Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire ártalmas, elítélendő,...

Mennyire ártalmas, elítélendő, ha karcolom magamat a csuklómon?

Figyelt kérdés
Egy ideje újra elkezdtem. Feszültséglevezetés gondolom. Megnyugtat, ha érzem, hogy fáj, és csökken bennem a nyomás is. Nem vagdosom a kezemet, csak felszíni sérüléseket okozok, nem mély vágásokat. Mennyire ártalmas? Tudom, hogy nem normális... Ti elítélitek ha ilyet láttok? Ha valaki észrevenné valószínűleg annyit mondanék, hogy kivakartam. Tanácsok? 16/L

2012. dec. 14. 17:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kb semennyire sem ártalmas (ezt úgy értem, hogy inkább ez, mint pl drogok vagy összevissza nyugtatózás vagy cigifüggőség, persze nem jó dolog, de legalább nem okoz maradandó károkat), én nem látok benne elítélendő dolgot, hanem olyat, ami megértésre és segítségre szorul. Vigyázz magadra! <3
2012. dec. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!<3
2012. dec. 14. 17:46
 3/7 anonim ***** válasza:
Jobb lenne, ha inkább keresnél valakit, akivel meg tudod beszélni a problémáidat.
2012. dec. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ártalmas, mert ugyanúgy önrombolás. Nem maga a vágás a rossz, meg a sebek, hanem ami odáig visz hogy ezt tedd.


Ez nem elitélendő, hanem kezelendő. Azért sem szoktak valakit elitélni mert cukorbeteg vagy szemüveges. Kezelni kell, hogy ne legyen súlyosabb, mert ha nem kezeled, akkor csak rosszabb lesz.


Nem feltétlen tudsz magadtól megoldást találni rá, lehet hogy orvosi segtíség lesz szükséges. Valamit viszont tenned kell.

2012. dec. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az hogy karcolod vagy vágod magad egyenértékű.

Én egy pillanatig sem ítélem el,ha valaki ilyet csinált. Viszont az aki nem keres más megoldást, nem is az, hogy elítélem, hanem inkább nem értem, mert biztos vagyok benne, hogy Te is tudod, hogy ez egy kóros reakció.

Pszichológushoz kellene fordulnod, pláne hogy azt írtad, hogy most újra kezdted.Ezek szerint van olyan probléma,olyan helyzet, amit egyedül nem tudsz megoldani,

mert különben nem ezt csinálnád. Kérj segítséget szakembertől.

Azt pedig miért gondolod, hogy el is hiszi mindenki, hogy Te csak kivakartad?

2012. dec. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igazándiból fizikailag nem nagyom ártalmas. Lehet jobban járnál, ha megkeresnéd az okát! Mindenből van kiút. Legalább próbáld meg...
2012. dec. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Mihály (S válasza:

Ezt egy pszihológussal kellene megbeszélned

aki szépen fel világosít arrol hogy vér

mérgezés / fertőzés

elfertőződés üszkösödés végtag vesztés AIDS

stb...

és ha valameik be is jönne akkor te fogsz

sírni gondold át megéri-e az hogy egy

karcolás = -1 végtag

Nem tudhatod előre mikor ölöd meg magad

2014. febr. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!