Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vizuális memória előhívása,...

Vizuális memória előhívása, hogyan stimulálható, ha nagyon befásult? Szükségem lenne rá

Figyelt kérdés
Nagyon nagy szükségem lenne rá, huszas éveimet taposom, és csak ekkor jöhettem rá véletlenül (lentebb részletezve), hogy nem a látott képek eltárolásával van a gond, hanem a szándékos előhívással. Születésemtől kezdve az az állapot áll fenn, hogy a hallottakra (zenék/dallamok, szövegek az változó függ hogy milyen nyelven van) szinte majdnem hogy perfekt vissza tudok emlékezni, ennek köszönhetően nincs szükségem zenehallgatásra, sokáig nem is értettem én mértnem igénylek külső zenehallgatást mint a többiek (úgy képzeljétek el amit életemben soha nem fogok vásárolni az az mp3-as). Ellenben a látottakra nagyon gyengén, de mostanában történtek olyan dolgok, hogy életemben először amikor lefeküdtem és lazítottam (de nem álmodtam józan állapotról van szó) az örökös fekete kavargás enyhe fehér pöttyökkel lassan eltűnt, és fekete alapon fehér körvonalak jelentek meg, egészen egy éles szines képig. Ez az állapot sajnos nem tartott soha tovább mint 2-3 másodperc hamar kizökkentem belőle és érthetetlenül álltam a dolgok előtt. Itt tudni kell azt is hogy mindig csak olyan dolgok villantak be amikkel a mindennapokban (főleg a közel múltban) találkoztam, és a legtöbbet látom őket. Otthoni dolgokról van szó, amik a házban vagy ház körül vannak, amikre legtöbbet esik a látóterem am indennapokban. Vagyis azt biztosan tudom a dologról, hogy a bevillant kép színes és tökéletesen megegyező volt mintha tényleg ott állnék előtte, de így utólag szándékosan nem tudom vissza felidézni a képet. Viszont rajzfilm készítéssel szeretnék foglalkozni már gyerekkorom óta, amihez elengedhetetlen ez. Hiába tudok én majd programozni és akár zenét is összekomponálni, ha ez a részem defektes. Aki esetleg tudja az orvosi, tudományos magyarázatát, hogy az agynak melyik része felelős a vizuális felidézésért (mert az eltárolás ép), az kérem ossza meg velem. Amikor ezek megtörténtek (egy adott periódusról van szó), arra az időre tudom hogy a környező hangok és a zajok/emlék hangok egy rövidke időre elcsitultak, amíg a kép bevillant (ha ez számít bármit is). Mellesleg semmilyen gyógyszer vagy drog hatása alatt nem állok és nem is álltam, naponta a legkárosabb amit elfogyasztok 2 bögre kávé, de újabban nincs ez a jelenség, ez sajnos már vagy 1 éve volt, de szeretném már szándékosan is használni ezt a képességet, hisz tudom hogy másoknál ez a mindennapokban is él. Akkor az a problémám is megszűnne, hogy nagyon könnyen eltévedek a városban, nem beszélve idegen helyen, nem tudom beazonosítani azt a pontot ahová el kell jussak, csak hosszas körözés után. Értelms válaszokat várnék (21/F)

2012. nov. 26. 02:10
 1/4 anonim válasza:
Nagyon sok könyvet kellene olvasnod,regényeket,stb,ezzel rákényszeríted az agyadat a vizualizációra.Minél könnyebben megy,talán annál könnyebben előjönnének a régi képek is.De ez csak egy tipp:) Nálad inkább más érzékelés fejlődött ki jobban,mint más embernél.Mint a vakoknál az érintés.Sajnos biológiailag nem tudom a magyarázatot erre:)
2012. nov. 26. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Talán ez adhat egy kis támpontot [link]


Szerintem ha jelentkezel a suliba ahova szeretnél, ott úgy ki fogják fejlesztetni a képességedet. Bár nem tudom ezt mennyire kérhetik alapkövetelménynek.

2012. nov. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Mindkét válaszolónak küldtem egy privit képekkel (csak másnak ne küldjétek, ne terjesszétek) majd nézzétek meg érdekelne a véleményetek. Itt láthatjátok hogyan tudok rajzolni ha egyfolytában nézem a kész képet (vagyis egyáltalán nem fejből, hanem koppintom) :)


Köszönöm a linket :) Megnéztem a listát, viszont rám inkább a jobb fél jellemző, de a képzelő erővel vizuálisan van gond. Bal agyféltekemnél szerintem csak a nyelvvel vok tisztában, azt nagyon fiatalon 1 évesen fújtam már és gyors tempóval egy csomó verset meg énekeltem is (magyarul), a többi viszont nagyon gyenge, főleg a matek juj...Szóval akárhogy nézem a jobb féltekem a dominánsabb, de a vizuális elképzelés viszont gyenge.


Annyit még hozzáfűznék, hogy már egész kicsi koromban nekem simán ment a mozgókép készítése, éreztem a technikát. Emlékszem a magyaroknál milyen reklám ment a Cheetos-tól, hogy pörgetős matricát kaphatsz vele, ahol a tigris magasból leugrik egy nagy chips tengerbe, és egyszeri ránézésre rájöttem a mozgókép készítésének technikájára mikor ezt megláttam TV-ben. De nálam ez csak amolyan sablonos kis pálcikaemberekkel, kerek labdával, egyenes fűvel, bokorral kis fával működött, de sosem vétettem el benne olyan hibát, hogy nem jól illeszkedik két képkocka, a mozzanatokat nagyon is vágom, magát a szép fejből való rajzolást nem.


Legelőször mikor kattintotam rá 2x-3x balra forgással indult a kép. Viszont erőszakkal kb 5 másodperc alatt simán megtudtam fordítani, aztán egyből oda-vissza váltogatni. Aztán leixeltem, és újra megnyitottam, balról jobbra forgott, tehát ekkor már mintha fordítva működött volna minden :) Szóval nekem csöppet sem esett nehezemre váltogatni a kettő között, vagyis áterőszakolni a látásmódot. Nem tudom ez most pontosan mit is jelent. Most akkor képes vagyok manipulálni magamban valamit?

2012. nov. 28. 01:21
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagyon vicces vagy, olyan mintha azt mondanád, magadat manipulálnád :D lényegében igen, elmagyarázom miért.

Ennek az a lényege, hogy mikor ránézel a képre, attól függően melyik irányba mozdul a látott kép, az az agyféltekédet használod leginkább. Ha az óramutató járásával megegyezően forog a kép, akkor a jobb agyfél tekédet használod. Ha azzal ellentétesen mozog, akkor a balt. Nekem is a jobb a dominánsabb. Kis koncentráció segítségével megtudom változtatni.

A jobb agyfél tele felelős a képzelő erő, fantázia, képek használatáért, és a képzelőerő fejlesztésért. Ezek a képességek tanulhatóak és tökéletesíthetőek. Persze születünk egy alapképességgel, és milyen szerencsések azok, akiknek alapból működik és mindent profi módon tudnak csinálni. Azért hozzá teszem, ők is sokat tanulnak, mire eljutnak művészi szintre és kifejleszteni a készségüket. Tulajdonképpen az egész a memóriával áll kapcsolatban, ezt a cikket tudom ajánlani: [link]

2012. nov. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!