Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pánikbetegség egész életembe...

A pánikbetegség egész életemben kísérni fog? Kinek hányszor újult ki, mennyi ideig voltatok tünetmentesek és hogy viseltétek, ha újra előjöttek a tünetek?

Figyelt kérdés
Nálam most újult ki másodjára, 24 éves vagyok. Az első alkalommal, azt hittem itt a vég, de kb másfél éves gyógyszeres kezelés és vmennyi életmód váltás után sikeresen kigyógyultam. De sajnos kb 2 év után újra előjött, most már nem látom olyan tragikusan a dolgot, de mi lesz, hányszor újulhat még ki vajon? Remélem most is sikeresen kigyógyulok.
2010. okt. 13. 20:40
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Mármint nem másodjára újult ki, hanem másodjára lettem beteg.
2010. okt. 13. 20:43
 2/11 anonim ***** válasza:

szia, nekem kétszer volt ez a szarság azt sem tudtam mi ez a vakrémület, vízverés és szívpumpa, fejem testem főttt stb , később tudtam meg hogy pánikrohamok voltak . próbálkozott 3.-jára és negyedjére is akkoriban, de már nem jött neki össze, magamtól küzdöttem le, mikor már tudtam hogy miről van szó. Egyszerűen mikor elkezdődött 3.jára és negyedjére is : imádkoztam ÉS próbáltam összpontosítani általam szépnek vélt dolgokra pl csodás látványú meleg táj, én ott a közepén és épp csinálok valamit ami jól esik, ezt tapasztald ki magadnak hogy mi az ami jó érzéssel tölt el, pl kutya simi, vagy bármi. Nekem ez bevált , bár mondom 4.jére is elő akart jönni, ugyanezzel a módszerrel enyhe lefolyással továbbált azóta 4 éve semmi

gyógyszert nem voltam hajlandó szedni, csak azt hiszem citromfüvet ittam , az depi oldó. A lényeg hogy az agyad játszik veled, azt kell kicselezni!!!!!!

2010. okt. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi, értem amit mondassz. Nálad akkor "csak" pánikrohamok voltak, pánikbetegségről még nem beszélhetünk nálad. Örülj neki, hogy te odáig nem jutottál, és így magadtól leküzdötted. Azért köszi a választ, és remélem, hogy nem jönnek vissza a rosszulléteid. :)
2010. okt. 13. 21:24
 4/11 anonim ***** válasza:

Google > reiki kezelés

[link]

2010. okt. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
igen igazad van a roham és a betegség közt van egy emeltnyi különbség énis tudom. De azért ha bármi van tudsz ellene küzdeni ezt tapasztalatból mondom.
2010. okt. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, bár kicsit másfelé haladt a téma, mint vártam, de hát nem olyan gyakori betegség ez, főleg kevés az akinél komolyabb a betegség. Ha vki az eredeti kérdésemre tud válaszolni, várom válaszát :) Ezekről a bio dolgokról most nem fejtem ki a véleményem, mert hosszú lenne :P, de azért köszi a linket.
2010. okt. 14. 09:18
 7/11 A kérdező kommentje:

A válasz írója 74%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 23:30


Teljesen igazad van, nálam ez a második szakasz úgy jött, hogy először csak ritkán lettem rosszul és még le tudtam győzni egy kis figyelemeltereléssel, macskázással stb. És meg is nyugodtam, hogy nem fog újra előjönni a betegség, nem foglalkozok vele és elmúlik, de sajnos nem múlt el. Romlott az állapotom, iszonyú rossz közérzet, szinte félnapos rohamok, na ez már pánikbetegség, itt nem segít as bio cucc, tapasztalatból tudom. Szerencsés vagy, hogy nálad megállt a folyamat, nyílván mindenkinek más a szervezete, másképp reagál, másképp jön ki a betegség. Nálam most van/volt egy feszült élethelyzet, talán ezért nem tudtam kordában tartani a bajom, de a körülményeken már változtattam amin tudtam.

2010. okt. 14. 09:26
 8/11 anonim ***** válasza:
Azért újult ki mert először nem gyógyultál meg, csak gyógyszerekkel elnyomtad a tüneteket.Ahhoz , hogy meggyógyulj nagyon komolyan át kéne alakítanod a személyiségedet. Irány egy tapasztalt pszichológus.
2010. okt. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Pszichiáterhez jártam, nagy beszélgetések nem voltak, de kérdezgette mi újság van épp, párkapcsolat stb...Nálam bizonyos élethelyzet hozza elő, túlterheltség, legalábbis erre gondolok, ez a két dolog azonos a két esetben. Túl sok dolgot vállaltam be, nem jutott idő magammal foglalkozni, lepihenni, kikapcsolódni úgy rendesen, szabadidős dolgaimmal foglalkozni, hobbival stb. Ha több hónapig vagyok így leterhelve akkor jön elő a baj. Szerintem ez az ami kiváltotta.
2010. okt. 14. 12:50
 10/11 A kérdező kommentje:
Régebben voltam személyiségfejlesztő tréningen, nem láttam sok értelmét....Azért köszi a tanácsot, csak jót akartál, de én másképp közelítem meg a helyzetet.
2010. okt. 14. 13:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!