Mi bajom lehet?

Figyelt kérdés

15éves vagyok(fiú), és nem tudom, hogy mennyire vagyok egészséges szellemileg. Nagyon sok rossz dolog történt velem, és erre hajlamos is vagyok szerintem (először 3évesen képzeltem el a világot magam nélkül, és 7-8évesen akartam megfojtani magamat először+ volt idő amikor vertem magamat, amikor valamit jól elkúrtam, akkor úgy éreztem teljességgel megérdemlem), de ezek általában időszakosan jönnek rám, amikor valami jót akarok tenni soha nem úgy sikerül ahogy szeretném, soha nem éreztem magamat önmagamnak.

Nagyon sokan csúfoltak, mert nagyon kövér voltam, egy lányért kezdtem el fogyni (lefogytam, és teljesen átlagos súlyú vagyok) de ettől jobb képűbb ember nem lettem. Akkor kezdődött el minden komolyabban, akkor voltak mélyebb periódusaim (ahogy fent leírtam), de elmúlt. Rá kb másfél évvel volt egy kisebb, akkor csak fantáziáltam a halálomról (arra aludtam el), akkor kezdtem el zenélni. Erre fél évvel voltam másodjára szerelmes, és a lánynak én is bejöttem nagyon, de ment a szar kavarás, ezért nagyon összevesztünk, és nem beszéltünk. Ekkor éreztem azt, hogy valami megrepedt bennem.Erre nem sokkal kiderült, hogy kavarás volt (ő nem tudta meg), és az egyik barátom volt, de akkorra késő volt, a lány gyűlölt engem, ráadásul ok nélkül, mert neki beadtak rólam olyanokat amik soha nem történtek meg, nekem meg róla ilyeneket... Nagyon fájt a lelkem, úgy éreztem magamat, mintha egyik méterről a másikra hordoznám magamat. Akkor kezdtem el zenéket írni, az alatt a néhány hónap alatt 10-15 demót írtam, és 2teljes számot. De utána elmúlt a fájdalom. Most megint bejön egy csaj akinél próbálkozom úgy ahogy tudok, de semmi esélyem nincsen, és az egyik barátom bejön neki, és megint jön vissza ugyanaz a periódus ami 3éve volt. Igazából emellett még volt nagyon sok családi probléma is (pl anyám összeveszett nagyanyámmal és megvert 1 teli vizes flakonnal, és közbe mondott 1-2 elég kedves dolgot), meg apámnak voltak ivási periódusai. Igazából az érdekelne, hogy van valami bajom, vagy csak a történtek miatt kezdtem ilyen lenni? Most is nagyon termékenyen jön belőlem az ihlet...


2012. okt. 21. 01:26
 1/3 anonim ***** válasza:
úgy tűnik, hogy valamiféle visszatérő depressziós állapotod van, ami a sz*r dolgok hatására aktiválódik. Hogy ez most mennyire baj, mennyire nem, mennyire tudod megoldani egyedül azt neked kell megpróbálni felmérni. Elméletileg mehetsz pszichológushoz ha akarsz, de nekem több is volt és nem nagyon jók semmire. Egy zenész ismerősöm a saját hasonló problémáját (bizonyos dolgok hatására elveszted a kontrollt és szétesel) úgy oldotta meg, hogy elmerült spirituális dolgokban. Valamilyen buddhista dologban azt hiszem. Nekem úgy tűnik, hogy kicsit fel kéne magadat vértezned érzelmileg. Egyébként a szépségről annyit, hogy egy angol írónő szerint a férfi szépsége az erejében van. Mondjuk ezt ő egy 100-150 évvel korábbi történet keretében írja, de nekem nagyon harmonizál egy tapasztalatommal. Mégpedig azzal, hogy az izmos, nem jóképű férfiak gyakran pont attól vonzóak, mert a szépségük az erejük, amit a testük sugároz, és a nem jóképű arcuk pedig érdekes vonzó sármos dologgá változik.
2012. okt. 21. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát ez érdekes.
2012. okt. 21. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Fontos az önbizalom, bizalom, az önszeretet, mert enélkül másoktól sem várhatod el. Önmagad "megbüntetése" nem egy egészséges dolog, éppen elég a felelősségvállalás és az, hogy meg tudj bocsájtani magadnak. Ez a szeretet egy része. Így sokkal kiegyensúlyozottabb leszel, és ha ezt sugárzod ki, sokkal vonzóbb leszel. Azzal, hogy a szüleid milyenek, az egy másik dolog, de hogy egyfelől sajnálod magad, másfelől ostorozod magad, nem leszel előrébb.

Esetleg mégiscsak kérj pszichológustól segítséget.

2012. okt. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!