Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azt hiszem, nárcisztikus...

Nárcisztikus kérdése:

Azt hiszem, nárcisztikus személyiségzavarom van, hova forduljak segítségért?

Figyelt kérdés

Nagyon régen kezdődött ez nálam és azt hiszem, hamarosan tetőzni fog és sehogy sem tudom megállítani.

Nem tudok úgy élni, hogy nem vagyok a figyelem középpontjában, tönkre hajszolom magam minden kis elismerésért és iszonyatos dührohamot kapok, ha úgy érzem, semmibe vesznek vagy nem értékelnek eléggé.

Önző vagyok, arra vágyom, hogy mindenki csodáljon és elismerjen, a többi embert pedig lenézem és ha kétségbe vonják a teljesítményemet, megalázom őket vagy letudom magamban annyival, hogy túl buták ahhoz, hogy egyáltalán felfogják a jelentőségét, hogy ismerhetnek engem.

Maximalista vagyok, gyakorlatilag halálra hajtom magam és a legkisebb negatív kritikától is napokra összeomlok.

Csak a saját érdekeimet veszem figyelembe, ha valaki nem hódol be nekem, ellene fordulok vagy manipulálom, amíg meg nem gondolja magát.


Undorodom magamtól, mert vannak tiszta pillanataim, például most és tegnap este gondoltam ezt végig, hogy valójában ilyen vagyok, csak ez eddig nem tűnt fel. Sajnos, úgy tűnik, csak nekem nem, mivel mindenki, aki fontos volt, hátat fordított és ettől rettenetesen szenvedek.

Gyerekkorom óta tart ez tulajdonképpen, mert nem szerettek, a szüleim vertek, a többi gyerek lenézett, mert szegény voltam és kialakult bennem ez a dolog, hogy "majd én megmutatom, hogy többet érek, mint bármelyikőtök".

De az igazság az, hogy a keménység álcája mögött még mindig csak egy szeretetre éhes, magányos kisgyerek vagyok, aki azt hiszi, hogy elismerés mellé majd automatikusan jár a szeretet is...


Nem tudom, mit csináljak, hova fordulhatnék, úgy érzem megőrülök, ha ez eddig még nem történt meg.


Már odáig fajult ez, hogy mindig mindennek tökéletesnek kell lennie körülöttem; a lakásomnak, a rendnek, minden fényképnek rólam vagy a családomról, minden apróságnak stimmelnie kell és az a kényszerképzetem, hogy nem hibázhatok, soha semmiben, mert a szégyen érzete a legborzasztóbb dolog, amit nem tudok elviselni.


Segítségre van szükségem, de nem tudom, hol és hogyan kezdjem, pszichologushoz vagy pszichiáterhez menjek?

Huszonéves nő vagyok, a saját cégemet vezetem, saját márkám van, kettő is, szerintem ez már önmagában bizonyíték a beteges teljesítménykényszeremre.


Ha bárki válaszol vagy megpróbál segíteni, előre is köszönöm, azt hiszem, nem tudok ezzel egyedül megbirkózni, szeretném, ha szeretnének.


2012. jún. 16. 16:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez már egy jó lépés, hogy felismered a problémát. Orvosra semmi szükség, pszichológushoz kell menni, akivel jó pár alkalommal kibeszéled a problémáidat. Arra azért készülj fel, hogy több év alatt fogsz ebből kijönni, mivel elég régóta benne vagy már.
2012. jún. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
27%

Hány éves vagy?

Van kereseted, amiből tudsz költeni vagy ingyen kell megoldani?

A teljes elnevezés: nárcisztikus SÉRÜLÉS, ami már beszédesebb név.:)

2012. jún. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

"Huszonéves nő vagyok, a saját cégemet vezetem,"


Jaokés!


Na, akkor megpróbálkozhatsz a kineziológiával, Hellinger-féle családterápiával, ezekre ritkábban kell menni, és gyorsabbak mint a pszichoterápia.

De Te tudod Magadnak megízlelni, hogy melyik esik jobban.

Talán nézz körül egy tanácsadó rovatban - pl. az NLC-n (nlc.hu - Szakértők) -, hogy lásd, melyik szakterület mit takat. Szakiválasztásra is jó ha olvasod a blogjaikat, kérdezz-felelek-jeiket.

Én abban tudok Neked segíteni, hogy hogy kell kiválasztani a Neked valót, mert én rutinos kliens vagyok már, és rengeteget olvastam is a témában (nem nárcizmus speciálisan, hanem lélekgyógyítás, sorsalakítás úgy általában), kezdek könyvet is írni a módszerek hatékonyságáról, köztük való eligazodásról, terapeutaválasztás szempontjaibol.:)

2012. jún. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltál.

Nagyon ijesztő ez az egész, főleg, ha kívülről nézem magamat.

Valószínű, hogy hosszú terápiára számíthatok, 12 évvel ezelőtt, még kamasz koromban jelentkeztek az első, igen látványos tünetek, amit csak utólag nézve látok annak.

2012. jún. 16. 16:23
 5/9 anonim ***** válasza:
És mik azok?
2012. jún. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

keménység álcája mögött még mindig csak egy szeretetre éhes, magányos kisgyerek vagyok, aki azt hiszi, hogy elismerés mellé majd automatikusan jár a szeretet is...



itt a lényeg, ez pont fordítva működik.

a gőg nem fog szeretet szülni.


Nagyon sikeres vagy, ez azért a többi emberben kisebbségi érzést is okoz. Elefántcsont toronyban trónolsz, a gyengábbeket lenézed. Hidd el, ezt érzik, ha mondod, akkor még rosszabb.

Vizsgáld meg a közvetlen kollégáidat, titkárnődet. Mik a motivációik, hogy melletted vannak?

Ők is karrieristák, pénzcentrikusak? Vagy hisznek a márkában? Vagy csak "megélhetési munkások" ? -én az vagyok


Mennyire nyalják a talpadat. Az olyan ember egyre jobban el fog távolítani a tiszta - magadért - szeretettől.

Érdekből nyal, te meg díjazod.

2013. máj. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

vizsgáld meg a gyengeségeiket?

szalad a lakásuk? lecsúszott a zoknijuk?

próbálj meg te is lazítani.


Szeresd magadat annyira, hogy meg tudjál bocsájtani magadnak, ha nem vagy tökéletes.

Kívánom neked ezt a felszabadultsági érzést.

2013. máj. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Vagy egy kiadós kufirc hiányzik ahol te vagy az alávetet amolyan sado-mazora gondolok lehet ez segít bár lehet ez az én hülye perverzióm
2014. febr. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
És az mit segít? Csak konzerválja a problémát.
2014. febr. 12. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!