Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy hívják ezt a képességet/...

Hogy hívják ezt a képességet/ agyi működést?

Figyelt kérdés

Mikor tudsz visszafele beszélni(nem folyékonyan, de elég jól). Bármilyen hosszú számsort összeadni pár másodperc alatt. Egyre több számokat akaratlanul is fejbe tartani(telefonszám, rendszám, stb). Mindkét kezedet majdnem egyformán használod: jobb kézzel írni, de csak a ballal minden mást-célbadobás, mosogatás, gitározás. A gitárt mindkét kézre használható, de akaratlanul a bal kézre megy. stb.stb.

Ez azt jelenti, hogy mindkét agyfélteke egyformán működik, vagy azt, hogy a jobb inkább? milyen szakszó van erre/ezekre az emberekre.



2012. nov. 7. 13:11
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

"visszafele beszélni(nem folyékonyan, de elég jól). Bármilyen hosszú számsort összeadni pár másodperc alatt. Egyre több számokat akaratlanul is fejbe tartani(telefonszám, rendszám, stb)."


Ezt savant-szindrómának nevezik, utána tudsz wikipédián nézni mi is ez pontosan, elég jól le van írva.

Ebben a dokumentumfilmben is van erről szó: http://www.youtube.com/watch?v=P8RqZZWTluM


"Mindkét kezedet majdnem egyformán használod: jobb kézzel írni, de csak a ballal minden mást-célbadobás, mosogatás, gitározás. A gitárt mindkét kézre használható, de akaratlanul a bal kézre megy. stb.stb."


Ezt kétkezességnek nevezik,de ez általában inkább rossz mint jó dolog, gyakran együtt jár ügyetlenséggel, dislexiával is.


"Ez azt jelenti, hogy mindkét agyfélteke egyformán működik, vagy azt, hogy a jobb inkább? milyen szakszó van erre/ezekre az emberekre."


Nem tudom, a savant-szindrómások azt hiszem inkább a jobb agyféltekéjüket használják, a kétkezesek pedig mikor hogy.

2012. nov. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Huh, elkezdtem erről a szindrómáról olvasni. De hát én nem vagyok semmilyen téren retardát, sem autista sem dislexiás :D. Sőt hamarabb tanultam meg olvasni és számolni mint mások. valahogy nem pászol a képbe. de azért köszi a választ :)
2012. nov. 7. 15:48
 3/4 anonim ***** válasza:

Abban a filmben,amit linkeltem is mondja az a kutató doki, hogy a savant-szindróma nem feltétlenül jár egy együtt autizmussal vagy agyi sérüléssel.

Én is tudtam már írni, olvasni és számolni 3 évesen is, de ettől még nem hiszem hogy lenne bármilyen "különös képességem". Lehet, hogy egyszerűen csak magasabb az IQ-d és jobb a memóriád az átlagosnál.

2012. nov. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, csak kíváncsi voltam, mennyire eltérő ez az átlagosnál. Köszi mégegyszer a választ.
2012. nov. 8. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!