Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan élitek/éltétek meg a...

Hogyan élitek/éltétek meg a barátok hiányát kamaszkorban? Javult később a helyzet? Mi volt az oka a tartós magánynak? /pl. szociofóbia/

Figyelt kérdés
Én 22éves,meglehetősen visszahúzodó természetű lány vagyok.Általános iskola végéig volt baráti társaságom,de a középiskolába kerülés után megszakadt velük a kapcsolatom,és valahogyan egy újat sem találtam,de nemhogy igaz barátot,még haverokat se,így aztán 21éves koromig teljesen egyedül voltam,nem is jártam el itthonról.Most a főiskolán van egy barátom,de ő is fiú,sulin kívül nem töltök vele sok időt...Volt aki hasonló helyzetbe került,ki tudott belőle mászni?/igazat megvallva nem vágynék nagy társaságra,csak egy jó barátnőre,akivel sok jó közös programot lehet csinálni./
2012. nov. 1. 20:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Én is 22 vagyok, és velem is ez a helyzet. Valamikor jól tűrtem, valamikor rosszul. Most épp a rosszul tűröm fázisban vagyok, mert most nagyon jól esne valaki, akivel nem csak neten tudok beszélgetni, és lehetne közös programom.

Az oka talán annyi, hogy sokkal érettebb vagyok, és voltam, mint a többiek, emiatt nem tudtak hová tenni, meg én sem élveztem annyira a társaságukat. A másik pedig az lehet,hogy "szentfazék" vagyok, legalábbis már megkaptam. De nem tudom.

2012. nov. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem sincsenek barátaim az iskola óta. Sőt, iskola alatt is csak 1-2 volt akivel úgy tényleg nagyon jóban voltam. Most, hogy vége "elszakadtunk" és nincs úgymond "senkim". Jelen pillanatban sz@r :(


19f

2012. nov. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mondjuk biztos az is közrejátszik, hogy sehova sem járok el így, hogyan is lehetnének... Kicsit olyan magamnak való vagyok, de neten elbeszélgetek bárkivel.
2012. nov. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
én 20 éves lány vagyok, nekem sose voltak barátaim, gimiben volt egy-két lány akivel úgy-ahogy jóban voltam, de csak ritkán dumáltunk, akkor is a suliban. Nem tudom, hogy a folytonos magány miatt alakult-e ki a szociális fóbia, vagy a fóbiám miatt nem tudtam ismerkedni, de elég rossz a helyzet, én nem tudok kimászni...
2013. jan. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!