Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan deríthetem ki, hogy...

Hogyan deríthetem ki, hogy autista vagyok-e?

Figyelt kérdés
Ha nincs orvos..
2012. dec. 6. 17:47
 1/8 sippara ***** válasza:
100%
De van orvos, csak el kell hozzá menni. Most mégis hogy gondoltad, linkeljünk neked egy tesztet, amiben megválaszolsz 10 kérdést és kidobja, hogy "öcsém, te bizony autista vagy"?
2012. dec. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%

Orvos nélkül sehogy.

Menj el a háziorvosodhoz, mondd el neki, amit akarsz - aztán kapsz/kérj beutalót ide és oda stb. Aztán ott folytatod. Másképp nem megy. :P

És ez érvényes minden más dologra is, ami egészség-betegség témakörbe tartozik.

2012. dec. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
30%
Ha az lennél, már évekkel ezelőtt kiderült volna......
2012. dec. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ugyan hogy derült volna ki? A suüleim magasról tesznek az egészre.. Már ovis koromban is társas problémákkal küzködtem..ezt ők is tudták..csak sz@rnak rám egy nagyot..a háziorvosomat meg kb. nem ismerem..
2012. dec. 6. 18:08
 5/8 anonim válasza:
0%

Szerintem te egy kamaszlány vagy, aki elbizonytalanodott. Az autizmus&asperger pedig egy tipikus férfibetegség, kb 1:10 az arány a férfiak "javára".

Szóval, fiú vagy, vagy lány?

2012. dec. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha nem ismered a háziorvosodat, mert nem jártál nála, akkor itt az ideje.

Nem betegeskedek, de néha el szoktam menni, tanácsot kérni (pl. kiránduláskor mi kerüljön a házipatika-csomagba); jó, hogy van.

2012. dec. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mnej el orvoshoz, épp itt az ideje. Pszichiáéter volna a legjobb, aki ugyan kiválóan ért az autizmushoz, de minden máshoz is. Pl. a szociális, kapcsolatteremtési és stb. gondjaiddal - amelyek messze nem csak az autizmus miatt lehetnek! - egy ifjúsági pszichiáter kiválóan tud mkit kezdeni - HA te is akarod.


Ha nem, akkor rágjad tovább otthon magadat, és képzelj csak be mindenféle hülyeséget magadnak. De mire jó ez?


Ps: a valódi autizmus nagyon-nagyon ritka betegség. Ma valamiért divatos lett, mint a 90-es években a pánikbetegség; de csak azért, mert divatos, még nem lesz több ember beteg, csak többen képzelik maguknak azt, hogy azok.


Pl. ha autista volnál, ide sem jöttél volna írni. Nem zavarna a kapcsolatteremtési képtelenség, mert számodra az volna a normális.

2012. dec. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem kell orvos, elég az Autizmus Kutatócsoportot megkeresni.
2012. dec. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!