Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség kezd kialakulni,...

Pánikbetegség kezd kialakulni, de tudom hogy hülyeség az egész! Jól gondolom?

Figyelt kérdés

Először csak attól féltem, amikor szerepelnem kell közönség előtt. Végül erre nem került sor, de ez nem olyan kis izgulás volt, hanem tényleg a végén remegés, hasmenés (olyan volt hogy kellett volna csak simán táblához mennem, de végül nem jutott rá idő). Ez eléggé elfajult, de sokáig (kb. most őszíg) ez csak addig ment, hogy ismeretlenek előtt egyszerűen nem tudtam semmit csinálni, pl nem tudnék egy verset elmondani ünnepségen, (egyetemi) gyakorlaton kimenni feladatotoldani, vagy prezentálni. Kicsit megváltozott a lakhelyem, és mindentől elkezdtem parázni, ha másik szobába át kellett mennem, irodába bemennem valami papírral, vagy simán mostmár az is stresszel, ha csak el kell mennem órákra. Komoly probléma ezzel nem volt, de rettentően stresszes vagyok. Pár hete volt egy kisebb pánikrohamom buszon, talán fél percig tartott. Ez volt az első ilyen, mint írtam előtte csak a szerepléstől féltem rettentően. Ettől fogva már buszra sem nagyon merek felülni.

Sok barátom van, barátnőm akit sokan irigyelnek, nincs baj a külsőmmel, mégis félek elég sok dologtól, tudom hogy mentálisan dől ez el, de valaki írhatna valami nyugtató dolgot, amitől észbekapok hogy szarjam már le a külvilágot, és élvezzem az életem, mert minden okom megvan rá. Esetleg lehet hogy valami fizikai bajom van? Pajzsmirigy (csak példa) vagy valami más szervemnek van baja, és azért izgulok ennyire? Jól tudom hogy az adrenalintól van? Na azt nem lehetne elköttetni vagy valami műtéttel ezt az izgulós dolgot egyszerűen kiszedni belőlem?



2012. nov. 10. 19:30
 1/2 anonim ***** válasza:

A leíráspdból ítélve a félelmek és,h nem mersz mások előtt szerepelni... ez nekem erős szorongásnak tűnik.Bár azt írtad,h volt egy kisebb pánikrohamod. Pontosan milyen volt ez a pánikroham? Egyébként ilyen esetekben nem ártana kivizsgáltatni magad, néhány betegség is előidézhet pánikrohamhoz hasonló rohamokat.

Nekem is voltak pánikrohamjaim,mostanában már elég ritkák. Sajnos tanácsot nem tudok adni,hogy tudsz ezektől megszebadulni, hisz még nekem sem sikerült.

2012. nov. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
egyszer csak rossz érzés fogott el, elkezdett a szívem verni, azonnal le akartam szállni a buszról, már majdnem löktem is félre mindenkit, végül nem tettem meg (nem tudom miért). utána azt vettem észre hogy hangosan szuszogok, sztem fél-1 percnél nem volt hosszabb az egész.
2012. nov. 12. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!