Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha a 2 féle antidepresszáns...

Ha a 2 féle antidepresszáns nem segit (pánikbetegség) akkor más sem fog?

Figyelt kérdés

Kaptam yarocent, s annak a helyettesítő készitménye mirtazapint adtak a gyógyszertárban előszőr. Ugyanaz az összetevő a kettőnek, beszedtem az egész doboz mirtazapint erre a dokim mondta hogy jobban szereti a yarocent, amit eredetileg irt. Végül akkor a kettő ugyanaz.

De végül is nem vált be, nem használ igy 2 és fél hónap után... jővő szerdán kapok másikat...

Volt valaki igy hogy ha nem hatott amit eredetileg irtak , akkor a 2. féle anitdepi használni fog?

S nem lesz baj, hogy szedem jővő szerdáig a yarocent utána hirtelen átváltanak egy másikra? nem lesznek elvonási tüneteim?



2012. okt. 31. 11:54
 1/6 anonim ***** válasza:
nem csak ez a kettő antidepi van. lehet ez a hatóanyag nem jó neked.
2012. okt. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szedhetsz barmit ami igazan meggyogyit az te magad vagy a gyogyszer csak idolegesen nyugtat le de amint kimegy a hatasa ujbol elojohet.... tinikoromban jott elo eloszor majd jo hosszu ideig kitartott a panikbetegseg nagyon felelmetes erzes ,hogy elkezdesz felni ugy erzed meghalsz szived faj zsibbadsz stb de ha megerteted magaddal,hgy csak a lelked beteg testileg semmi bajod akkor kesobb kigyogyulsz nagy akarat kell hozza es az,hogy lesz.d es ne ilyedj meg... neha-neha steszes idoszakomba ramtor de legyozom es nem jon elo...
2012. okt. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Én már mindent kipróbáltam.... a pánikbetegség kezdetén...tea, homeopátia, meditáció...járok terápiára is... de már belefáradtam.

Most nagyon tartok attól , hogy ha hirtelen áttérek egy másik gyógyszerre ... elvonási tüneteim lesznek...vagy hogy ez sem fog hatni :S

2012. okt. 31. 12:34
 4/6 anonim válasza:

Persze, tök normális, van, akinek a 20. gyógyszer használ :) A pszichiátria ebben az értelemben lutri, az agy egy nagyon érzékeny szerv, amiben sok mindent még nem ismerünk, így gyakran csak próbálgatnak, addig, amíg meg nem találják azt a gyógyszert, ami jó a betegnek.

Elvonási tüneted 2 és fél hónap után nem lesz, ne aggódj :D

2012. okt. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy az antidepresszánstól fogsz meggyógyulni! Annak idején én is kettőt szedtem egyszerre és még nyugtatót is. Egyre rosszabbul éreztem magam. Nagy elhatározással meg lehet gyógyulni, de nagyon kell akarni és tenni is kell érte. Csak magadat tudod meggyógyítani a gondolataid által. Én is szerotonint és a mirtazapint szedtem.
2012. okt. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Ha egyszer az orvosod ( gondod vizsgálat után) yarocent írt fel neked, akkor ne fogadj el mást, mert az 20 forinttal olcsob. A gyógyszerész nem orvos. Meg sem vizsgált. És az tényleg nem mindegy, hogy mondjuk egy svajci gyógyszer helyett egy albán gyógyszert tukmálnak rád. Lehet, hogy ha ezt szeded elsőre is, már rég javult volna az állapotod. Most viszont, hogy tanultál a dologból, ne engedjél abból amit az orvos meghatározott. Mellesleg pánikbetegség esetében a 2,5 hónap az semmi. Az még csak a kezdet a gyógyuláshoz. Ha pedig variálsz a gyógyszerekkel, akkor 5 év is lehet belőle, meg szidhatod az egészségügyet, a saját marhaságod miatt.

2012. okt. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!