Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Megtudok majd gyógyulni? Nem...

Megtudok majd gyógyulni? Nem fog tovább súlyosbodni a helyzet?

Figyelt kérdés
Ma voltam pszichológusnál (18 vagyok) és szorongást állapított meg nálam. Írt fel gyógyszereket, holnap megveszem őket és kb 4-6 hét múlva lesz hatásuk. Azt elfelejtettem megkérdezni a dokitól, hogy ez a betegség átalakulhat e pl skizofréniává vagy növelheti-e a skizofrénia kialakulásának kockázatát.
2012. máj. 9. 19:56
 1/3 anonim ***** válasza:
A betegségednek nincs köze a skizofréniához. A szorongást általában antidepresszánsokkal és nyugtatókkal kezelik, ami egy átmenetileg javulást eredményez. Viszont az a gond, hogy rendesen hozzá lehet szokni. Én Xanaxot szedtem évekig, de a leszokás egy lidérces álom volt. Iszonyú kemény elvonási tünetekkel. Biztos, hogy én nem szedném még egyszer. Már semmi gyógyszert nem szedek lassan egy éve, de sokkal jobban érzem magam a leszokás óta. Inkább próbáld pszichológus segítségét kérni (a gyógyszert csak pszichiáter írhatja fel, a pszichológus beszélgetéses terápiával gyógyít).
2012. máj. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

" ez a betegség átalakulhat e pl skizofréniává vagy növelheti-e a skizofrénia kialakulásának kockázatát."


Semmi köze hozzá, viszont ez a betegség "növeli a kockázatát" annak, hogy folyton attól félsz, hogy skizofrén leszel, ha meg nem attól, akkor a szívrohamtól félsz, ha meg nem attól, akkor a rossz jegyektől, betörőktől, meteoritoktól és Godzillától stb.


A betegség lényege ez az állandó alaptalan félelem mindenféle nem igazán valós kockázatoktól. Egyébként sok fiatal szorong és a legtöbben kinövik. Pszichoterápiával a gyógyulás gyorsítható, mert talán feltárható az oka is, illetve megtanulhatod, hogyan kellene gondolkodnod ahhoz, hogy ne szorongj.

2012. máj. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én évekig szedtem a Xanaxot és hasonló gyógyszereket, aminek többek között olyan mellékhatása lett, hogy 10 kilót híztam, azóta sem tudom leadni. Nagyon lassan lehet leállni róla, szerintem semmit sem nyertem a szedésükkel, a szorongásom csak lassan csökkent, és teljesen nem szűnt meg. Ha újra választani lehetne, biztos, hogy nem szedném be. (Már nem szedem.) Máshogy próbáld megoldani a problémáidat, ne gyógyszerekkel. De az is lehet, hogy valami vitamin vagy nyomelem hiányzik a szervezetedből, azért vagy ideges. Skizofrénia nem fenyeget (szerintem).
2012. máj. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!