Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ettől az antidepresszáns...

Ettől az antidepresszáns elhagyása után lehet elvonási tünetem?

Figyelt kérdés

Sertralin Sandoz 50mg-ot szedtem másfél évig, és az orvosommal szépen fokozatosan tettük le. Tehát konkrétan erre a gyógyszerre lennék kíváncsi. A hangulatom jó maradt, de miután már a fél szemet is le kellett tennem, 2 napra rá, járva is eltudnék aludni, hányingerem van, rossz a közérzetem, és pár másodpercenként "hintázós szédülés féle" érzés van a fejemben. Nagyon rossz. Nem áramos érzés amit sokat olvastam tünetként, hanem olyan, mint ha meglöknének hirtelen 200km/h-val, de csak a fejemben érzem.

26L



2012. nov. 28. 17:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Várj még, el fog múlni.

Szedj nagy mennyiségű B-vitamin komplexet és Omega3_at.

2012. nov. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Megvonási tünet! Kemény gyógyszerek ezek a szertralinok. Nagyon apránként tudtam csak letenni. Kéthetente csökkentettem csak 1/4 szemmel az adagot. Még a negyednek a felét is szedtem kb egy hónapig. Ezután is volt a szédülés kb két hónapig. Lehet csökkenteni nyugtatóval. Ez lehet növényi is.
2012. nov. 30. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azóta voltam az orvosomnál és ő is ezt mondta :( Nem ilyen részletesen, csak azt hogy szedjem a nyugtatómat, de csak felet, vagy Valeriana relaxot, vagy Sedativ PC-t. A 2 hónap azért az durva... :(
2012. dec. 2. 12:24
 4/4 anonim ***** válasza:
00:15-ös vagyok. Sajnos elég hosszú idő a két hónap. Ha nem válik be az elöbb felsorolt növényi szer, akkor van egy Neuranax nevű nem szintetikus gyógygomba készítmény.
2012. dec. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!