tudom, hogy ez túl jó ötlet-e, mert félek, hogy kihasználná, és mindenkit elverne, aki egykor keresztbe tett neki. Na mindegy...

Szóval mit gondoltok, mit kéne csinálnom a lányommal?

Mi lehet a baja? Mi segítene neki?

Nekem mindig azt mondja, hogy el akar húzni innen. Itt akarja hagyni ezt az életét, és kimenni Spanyolországba, nyelvet tanulni és új életet kezdeni..

Még ezt is meg tudnánk oldani, de nem tudom, hogy ettől jobb lenne-e neki. Habár, levegő változás, rossz emlékek felejtése.. Ezek mind jók, de hát...

Szóval mit mondtok?

Bocsánat a regényért, de rövidebben nem tudtam...

Előre köszönöm!



2012. okt. 20. 19:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az már jó jel, ha vannak céljai. Segítsétek a nyelvtanulásban, foglalja el magát valami hasznossal.
2012. okt. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
hát, ha meg tudjátok oldani, akkor lehet, hogy jó lenne spanyolországba vinni és eldönteni hogy ott jobb-e
2012. okt. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
20%

Kedves Anyuka!

Ha Ön is úgy gondolja, látogasson el a honlapomra, és amennyiben felkeltettem érdeklődését, keressen meg valamilyen formában! Üdvözlettel: www.mentalhigienikus.hu

2012. okt. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
23%
Bocsánat, az előző vagyok, és privát akartam írni, de eltévesztettem, most már mindegy.
2012. okt. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 tetris ***** válasza:
66%

Szia!

A leírtak alapján úgy gondolom, hogy nem az osztálytársakkal lehet a baj, hanem valami a leányzónál nem stimel.

Ha súlyos depressziós, akkor a megoldás pszichiáter és gyógyszeres kezelés. De azt te is tudod, hogy ez nem fog egy-két hét alatt rendeződni, ehhez hónapok kellenek. És szerintem az is fontos lenne, hogy egy szakember foglalkozzon vele hosszabb ideig, nem kell mindjárt pszichiátert váltani, ha az eredmény nem jelentkezik azonnal.

Anyaként csak annyit mondhatok, hogy valszeg nem rontottál el semmit, inkább a válás lehetett rá ennyire negatív hatással.

Ráadásul éppen a kamaszkor kellős közepén jár.

Az biztosnak látszik, hogy mindketten nagyon szeretitek őt, és felelősséggel nevelitek. Esetleg, ha te is elmennél ahhoz a pszichiáterhez, aki kezeli most Leylát? Elmondhatnád te magad is, hogy mit tapasztalsz a lányoddal kapcsolatban.

A legjobb, ha továbbra is ugyanígy szereted, törődsz vele. Továbbra is maradj egy biztos pont az életében. Te is, és a volt férjed is.

Akármilyen kis sündisznó időnként, meggyőződésem, hogy nagyon is szüksége van rád, a férjedre, és a szeretetetekre. Ezt a szeretetet és törődést mindig éreznie kell, akkor is, amikor éppen dühöng.

Ha nem talált eddig barátokra, akkor valami tudat alatt akadályozza. Az emberek akkor szoktak a kapcsolatok elől elzárkózni, amikor attól félnek, hogy megsebződnek, ha megszeretnek valakit. Nem mernek szeretni, nehogy megbántódjanak. Ezt a gátlást kell valahogy feloldani. Erre vannak a szakemberek. Ha nincs is azonnali javulás, azért még bízzál bennük! Ha újra mer majd barátkozni, nyitni az emberek felé, akkor a depresszió is oldódni fog. A kamaszkornak is vége lesz egyszer, és már csak egy rossz emlék marad az egész. Ne veszítsd el a reményt!

2012. okt. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Azt hiszem hogy az ön lányával hasonló lehet a bajunk..
2012. okt. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
utolsó előtti szerintem meg pont nem a lánnyal van a baj, hanem az osztálytársakkal. attól is lehet depressziós ha sokat bántják! amúgy meg tényleg az lenne a megoldás ha elmehetne Spanyolországba. ja és nem feltétlen azért akar boxolni h szétverjen mindenkit, lehet csak azért h a feszültséget leadja
2013. jan. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!