Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet elviselni ezt a...

Hogyan lehet elviselni ezt a sok igazságtalanságot? (leírás lentebb)

Figyelt kérdés
Sziasztok!20 éves lány vagyok,a helyzet a következő: nem tartom magam rossz embernek,mégis a sors úgy ver,ahogyan csak tud...a családi állapotom egy katasztrófa,és van egy olyan betegségem,ami teljesen megváltoztatta az életemet.De most tetőzik minden.A szüleim évekkel ezelőtt elváltak,az anyukám alkoholista lett,sokszor amikor olyan állapotban van,akkor elhord engem mindennek,olyan,mintha gyűlölne akkor.Persze tagadja h problémái lennének az itallal,akkor is,ha nyilvánvaló bizonyítékokat teszünk elé.A múltkor képes volt azzal megvádolni,hogy én vettem a piásüveget amit az orra elé tettünk,csakhogy bemocskoljam...az apám nem foglalkozik velünk,évek óta nem láttam...régebben vert minket...a "legjobb" barátnőm elkezdett hanyagolni,mióta "kijött" a betegségem és képes azt mondani,h az én hibám h megromlott a kapcsolatunk,holott én mindíg ugyanúgy álltam hozzá azután is.A barátomtól is kaptam már néhány igazságtalanságot,ő az előbb említett bnőmnek azt mondta h sosem ismerné be ha nekem van igazam-férfi büszkeségből,sokszor ő is rám keni ha ő a vétkes.Miért kaptam én ezt?Sokszor magamba néztem,hogy valóban bennem lenne a hiba?De tudjátok mikor jöttem rá,hogy ez nem így van?akkor amikor mindenki nekem ad igazat,ha valakivel összeveszek,csak az a bizonyos ember nem hajlandó beismerni,de ha mással akad konfliktus,akkor az a bizonyos ember is nekem ad igazat.Úgy érzem,hogy minden a betegségem miatt van,azóta másképp állnak hozzám ezek az emberek és most úgy tűnik hogy engem hibázattnak egy olyan dolog miatt,amiről nem tehetek,ami miatt igazából hanyagolnak és még ezt sem ismerik be,hanem rám kenik.Ennyire képmutatóak és aljasak lennének az emberek?miért történik ez velem?ti hogyan dolgoznátok fel?Legyetek szívesek,és segítsetek nekem,mert néha úgy érzem,hogy meg fogok őrülni.
2009. aug. 9. 23:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Tudom,hogy nem igazán akartad elárulni,de érdekelne,hogy milyen betegség ez,mert úgy látom,hogy minden baj forrását ennek tulajdonitasz.Tanulsz még? A betegség mellett tudnál dolgozni? Azért kérdezem,hogy fent tudnád-e tartani magad?Jó lenne elköltöznöd otthonról,mégha koli vagy albiba is,mert anyud nagyon kikészíti az idegeidet.Az a baj az alkoholizmussal,hogy amig ő nem akarja,addig kezeltetni sem lehet. Apudról had ne szóljak semmit...

A "barátnődet" szerintem hanyagold,mert aki nem áll ki melletted,ha bajban vagy az nem nevezhető barátnak.A pároddal való kapcsolatod sem túl jó.Lehet,hogy jobb lenne vele is szakítani és teljesen tiszta lappal kezdeni.Az nem vezet sehova,ha sajnálod magad és a "mindenki utál" panasz mögé bújsz. Találj egy célt,amit a betegség ellenére is el akarsz érni és tegyél érte.Legyél nyitott az új ismeretségekre. Biztos,hogy nagyon kedves és szerethető lány vagy,ne hagyd,hogy elnyomják ezt benned!

2009. aug. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm,hogy válaszoltál.Tudom,hogy ez lényeges lenne,de a betegségemről mégsem akarok beszélni most,túl hosszadalmas és fájó lenne.Tudom valahol,hogy ezt kellene tennem,de ragaszkodom ezekhez az emberekhez,az anyám csak az anyám,nincsennek testvéreim,nagynénim,nagybácsim,unokatestvéreim sem,2 nagyszülőm van még az anyámon kívül-ők elég rendesek.csak úgy érzem,annak ellenére,h igaz,amit írtál,ha új kapcsolatokba kezdekami ugye nem egyszerű,ugyanezt fogom kapni,és mégiscsak az én "hibám" h hanyagolnak,az én betegségem miatt van ez így-nem tudtam megfogalmazni ezt jobban,de azt hiszem értitek,mit akarok kihozni belőle...mindíg arra gondolok,bárcsak ne történt volna meg,most minden szép lehetne,és véltozatlan,mint régen volt. 1ébként tanulok,egyetemista vagyok,de a célok nem helyettesíthetik a szeretetet,ami nincs ;(((
2009. aug. 10. 00:30
 3/9 anonim válasza:
teljesen megértelek én is azoktol az emberektöl kaptam a legnagyobb pofonokat akiketmindennél jobban szerettem és feltétel nélkül biztam bennük de én is porul jártam azt mondták nekem h megváltoztam nemtudják megmondani h miben de megváltoztam annyira kiborultam idegilek h elakartam dobni az életemet de igy visszagondolva senki nem ér annyit h ilyet kell tenni... szoval légy erös és probáld megbeszélni velük h mért viselkednek veled igy hátha megváltozik a viszony :)
2009. aug. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És te mire gondolsz,a Te esetedben mire értették,hogy megváltoztál vagy mire fel találtak ki ilyen kifogást? Az a baj nálam,hogy elegem van,hogy hülyének akarnak nézni,Velük nem lehet leülni beszélgetni,mert mindennek ugyanaz a vége,én vagyok a hibás,én akarom,hogy mindíg igazam legyen,stb.holott "bnőmmel" is végig nyugodt maradtam ,de ő csak puffogott,én meg a szemére vetettem a végén,h bocsi,de te hanyagoltál,és még neki nem tetszett...amúgy az én környezetem sokszor saját maga ellen beszél és még így is engem néznek hülyének...csak én fogtam ki az élettől ilyen "hihetetlen" embereket?
2009. aug. 10. 00:53
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem is sajnos egy betegség megváltoztatta egész életem most már nincsenek barátaim nincs senkim. Munkám sincs és iskolát is abba hagytam, nem sok értelme van életemnek de nincs erőm elvenni magamtól. Teljesen értelek
2009. aug. 11. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
a 2.kommentett is én irtam: nemtudták megmondani konkrétan olyanokat mondtak h régen aranyos,kedves voltam és nem szoltam vissza vagy nem oltottam a népet, és hogy ez megváltozott mert egyre többet szolok vissza és oltogatok de sztem ezzel nincs semmi baj mert mért hagyjam magam oltani nekem ugyanolyan jogom van mint mindenki másnak... de ez csak az én véleményem
2009. aug. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
hát igen...ez a "mindenkinek mindent szabad csak neked semmit" eset...ugyanez van...ismerősöm azt mondta,hogy sok ember a kora előrehaladtával egyre önzőbb lesz és elvárja hogy mindenki "előtte boruljon le" még akkor is,ha belerúg párszor.
2009. aug. 12. 11:29
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm,hogy válaszoltatok :)
2009. aug. 12. 11:29
 9/9 anonim válasza:
Az emberek képmutatóak és aljasok.Rohadt egy világ van.Hasonló cipőben járunk...
2009. nov. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!