Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Túl érzékeny vagyok a kritikár...

Túl érzékeny vagyok a kritikára. Mit lehet ez ellen tenni?

Figyelt kérdés
Ha valamit hibázom, vagy esetleg félreérti valaki amit szeretnék, akkor egyszerűen minden kritika kicsinál. Az életben dolgozom... különösen sokat nyelek sajnos munka ügyben. Van saját kapcsolatom, az remekül működik. Családon belül mindent normálisan fogadok. Ha viszont a munkahelyemen, vagy az élet bármely részén kritika, vagy negatív vélemény ér valamiért napokig görcsölök rajta, rossz lesz a kedvem is és még aludni sem tudok. Olyankor próbálom elterelni a figyelmem, de sosem sikerül teljesen. (pl: Volt egy ügyfél a munkahelyemen. Munkahelyi szabályzat, hogy az én pultomba nem léphet be vendég. Amikor teljesen illemtudóan megkértem, hogy legyen kedves kifáradni elkezdett ordítani, hogy kirúgat, mert hogy én nem vagyok vele tisztában hogy ő ki. Nyilván egy senkiházi, ha már ilyen dumával kérkedik. Mondanom sem kell, az ügyből nem lett semmi gondom. Ennek ellenére napokig rosszul éreztem magam miatta.) Hogyan tanulhatnám meg nem magamra venni az ilyen dolgokat? Ti hogy élitek meg a negatív véleményeket, illetve vitákat? (ha kérhetem ne itt viccelődjünk)

2012. nov. 28. 23:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Engem csak a jogos kritika súlyt le, ami meg olyan mint amit mondtál az meg le van sz@rva, vedd be a leszarom tablettát és ha tényleg igazad van akkor meg mosolygósan küld el az anyjába, jót fog tenni :D.

Jó én tudom hogy attól ezen még utána kattog az ember agya, meg fél hogy a főnöke kirúgja mert a vendéggel nem lehet így bánni, hanem nyelni kell.

De ha tényleg tök jogtalan amit csinál veled akkor kérdezd meg magadtól hogy megvagy te ezért fizetve hogy ezt eltűrjed? Ér ez annyit hogy az egészséged bánja?

Nem? Akkor meg küld el derűsen a picsbe.

Chuck Norris a vérével írná ki hogy Kérem ne lépjenek a pult mögé :D.

2012. nov. 29. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

* Ezt el is felejtettem

[link]

2012. nov. 29. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Ezen vagyok én is. Az említett történet valóban csak egy példa volt. Ezen kívül is vannak ilyen érzéseim. Mi tudna abban segíteni, hogy megtanuljam lesz*rni ezeket a dolgokat?
2012. nov. 29. 00:21
 4/4 anonim ***** válasza:
A kritikából tanulj, mert előnyödre válik, a hízelgéstől rázzon ki a hideg. Munkahelyen meg el kell tudni viselni , hogy vannak vadbarmok, mert különben nem ordítozott volna veled, ha olyan nagy ember lett volna
2012. dec. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!