Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha tanulási problémáim vannak,...

Ha tanulási problémáim vannak, akkor első lépésként lehetséges az, hogy elmondom a háziorvosnak a problémámat?

Figyelt kérdés
Most 19 éves vagyok, első éves egyetemista. Amikor a gimnázium 11. osztályába léptem, elkezdődtek a tanulási problémáim. Előtte 4,5-ös átlagom volt, általános iskolában pedig kitűnő voltam. 11-ben viszont az iskola az ellenségemmé vált. Nem bírtam megjegyezni a tananyagot, csak nagy nehézségek árán. Nem volt időm megtanulni a tananyagot, mert az agyam nem fogott. Amikor elkezdtem tanulni, ideges lettem, nem bírtam koncentrálni. Ajánlották, hogy próbáljak ki természetes hatóanyagú készítményeket, pl.: Gingko Biloba, de nem használt. Próbáltam olyan ételeket enni, amik állítólag jók az agyműködésnek, de semmi. Az érettségit túlvészeltem, felvettek egyetemre, de csak azért, mert alacsonyak voltak a pontszámok. Most egyetemen pedig közeledik a vizsgaidőszak és szó szerint rettegek. Félek, hogy nem bírom teljesíteni a követelményeket, és eleve nem tehetős családból származok. Ezért szorgalmas vagyok, szinte éjjel-nappal tanulok, de nincs eredménye. Kérlek adjatok neked tanácsok

2012. nov. 30. 22:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Ismétlés a tudás anyja.
2012. nov. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Épp testben épp lélek.Tovább is van mondjam még?
2012. nov. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az ismétléssel kapcsolatban: Volt, amikor kétszer is átismételtem az anyagot, de dolgozatíráskor nem jut eszembe.

Igen, ezt is hallottam már, ép testben ép lélek. De ha 3 éve tart egy a dolog, akkor szerintem nem ennyire felszínes a probléma.

2012. nov. 30. 22:27
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Történt valami 11.-ben, ami miatt megváltoztak a dolgok?
2012. nov. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2012. dec. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia


Én is hasonló helyzetben vagyok. Gimiben végig kitűnő voltam, akkor még bírtam. Most az egyetem 3 évére mintha összeomlottam volna. Nem tudom, hogy rendezhetném el magam. Lehet az agyféltekék működése között van a baj, hogy a jobb nem tudja megemészteni az anyagot. Olvastam valami ilyenről, de nem jártam utána.


Az a helyzet, hogy kicsit nálam pszichológiai dolgok is bezavarnak. Ilyen személyes kapcsolatok. Semmi súlyos, csak érzékeny vagyok erre és elég hogy felkavarjon és ne tudjak tanulni.


Találtál megoldást?

2013. jan. 2. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!