Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Jogaosan zavar? Az egyik...

Jogaosan zavar? Az egyik családtagom támasza én vagyok, nekem mesél el mindent. Ezzel nem mondom, hogy nincs gond, de kevésbé zavar, mint az, hogy úgy mesél el egy vitát, mintha ott és akkor velem is vitatkozna (E/2ben).

Figyelt kérdés

Mondtam neki, hogy legalább ezt ne tegye, de annyira meg tud sértődni, hogy mért akarom én megváltoztatni őt. Így beszél, nem tud mit csinálni vele. Az elmúlt 2-3 évben így hallgattam az elbeszéléseit, a nap 24 órájában, ami hazavágott kicsit. Én jogtalannak érzem ezt a reakciót. Vagy nincs igazam, nekem kéne még ezt is lenyelni?


Egy példa:

Ő: Megmondtam, hogy vegyé kenyeret hazafelé, nem?

Nem úgy meséli, hogy mondtam neki, hogy vegyen kenyeret hazafelé ... nem tudom így mennyire érthető .. de így olyan ingerülten képes átadni a történetet, hogy az összes feszültség átjön :/.

Hogy kerülhetném ezt ki? Az, hogy ne foglalkozzak vele nem megoldás, mert emiatt lettek leginkább gondjaim :P.


2012. nov. 3. 15:41
 1/10 anonim ***** válasza:
hat ez tenyleg fura. valoszinuleg igy tudja feldolgozni a tortenteket. probalj meg viccesen/kedvesen raszolni, vagy visszaszolni. (pl. nekem ugyan nem.) egyszer egy hires pszichologussal beszelgettem arrol hogy idonket igenis meg kell sertenunk embereket a sajat szabadsagunk erdekeben, persze nem onzoen es durvan. valoszinuleg (abszolut nem hibaztatlak!) ott rontottad el, hogy mar az elejen jelezned kellett volna, hogy ez igy neked nem jo, zavar, hogy igy beszel. (o meg most leht azt erzi, hogy ez eddig nem volt gond, es most hirtelen miert.) hat sok sikert!
2012. nov. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nehéz ügy sajna :(. Ugye mégiscsak anyum, és volt, hogy szóltam, hogy a beszélgetéssel is hagyjon, olyankor a válasz az volt, hogy majd elfojtja és neki lesz komolyabb baja :P. Emiatt mindig bűntudatom volt ... mivel nem akartam ennek kitenni sem őt, se magam tűrtam .. de legaláb ezt megváltoztathatná a kedvemért :/. Vagy csak próbálná, de sosem törődött vele, mikor mondtam, most pedig kiakadt, hogy hogy merészelek még ebbe is belekötni :P.
2012. nov. 3. 20:29
 3/10 anonim ***** válasza:
szoval az anyukad. hat igen, az anyukak ezt nagyon jol tudjak csinalni, ugy hivjak erzelmi terror. (tipikus: megbetegszem ha nem beszelem ki, te leszel az oka) ne dolj be neki. vagy nem is tudom. lesz ott siras mire kivivod a szabadsagod tenyleg. (miert nincsenek baratnoi, akikkel szepen kibeszelheti a gondjat? a lanya a lanya, eltert a szereptol, majdhogynem te patyolgatod ot, nem?)
2012. nov. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy ez nem jó nekem, de sajna nehéz ezzel szakítani. És tudom, hogy attól ő is megerősödne, ha végre észrevenné csak ő oldahatja meg a problémáját, de félek, hogy ez sosem következik be. A legrosszabb az egészbe az, hogy elvárná, hogy segítsek, de akármit mondok nem jó neki, meg azzal jön, hogy én semmit nem értek. Ez hosszútávon igencsak leépítő volt.

Barátai nincsenek, sőt senki rajtam kívül, akinek elmondhatná a dolgokat. Hát igen kicsit kizökkent mindannyiunk a szerepéből, olyan mint egy elveszett gyermek, viszont az a baj, hogy én sem vagyok elég erős jellem, hogy segíthessek rajta.

Én most úgymond segítséget kértem, de ezzel is baj van, mondván, hogy nekem nem lehet bajom, mert nem volto lyan gyermekkorom mint neki, és azt sem érti, ha azt mondom féltettem, mert láttam, hogy saját magát teszi tönkre :P.

Hát remélem, ha lassan is, de majd helyre zökkenünk :).

2012. nov. 4. 13:59
 5/10 anonim ***** válasza:
van egy jo konyv, az a cime, hogy Emberi jatszmak (Eric Berne-tol) az talan tud par tanacsot adni. gyakorlatilag az emberek viselkedeserol szol, es azok feloldasarol, de olyan kis fantasztikusan van megirva, hogy kozben meg is szereted az embereket es meg is erted a problemajukat. szoval, ha van kedved, olvasd el!:)
2012. nov. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Jól hangzik! Köszi! :)
2012. nov. 4. 20:48
 7/10 anonim ***** válasza:

Nincs kedve anyukádnak pszichológushoz fordulnia? Hiszen ha jól sejtem tényleg csak kibeszélni kívánja magát, ráadásul ha neki kizárólag ilyen indulatosan megy, még meg is lenne dicsérve, hogy nagyszerűen dolgozik a terápián.:)


Talán ott kieresztené a gőzt, veled meg már kellemesebb beszélgetéseket ejtene.

2012. nov. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem, sajna ez meg sem fordul a fejében, pedig sokszor mondtam már, hogy kérjen segítséget.

Nem is igazán hisz a lelki problémák erősségében, pedig szerintem az elmúlt 2 évben elég erősen elment az életkedve :P. Azt mondja jó ez így neki, majd csak egyszer vége lesz.

2012. nov. 10. 18:50
 9/10 anonim ***** válasza:

Gondoltam, hogy ez neki "jó így", hiszen te ott vagy, és meghallgatod a kitöréseit.:p

Talán ha valahogy eltávolodnál tőle, hogy sok a dolgod, sajnos ritkábban érsz rá, de továbbra is nagyon szereted, akkor hátha észrevenné, hogy más támaszt kell keresnie.

2012. nov. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nem célom, hogy megbántsam az Édesanyád, de tény, hogy Ő energiavámpír. Azokra mondják ezt aki minden gondját igyekszik rátolni egy másik - sokszor egy szeretett - emberre és a beszélgetések után az illető - esetünkben Te kimerültnek, fáradtnak érzi magát. Ezzel leveszi az energiáidat, bár így Ő sem oldotta meg a gondját miszerint kezelnie kéne azokat a helyzeteket amik kihozzák a sodrából. Jótanács: próbáld leszerelni amikor elkezdi ezeket mesélni, pl.menned kell sok a dolog, tanulnod kell ...stb. Ne félj Ő talál majd mást akivel ezt tegye. Ugyanis amíg rá nem jön, hogy amiken felhúzza magát idegileg azokat a bosszankodásokat inkább el kéne engednie addig ezt fogja csinálni. Ne légy áldozat,mert ezzel úgyse segítesz neki a Te energiáid meg totál lemerülnek.
2013. ápr. 29. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!