Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet lélekre gyúrni,...

Hogy lehet lélekre gyúrni, hogy csak a legvégső esetben eredjen el a könnyem?

Figyelt kérdés
Mostanában túl gyakran sírok. A férfiak kevesebber sírnak irigylem is őket, mert ez a gyengeség jele.
2008. máj. 26. 18:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ki mondta hogy ez a gyengeség jele. Elég nagy problémát is okoz a férfiaknak (vagy nőknek) hogy nem tudnak sírni mégha 1. nem is vallják be, 2. nem is tudnak róla hogy ez probléma.

A sírás rengeteg mindenre "jó", a tested kiadja magából a negatívat, a rosszat, a feszültséget, vagy éppen a túlcsorduló pozitív-negatív érzelmeket. Ez annyira egészséges, hogy el sem tudod képzelni. Ha sírnod kell sírj, egy pillanatig se érezz miatta szégyent vagy bűntudatot. Ha zavar hogy mások előtt sírsz, akkor vonulj félre ahol nem látnak. Ha elfelejted a szégyenérzést a sírás miatt, meg fogod tapasztalni, hogy mennyire megkönnyebbülés utána... Ha "túl" gyakran sírsz, annak oka van. Ne a sírást próbáld megkerülni, hanem az okát megoldani. A "lélekre gyúrás" hosszú távon hidd el nem vezet jóra! Ki kell engednünk azt ami legbelül van!! Ha elfojtod őket, annak nem olyan következményei lehetnek a jövőben, amilyet te elképzelsz most.

2008. máj. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Sztem add ki magadból!!Hidd el én is nehéz ehlyzetben vagyok,sírógörcseim vannak naponta szöbbször is!Ne tartsd vissza ha lehet,de ha már nagyon nem bírod,akkor önkontrollt próbálj meg alkalmazni.Mondd el sokszor magadban,hogy mostantól nem sírok,és amikor ilyen helyzetben vagy(ha teheted akkor ordíts egy nagyot)vagy mondd el gyoraan,hogy nem sírok,erős vagyok!!-nekem néha beválik.Sok szerencsét!!Üdv,:C@lypso
2008. máj. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem szégyen sírni! Ha jól kisírod magad, megkönnyebbülsz. Én legjobban elalvás előtt "szeretek" sírni, vagy ha valami problémám van, akkor jön ki legjobban. Jól kisírod magam, alszok rá egyet és másnap már nem is olyan hatalmas a probléma.

Ha pedig társaságban vagyok és úgy jön rám a sírás, akkor megpróbálom "fogvicsorgatva" is visszatartani, de ha mégsem megy, akkor azzal "nyugtatom" a többieket, hogy 'azért jó a sírás, mert utána nagyon élesen látsz'. :)

Fel a fejjel és sírj nyugodtan, nem szégyen!

2008. máj. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nem szégyen a sírás, de ha mégis olyan helyzetbe kerülsz amikor muszály visszatartani, egyszerűen "elnapolod". Azt mondod magadban, hog majd otthon sírsz, és ha még akkor is sírni akarsz majd amikor hazaérsz, csak nyugodtan.

Nekem ez mindíg sikerül, egyszerűen azt mondom: Majd otthon sírok, és ha úgy érzem, hogy már nem is akarok sírni akkor nem volt olyan nagy baj.

2008. máj. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem meg mindig azt mondják, ne sírj, mert enm bírják elviselni hogy sírok, de valahogy ki kell adni,én sokszor agresszívan viselkedek, ha már sírni sem engednek, de nekik az sem jó.
2008. jún. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sírni nem szégyen, hidd el nekem, jobb ha kiadod magadból azt ami bánt... ha benn tartod csak rosszabb. de amúgy miért sírsz? :S vagy nagyon magánjellegű?
2009. jan. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!