Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A gyógyszerek mitől képesek a...

A gyógyszerek mitől képesek a tudatot befolyásolni?

Figyelt kérdés
Az öntudat, az az ember lelke, "szellme" nem? Azt hogyan képes egy külső hatás, tényező irányítani?

2012. dec. 8. 18:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Az agyra, idegremdszerre hat ami befolyásolja a külső ingerek felfogását... módosítja a valóságérzetet stb.
2012. dec. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az agy nem más mint egy bonyolult biokémiai számítógép. Bizonyos kémiai anyagok arányának a befolyásolásával módosítható a működése tetszés szerint, ahogy az előző is írta. A "szellem", az elme nem ismert hogy hogyan és mitől jön létre, de annyi biztos hogy az agy tárolja.
2012. dec. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


De hogyhogy nem a szellem irányítja a tudatom, és a testem? Teljesen olyan, mintha én, vagyis a szellem irányítaná a testem, és az agyam.

Azok a gyógyszerek egyébként a szellemet is módosítani tudják?

2012. dec. 8. 20:13
 4/7 anonim ***** válasza:

2.nak igaza van, az agyadban elektrokémiai és sok érdekes folyamatot lehet módosítani külömböző anyagokkal.

Hivalalos álláspont szerint nincs szellem vagy lélek, az egész lényed a belsőd, tudatod, minden ilyen tulajdonságod csak kémiai reakciók és kicsiny elektromos impulzusok az agyadban.

Az, hogy most belevisszül a lélek fogalmát nehezíti a dolgot, hiszen egy kézzel megfoghatatlan dolgot hogyan befolyásolhatnánk vegyületekkel. Elgondolkodtató.

2012. dec. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Azok a gyógyszerek egyébként a szellemet is módosítani tudják?"


Ha jobban belegondolsz teljesen hétköznapi dolgok befolyásolják a szellemet, az egódat, azt, hogy ki vagy. Mert ugye van az egó és van a lélek. A te személyiséged aminek érzékeled magad az az egód... a lelked egy másik téma. Szóval minden ami téged benyomásként ér befolyásolja az egód. Egy veszekedés... egy örömteli pillanat.. egy lényegtelen szemkontaktus... mind mind valamilyen irányban fejleszti az egód.

A gyógyszerek mint már mondtam, befolyásolhatják az agyadnak azon részeit, melyek az érzékszervekkel vannak összefüggésben. Lehet halucinálsz, szédülsz stb. De ezek nem a szellemed befolyásolják hanem az érzékszerveiddel felfogott valóságod. Mert mi a valóság? Amit látsz? Nem... hiszem tudjuk, hogy a fénynek vannak olyan spektrumai amit mi nem látunk. Amit hallasz? Nem... hiszen csak bizonyos tartománybeli hangokat hallunk meg. Tehát mi a valóság?

2012. dec. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 bensdorp ***** válasza:
Ahogy már többen írták: a tudat az agyi biokémiai folyamatokból adódik, ezt képesek befolyásolni a gyógyszerek - a lélekről pedig még nincsen tudományosan megalapozott állásfoglalás, hogy mi is az valójában.
2012. dec. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
két neves agykutató - Wilder Penfild és John Eccles - kutatásai szerint az agy egy leginkább komputerhez hasonlítható bonyolult gépezet, amely azonban nem öntevékeny. Ez azt jelenti, hogy önmagában nem tud gondolkodni, hanem egy láthatatlan központból irányítják. Ez a láthatatlan irányító-központ az ember "én"-je, a lelke vagy a személyisége. A szellemi-lelki "én "-ünk, akik mi valóban vagyunk, az agy, az agyunk segítségével gondolkozik, mint ahogy egy számítógép vagy zongora is akkor működik, ha valaki "játszik" a billentyűzeten. Az emberi agy jogos tulajdonosa, "billentyűzetének" használója, az ember személyisége, ez az ún. lelki-szellemi "én".
2012. dec. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!