Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A kórházban a nagypapámnak 2...

A kórházban a nagypapámnak 2 mg Rivotrilt adtak utána egész nap, nem lehetett vele kommunikálni, nem volt képes beszélni, nem tudta kinyitni a szemét, túladagolták a Rivotrilt nála?

Figyelt kérdés

Hosszas ébresztgetésre próbált volna beszélni,de képtelen volt rá,nagyon mélyen aludt.

Nagyon megijedtünk ,hogy mi történt vele,hiszen előtte való nap még voltunk látogatóba és beszélgettünk jól volt.

A szobatárs elmondása szerint mielőtt megkapta a Rivotrilt még beszélgettek,azért adták neki ,hogy feküdjön nyugodtan ne mászkáljon .

Reggel nyugtatózták be,délután 3-ra mnetünk látogatóba reggel óta a pisis alsónadrágjában feküdhetett,merta nnyira bealudt,hogy egyáltalán nem tudott magáról,nemhogy ki tudjon menni pisilni.

Mélyvénás trombózis miatt került be egy hete ,a mozgás nem volt neki tíltva,mozoghatott .

A Rivotril túladagolás előtti napokban is kaphatott valamilyen nyugtatót,mert nem olyan volt mint itthon,kicsit zavart volt,holot mielőtt kórházba ment frissebb volt szellemileg mint én 37 évesen.


2012. okt. 27. 08:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Beszélj az orvosával ,hogy ne adjanak neki nyugtatót.

Ráadásul ennyit ,hogy kiüti teljesen.

2012. okt. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Ne te, vagy a betegtársak akarjátok megítélni, mi kell egy betegnek. Gondolom, nem véletlen, hogy a betegnek nyugodtan kell pihennie, gyógyulnia. Attól semmi baja sem lehet, csak gyógyul, amíg alszik. A mélyvénás trombózissal meg nem lehet a kórházban ugratyulni. Vannak betegek, akiket direkte kómába tartanak, mert úgy gyorsabb a gyógyulás, és elviselhetőbb a fájdalom. De te menj oda az orvoshoz, hogy neked feltétlenül rázzák fel a papát, mert tegnap még fennt volt. Egyébként 2 mg rivotril nem túladagolás.

2012. okt. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Attól semmi baja sem lehet, csak gyógyul, amíg alszik.


Reggel óta a pisis alsónadrágjában feküdhetett...


Mennyiben szolgálja az a gyógyulását, hogy annyira telenyugtatózzák, hogy még vécére sem tud kimenni egy olyan beteg, akinek amúgy nincs megtiltva a mozgás? Ráadásul a mozgáshiány csak növeli a trombózisveszélyt!


Sokszor nem azért nyugtatózzák tele a betegeket, hogy gyorsabban gyógyuljanak, hanem azért, hogy ne kelljen velük foglalkozni.

2012. okt. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy csak rivotrilt kapott?

Én a pánikrohamaimra szedek néha, van, hogy 2 mg-ot is, de soha nem ütött ki, de még csak kábult sem lettem tőle.

Van, hogy epilepsziás betegeknek napi 8 mg-ot is kell szedniük, hogy szinten tartsák a betegségüket, gondolom ők sem alszanak egész nap.

Persze az egészséges szervezetre lehet hogy másképpen hat, nem tudom.

L/25

2012. nov. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én is bevettem egyszer annyit és semmi bajom nem volt
2012. nov. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!