Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha lezsibbad a baloldali...

Muzli kérdése:

Ha lezsibbad a baloldali nyelve és hozzá az arcnak az az oldala mi történt?

Figyelt kérdés

#zsibbadés
2012. dec. 1. 09:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Baloldali nyelve nincsen, mivel a nyelv nem politizál.

A nyelv bal oldala zsibbadhat. Ha az ilyesmi a stroke más tüneteivel is párosul, pl. a delikvens nem tud mosolyogni, elmondani egy épeszű mondatot, felemelni a karját, akkor azonnal hívj mentőt. De ez a legrosszabb eset.

2012. dec. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Arcidegzsába, menj orvoshoz, vagy egy enyhe agyvérzés, vagy érelzáródást Mindenféle képen orvos, de sürgősen!Vidd be a sürgősségi osztályra valamelyik kórházba
2012. dec. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Felhívni telefonon az orvosügyeletet, és rákérdezni. Ez a minimum. Persze csak ha fontos a személy...
2012. dec. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

nem kell rögtön halálos nyavalyákra gondolni. Persze orvosi segítségre és kezelésre szükség van, de nem vész.

Akinek pl. sokat gyullad be a füle, annak begyullad az arcideg zsábája, vagy ahogy másképp mondják, a hármosztatú idege.

[link]

Ez a csomópont felel a fél arc mozgásáért, tehát a szem, és nyelv is lebénul egy darabig, de kezelhető, olyan lesz mint régen volt.

2012. dec. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 MA. válasza:
Miért ? Van jobb oldali nyelv is ?
2012. dec. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én így jártam néhány éve. Elzsibbadt/lebénult az arcom baloldala és még a nyakam is. Elmentem az orvosomhoz, aki elmondta, h homloküreg gyulladásból származik, ennek okán volt valami kehe az 5. vagy a 7. idegközpontommal és azonnal mentőt hívott hozzám. 6 napig voltam kórházban, utána 2-4 hétig jártam vitamin injekciózásra. Mondtak valamit a B vitaminok hiányáról, de már kicsit ködösek az emlékeim. Nem fájdalmas, csak kellemetlen, h csorog a nyálad baloldalon, mert nem tudod becsukni a szád, sem mozgatni, na meg az állandó műkönnyezés, mert a bal szemem nem tudtam becsukni sem. Amikor mosolyogni próbáltam kicsit vicces volt. :D


De a viccet félretéve, menj orvoshoz, mert ahogy más betegség sem, ez sem játék!

2012. dec. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
En is jartam igy, tobbszor is, lehet idegesseg miatt, vagy a hideg miatt, gyogyszerrel meggyogyul, de muszaj elmenni az orvoshoz, hanem orokre ugy maradhat. Ha egyeb is erdekel kerdezz nyugodtan.
2012. dec. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!