Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Személyiségzavarom lenne?

Személyiségzavarom lenne?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok.


A következő problémák vannak:

-nincs emocionális életem

-sohasem alakítottam ki igazi barátságot-->rengeteg haverom van, de igazából semelyik sem érdekel igazán-->igazi érzelmeimet semelyikkel sem osztottam meg

-nem volt hosszútávú kapcsolatom-->a nőket csak szükségletkielégítésre használom (persze nem zárkózom el egy kapcsolattól, csak sohasem volt az a "plusz")

-nincs vagy csak minimális lelkiismeret furdalásom van

-legtöbb embert lenézem

-túlkontrollált vagyok

-minimális agresszív megnyilvánulásom van


Mit kezdjek magammal?


2012. nov. 1. 22:52
 1/9 A kérdező kommentje:
Persze lehet, ha valóban beteg lennék, akkor nem gondolnék ilyenekre, ki tudja, de hát már régen rossz, ha ilyeneket veszek észre magamon.
2012. nov. 1. 22:52
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
olvasd el az asperger szindrómáról leírtakat.
2012. nov. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Elolvastam, nagyon sok minden hasonlóságot véltem felfedezni, de szerencsére azért közel sem vagyok ilyen rossz szinten, hogy pl. mozgáskoordinációval, tanulási dolgokkal nincs bajom.


Összeírtam a wikipedia alapján, hogy mik azok, amelyek igazak rám:


-"fényképei szerint az ő arca volt a legkomolyabb, átható tekintettel"

-nem akar társas, vagy érzelmi kapcsolatokban részt venni (nem teljesen igaz, főleg régebben volt jellemző)

-ragaszkodik speciális, semmi haszonnal nem járó rutinokhoz vagy rituálékhoz

(ilyen hülyeségeim voltak, hogy mindent csak páros számszor érinthetek meg (hirtelen nem ugrik be, hogy mi is a neve), a feliratokat visszafele olvastam-->ezekről szerencsére leszoktam)

-A beszéd formális, pedáns; a hanghordozás nem felel meg a helyzetnek. A hangmagasság, a hangerő, a hanglejtés és a ritmus egyaránt érintett lehet. A hangminőséggel is baj lehet.

-Bár az Asperger-szindrómás egyének értik a humor kognitív alapjait, de nem érzik, hogy ennek célja a szórakoztatás (nagyon kevés dolog tud szívből megnevettetni)

-érzelmi és szociális kölcsönösség hiánya, a barátkozás nehézsége

-A tesztek szerint az Asperger-szindrómás gyerekek elméletben értik mások érzelmi reakcióit, és a szociális normákat; az életben azonban nehézségeik vannak az alkalmazásukkal. Az Asperger-szindrómás emberek megfigyelik, elemzik és merev szabályokba foglalják ezeket a normákat, és közvetlenül alkalmazzák őket, ezáltal merevnek tűnhetnek (nem teljesen igaz, de van benne igazság).

-rosszabbul teljesítenek térbeli látást igénylő észlelési feladatokban



Nem tudom most mi legyen, igazából már régóta tudom, hogy valami nem az igazi, és ennek megváltoztatásában jó irányba haladok szerintem.

2012. nov. 1. 23:59
 4/9 A kérdező kommentje:
De van hogy filmek vagy zenék megérintenek
2012. nov. 2. 00:11
 5/9 anonim ***** válasza:
21 évesen alig nőttél ki a kamaszkorból Tanulj, vagy dolgozz. Mellette sportolj. Amit meg a lányokról írsz: azért gondold végig, őnekik az életük mehet tönkre egy ilyen "szükséghasználaton".
2012. nov. 2. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Egyébként egyetemre járok, dolgozok és rendszeresen sportolok is...
2012. nov. 2. 10:54
 7/9 anonim válasza:
Nárcisztikus személyiségzavarod van.
2013. máj. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kösz a választ, amúgy pszichológiát tanulok:D

Nagy valószínűséggel már rájöttem, hogy a pszichoszociális fejlődésem során nem sikerült kialakítanom az intimitást és sajnos emiatt nem tudok közel kerülni senkihez. Ezzel mit lehet kezdeni?

2013. máj. 26. 23:30
 9/9 A kérdező kommentje:
Az is közrejátszhat az egészben, hogy rejtett szétesettségű családban élek, vagyis együtt vagyunk, de a magánélet mindenkinek külön, vagyis soha nem volt, hogy tényleg rendesen kitárulkozzak a szüleim előtt.
2013. máj. 26. 23:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!