Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Észérvekkel próbálom elmagyará...

Észérvekkel próbálom elmagyarázni a lányomnak, hogy ne cigizzen de nem hat.14-éves mit csinálak?

Figyelt kérdés
2008. dec. 20. 16:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Ezt neki kell felfognia...de honnan van neki erre pénze? Esetleg próbáld meg úgy,hogy kontrolláld a zsebpénzét.
2008. dec. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%

Most csak menőzik ezzel a cigizéssel, a legtöbben kinövik! Szerintem a zsebpénz megvonás nem a legjobb, mert nehogy utána "lopással" pótolja a hiányzó összeget! Majd rájön, hogy nincs is szüksége a cigizésre, addig meg sajnos nincs mit tenni, mert minnél jobban tiltod, annál jobban fogja csinálni! Pár év múlva majd rájön, hogy nem is olyan jó, mert majd köhög tőle stb...

Én 16 éves koromtól dohányoztam, mert milyen "jó" is volt az! 24 évesen már rájöttem, hogy feleslegesen mérgezem magam, emellett állandóan köhögtem, sokszor éjszaka is alig bírtam aludni! Egyik napról a másikra tettem le, hirtelen döntés volt, de megérte! Másfél éve egy szálat sem szívtam és nem is fogok már soha!

2008. dec. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
49%
Sajnos ha eddig kelett volna olyan szellemben nevelni, hogy alapból elutasítsa..
2008. dec. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
2.válaszadó: ez tök jó,hogy így sikerült letenned,de az több ismerősöm is köhög tőle,és eszük ágában sincs letenni,de pénzük van rá,mert rengeteg a zsebpénzük.
2008. dec. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el a Bodies kiállításra és mutasd meg neki, hogy milyen egy dohányos tüdő!
2008. dec. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
65%
Nem tudsz semmit ezenkivül.A pénzét megvonhatod,de attól még ugynugy tud dohányozni,gondolom nem egyedül cigizik a baráti társaságában.
2008. dec. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%
Én nagyon komolyan szankcionálnám a dohányzást. Ha az észérvek nem hatnak, akkor attól a naptól kezdve 0 zsebpénz. A haveroktól nem tud olyan sokat kunyerálni. Egyéb büntetések is simán jöhetnének. Kreatívnak kell lenni.
2008. dec. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%
Én többektől hallottam, hogy nagyon erős szivart adtak a dohányos gyereknek és mondták, hogy a szülő előtt el kell szívnia. Ettől rosszul lett, és annyira megutálták, hogy többet nem gyújtottak rá. Ettől baja nem lesz, azelőtt eldobja, hogy baja lehetne. Talán kegyetlen módszer, de hatásos.
2009. jan. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az elöttem szólóval egyetértek.Én is 14 évesen, a kollégiumban szoktam rá, csak azért, hogy ne lógjak ki a sorból.Mondanom sem kell, hogy amikor lebuktam a szülők előtt, mennyi mindennel próbálkoztak.Semmi se használt, sőt dacossabb lettem.Sajnos én 12 évig dohányoztam, most is csak azért tudtam letenni, mert terhes lettem.

Az a "jó" hogyha nem rég kezdte akkor még nem tüdőzi le, így a szivartól tutti annyira rosszul lesz, hogy soha többet nem gyújt rá.

2009. febr. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha kényszeríted, hogy szívjon el valami nagyon erős szivart vagy cigit, akkor lehet, hogy abbahagyja a dohányzást de soha az életben nem fogja elfelejteni, hogy állatként volt kezelve és kényszerítve erre. Aztán később tiszta tüdővel szembe köp egy jókora turhával, amit meg is érdemelsz. Egy gyerekről van szó idióták, nem egy rakoncátlan disznóról, akit elektromos ösztökével bírunk jobb belátásra.
2009. márc. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!