Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért kell akkora ügyet...

Miért kell akkora ügyet csinálni az öngyilkosságból? Rengetegen meghaltak már, és mindenki más is meg fog. Akkor meg nem mindegy?

Figyelt kérdés
2012. nov. 17. 17:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%
Nem mindegy.
2012. nov. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
95%
Kell bizony! Teljesen más, ha valaki betegségben, balesetben hal meg, mintha valaki önkezével vet véget az éltének. Utóbbinak társadalmi okai is lehetnek /elszegényedés, eladósodás, remény vesztettség, magány, stb./, ezért meg kellene akadályozni az öngyilkosságot. Az öngyilkossággal valaki ítéletet mond arról az életről, amiben már nem hisz.
2012. nov. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
De miért kellene megakadályozni? Lehet, hogy neki jobb lesz úgy. (Persze lehet, hogy nem, de előbb-utóbb meghalt volna akkor is...)
2012. nov. 17. 18:11
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg miért nem nyújtasz be ezzel a logikával és érveléssel egy petíciót az amerikai elnöknek, hogy az összes nukleáris rakétáját lője ki Kínára meg Európára?
2012. nov. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 RhisiartK ***** válasza:
100%
Egy filmidézetettel szeretnék válaszoln: "A lényeg az, hogy nem csak a családjára van hatással, hanem a barátaira, mindazokra akiket hátrahagy, azokra is, akikkel még nem találkozott." Amúgy itt azt is meg kell gondolni, hogy sokan úgy lesznek öngyilkosak, hogy még nem fogytak el a lehetőségeik. Lehetetlen helyzetben azt mondom, ok. Nem helyeslem, de megértem, de sokszor olyan is megteszi, aki még nincs ott. Amúgy az öngyilkos kérdés az, amiről azt lehet mondani, hogy aki már biztosan meg akar halni, az meg is fog.
2012. nov. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem is mindegy. Hagyjanak már megdögleni, ha nekem úgy a jó. Sőt, szerintem mindenki nyírja ki magát, úgyis túlterheljük a földet.
2012. nov. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt olyan ismerősöm, aki felkötötte és finoman szólva sem esett jól a családjának, barátainak. És nem csak azért, mert egy vagyonba kerül a temetés.
2012. nov. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Ügyet csinálnak belőle? Szerintem nem nagyobbat, mint más halálesetből. Szenvelegnek egyet, hogy jaj szegény, eltemetik, és megy tovább az élet.
2012. nov. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:

Úgy gondolom, hogy az öngyilkos-jelölt menekül valami rossztól, amit úgy érez, hogy már nem bír elviselni.

De mi van, ha utána még rosszabb jön?!

Nincs bizonyíték arra, hogy nincs a halál után semmi.

Mi van, ha a Bibliának van igaza, és az öngyilkos a pololba kerül?! az még rosszabb, mint itt a földön bármi, amit el tudunk képzelni!



Az életet úgy kaptuk. Biztos, hogy nem a véletlen műve vagyunk!

Célja, rendeltetése, küldetése van mindenkinek itt a földön. Kitartóan keresni kell, és biztosan megtalálod, hogy mi az, és addig nem jó elmenni, amíg az ember azt meg nem találta, és be nem töltötte!

2012. nov. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Ezennel golyxó általi halálra ítélem magamat, amit Dec 23-án fogok végrehajtani egy földalatti bunkerban.
2012. nov. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!