Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi húzódik a mondanivalója...

Mi húzódik a mondanivalója mögött?

Figyelt kérdés

Semmit sem tanulok.Semmi motivációm nincs hogy tanuljak.

Egy orvos,vagyis nevezzük inkább hozzáértő személynek azt mondta,hogy ha lennének barátaim,akkor lenne hajtóerő,motiváció hogy tanuljak.Ugyanis nincs valami sok barátom,azzal az 1-2-vel,aki van,azzal is csak ritkán beszélek,társaságba sem járok.De nem volt semmi terápia,meg nem beszélgettünk sokat.

Akkor miért mondta ezt?Nem mondom azt hogy nem igaz,de miért van ez így?


2012. okt. 29. 17:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem nem feltétlenül a barátoknak van köze ahhoz, hogy kinek mennyi motivációja van a tanuláshoz. Ezt magadban kell lerendezned, gondolkozz el azon, hogy miért nem szeretsz tanulni. Ha van már életcélod, egy szakma, amivel szívesen foglalkoznál, lebegjen az a szemed előtt, és így jobban teljesíthetsz. Esetleg azt is megpróbálhatod, hogy egy-egy jó jegynél megjutalmazod magad valami aprósággal, de attól függően, hogy hány éves vagy, a szüleiddel is beszélhetsz erről, hogy most olyan periódusodat éled, hogy kell egy kis támogatás, egy kis hajtóerő. Én is voltam már ilyen helyzetben, végül találtam egy olyan szakmát magamnak, amiért érdemes kőkeményen tanulni, és ez átsegít a nehézségeken. Szurkolok, hogy neked is hasonlóan alakuljon. :)
2012. okt. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Én is ugyanígy voltam 5 éve. Egyszerűen semmi sem érdekelt, nem tudtam olyan területet mondani, amivel foglalkozni akartam volna. 1 barátom volt, de vele is megromlott a kapcsolatom, mert kiderült, hogy nem igazi.

A lényeg az, hogy elgondolkodtam és rájöttem, ha majd annyi éves leszek már, hogy késő lesz fordítani az életemen, vagy nem lesz rá már lehetőség milyen nyomorult leszek, hogy semmire nem vittem. Én többnek érzem magam annál, hogy munkanélküliként tengődjek, így elkezdtem egy főiskolát, bár nem volt hozzá kedvem, de aztán amint többet tanultam elkezdett érdekelni, és olyan emberekkel is találkoztam, akikekkel baromi jól érzem magam.

2012. okt. 30. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!