Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pánikolás megegyzeik a...

A pánikolás megegyzeik a pánikbetegséggel? Minden jel szerint agorafóbiban szenvedek.

Figyelt kérdés
Nem hiszem, hogy kimondottan pánikbetegségem van, mert nem érzek halálfélelmet, de szorongást annál inkább. Ez nagyon erős szívdobogással, remegéssel, dekoncentráltsággal, elvörösödéssel jár. Alapozó nélkül ki sem teszem a lábam otthonról, mert az valamennyire elfedi a pirulást, attól is félek, hogy észreveszik rajtam, ha megemlítik, még rosszabbul érzem magam. Nagyon zűrös gyerekkorom volt, egy éjjel egy kulcsra zárt szobában bújtam el a dühöngő apám elől és a sötétben hallgattam, ahogy szétveri a házat. Azt a félelmet soha nem felejtem el és az érzés azóta kísér, utálom, ha figyelnek, ha a főnököm megjelenik a munkahelyemen, teljesen szétesek, a munkahelyemre gyomorgörccsel megyek, nem randizom, mert halálra izgulom magam előtte, egyszer egy fiú haza is hozott emiatt. Mi van velem? :(
2012. okt. 26. 19:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Én se éreztem halálfélelmet, és mégis pánikbeteg voltam. Kórházba is kerültem. Ugyanis az egyik barátom, akinek szívinfarktusa volt ( több alkalommal is) nagyon részletesen elmesélte nekem a szívinfarktus tüneteit. És aztán amikor rám tört az a valami, akkor vártam, hogy bekövetkezzen amit a barátom mesélt. De csak nem akart ugyanolyan lenni, és ettől szinte megnyugodtam, hogy hát ez nem infarktus. És cca 20 perc múlva elmúlt. A pánikbetegség nagyon élethűen tudja utánozni a legkomolyabb betegség tüneteit, és a frászt hozza az emberre. Gondolom azért, hogy fuss az orvoshoz. Tkp azt szeretném mondani, ahhoz, hogy valóban beteg legyél, nem kell halálfélelmednek lenni. Ugyanis a pánikbetegség jól kezelhető, nem ragályos betegség. csak épp úgy mint minden más betegségnél, orvoshoz kell vele fordulni. Ha húzod, halasztod, akkor elhatalmasodik, megszűnik a társas életed, tönkremegy a házasságod. Halálfélelem nélkül.
2012. okt. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Pánikbeteg vagyok, halálfélelmes rohamom csak 1X volt, félelem a megőrüléstől, nálam ez a vesszőparipa, érdekes, hogy ez sokkal ritkább, mint a szívinfarktus stb....!!Amiket leírtál azok enyhébb pánikrohamok!
2012. okt. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!