Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akik szedtek valamilyen...

Akik szedtek valamilyen nyugtatót, antidepresszánst hogyan sikerült leszokni róluk?

Figyelt kérdés

2012. dec. 18. 08:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát nekem nagy önakarattal és orvosi segítséggel....sajnos azok a tünetek amikre szedtem a fokozatos abbahagyás alatti is sokkol erősebb lett...
2012. dec. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kedves Giorgió!

Nem igazán jó a kérdés!

A gyógyszert addig kell szedni, amíg az orvos meg nem állapítja, hogy most már elkezdheted a leszokást. Ez 3 hónaptól, akár 1 év is lehet. Nem szabad erőltetni, sem siettetni. Így használva semmilyen gondot nem okoz a leszokás. Ugyanis a leszokás ideje alatt a szervezeted maga tanulja meg a szer előállítását. Ha gyorsan csinálod, nem lesz képes erre, és kínlódni fogsz, meg visszaesel.

2012. dec. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
"Nem szabad erőltetni, sem siettetni. Így használva semmilyen gondot nem okoz a leszokás. Ugyanis a leszokás ideje alatt a szervezeted maga tanulja meg a szer előállítását. Ha gyorsan csinálod, nem lesz képes erre, és kínlódni fogsz, meg visszaesel." Köszönöm! Ez nagyon érdekes, még sohasem hallottam erről de van benne valami bár a benzodiazepin "öntermelését" megkérdőjelezném.. A sertraline szint viszont lehet megfelelő. Inkább ne gubancolódjunk bele a bonyolult dolgokba, ön úgy gondolom tapasztalt ebben, orvos? Ami engem illet részben én is értem miről van szó a családban volt egészségügyi dolgozó és ragadt rám is valamicske ezáltal.. A kezelőm igazából jobban mondva konzulens, a családtagom egyik orvos kollégája nagyon sokat segített és a pszichiáter az ő véleménye alapján kezelt tovább. A feltett kérdés viszont érdemben tényleg a kezelőm asztala lehet, neki is említettem már de ő akkor csak a Frontin adagját javasolta csökkenteni. A kedélyállapotom egy ideje már mondhatni remek, kontroll a jövő évben lesz csak és az orvos ismerősünk pedig távol van másrészt tőle kérdeztem volna ezt meg, de érdekel laikusok véleménye is mert hasznos lehet. Mindenesetre köszönöm a válaszát!
2012. dec. 18. 18:44
 4/6 anonim ***** válasza:
48%
nem kéne ennyit olvasgatnod erről. én 2 évig szedtem frontint,rexetint ,medazepamot,tritticot,stb-t.. fogtam, egyik nap meguntam és nem vettem be többet..eszembe se jutott..csak sokan hajlamosak arra is,hogy azt hiszik a problémáikat ez a bogyó oldja meg.ha beveszik akkor jobb lesz.. én is erre jöttem rá..hogy nem lesz. igy nem esett nehezemre..ráadásul hiztam is töle vagy 15kilót ugyhogy ne is lássam
2012. dec. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Két év után spontán letenni ezeket a gyógyszereket nem egy kis dolog! Olvastam az egyik kérdésnél olyan kommentet amiben arról számolt be a kérdező hogy önszántából próbálta abbahagyni az antidepresszánst a nyugtatót és aztán harmadik nap rosszul lett! Tehát kénytelen volt mégis visszavenni a gyógyszerét, mert az nem úgy működik hogy nem akarom.. Arról nem is beszélve hogy ezen gyógyszerek hirtelen megvonása rohamot is okozhat. FONTOS hogy ezeket a gyógyszereket elhagyni fokozatosan és nagyon elővigyázatosan lehet, bár vannak tapasztalatok arra is hogy drasztikusan hagyták abba a szedését (itt elsősorban a nyugtatóról volt szó) A leszokás viszont nagyon fájdalmas sok esetben évekig tartó folyamat, amelyet szigorú orvosi ellenőrzés mellett célszerű megejteni mert azok a pszichés betegségek, amelyek kezelésére kezdte szedni a gyógyszert felerősödve térhetnek vissza vagy esetenként súlyos pszichózist okozhatnak!

Nem kellene ezt reklámoznia hogy ön megunta szedni és nem vette be! Gondolom, mindenféle mellékhatás nélkül? Másrészt épp az ilyen meggondolatlan, saját butaságaik közzétételei miatt lehetne baja is másoknak! Ezért nem kellene olyannak egészség témában hozzászólásokat adnia akik nem értenek ahhoz és tapasztalatuk sincs. Persze most nem önt akarom hibáztatni és akinek nem inge az nem is veszi magára.

Tudja, én is Rexetin-nel kezdtem aztán mellékhatása miatt később Paroxat-ra lett ez váltva. Ugyanaz a hatóanyaguk csak más a gyártó, más az ár és a drágábbnak nincsen annyi mellékhatása, sokkal kisebb a valószínűségük is. Éppen az egyik gyógyszerésztől kérdeztem melyik a legolcsóbb ugyan abból a hatóanyagú készítményből és volt belőlük 200 Ft alattitól az 1000 forintosig is. Aztán próbaként vettem Apo Depi-t ami a legolcsóbb, azt szedtem pár nap majd megvettem a legdrágábbat a Paroxat-ot ami között mondhatom ég és föld a különbség, a drága sokkal jobb ez tény! Még a pszichiáterem is elismerte hogy van ugyanabból a szerből 10-15 is a forgalomban, más-más névvel, gyártóval de az olcsóbbnak több a mellékhatása és többet is kell belőle bevenni hogy útólérék a drágább hatását. Nos én már egy jó éve szedem a Frontin, Paroxat-ot és most érzem azt hogy rendben a kedélyállapotom. Abban viszont igaza van hogy önmagában a gyógyszer nem old meg semmit, pusztán kedvezően befolyásolja a hangulatot éppen ezért a gyógyszer egy mankó ami segít lábra állni aztán beforrík a seb majd meggyógyul a lábam és lassan eldobhatom a mankóm..

Tudja én mire rájöttem rá? Arra hogy csak úgy lesz jó a közérzetem ha eltudom fogadni azt amim van és jól érzem magam a bőrömben.. Képes vagyok felismerni az élet apró szépségeit és az adott lehetőségeit is, mindent a legkisebb dolgot is ami örömet tud okozni. Az élet nyújtotta boldogságot és jót, mind azt amit amivel az élet megajándékoz minket mert az élet ajándék!

2012. dec. 20. 08:07
 6/6 anonim ***** válasza:
Túl sokat olvasol.. ahogy sokan ilyen helyzetben. Bár azt gondolom, neked ez többet fog majd utólag használni mint most.. Egyrészt, már maga a kérdés is bizonyítja, hogy gyógyulni szeretnél. Ez jóval tudatosabb élet felé fog majd terelni ahol míg mások küzdeni fognak ezekkel a problémákkal, te már ismert 'megoldásokat' fogsz tudni ezekre.. Sok éve énis szedtem gyógyszereket orvosi utasításra, ugyanígy énis megkérdőjeleztem ezek szükségességét és énis abba akartam hagyni.. stb. Aztán ma ott tartok, hogy sok sok éve semmit nem vettem be, és bár vannak néha pánikrohamaim, szorongok is (kifejezetten ritkán mindegyik) de egyiktől se félek. Úgy élem meg ezeket mint egy fül vagy fogfájdalom. Nincs mögötte olyan érzelmi töltet, jelen esetben félelelm, ami tovább indukálná bármelyik állapotot. Mondhatom úgy, hogy tudatossan kezelem ezeket. Nekem nem a gyógyszerek segítettek, az csak egy mankó volt mikor már nem tudtam foglalkozni a problémáimmal. Nekem inkább az segített, hogy nem elfojtani akartam(mint ahogy sajnos sokan akarják a magyar mentálhigiéniás területen) hanem érteni. Érteni, hogy miért szorongok, miért van pánikrohamom. Énis elöször a kémiát találtam meg, szerotonin, hasnyálmirigy, ssri stb... aztán rájön az ember, hogy az egész egy nagy f***ság. Szépen elkezdi belátni, hogy nem mer semmi felelősséget vállalni az életében, rosszul gondolkodik érzelmi dolgokról, rosszul látja a világot..stb. Ezért elkezd ezeken változtatni: ha trehány volt rendes lesz, ha nem mert belevágni valamibe akkor belevág.. és fejlődik. Így lesz tudatos élete annak aki elötte totál szét volt esve. Aztán jön a végkifejlet, felteszi magának az ember a kérdést? Mitől félek? Attól, hogy szorító érzés lesz a mellkasomban? Hogy érzem a szívdobogásomat? Hogy émelygek? És? Attól miért is félek? Kést böknek belém? Meghalok? L**zart.. Semmiben sem különböznek ezek az érzések pl egy fogfájástól. És tudod, onnédtól, hogy kimondod, hogy nem félsz, egyből elillan a szorongás, átalakul a pánik. Én elfogadtam azt is, hogy ez mind nagyon fontos jelzés a szervezet felől. Nem is létezne emberekben ilyen ha nem lenne funkciója. Ezeket érteni kell, de idáig el kell jutni. Viszont minden egyes gondolat amivel közelebbnek érzed a végét (mert bizony van! én már tudom..) erősebbé és lelkesebbé tesz. Én azt tanácsolnám neked, hogy ha kellenek a gyógyszerek, ha úgy érzed nem tudsz nélkülük megbírkózni ezekkel akkor szedd, ha úgy érzed neki mersz menni ennek az útnak akkor pedig ne. Dehogy ne offoljam nagyon a kérdést: én tettem le egyből is és hagytam el fokozatossan is. Igazából talén mindegy is, ha kimered mondani, hogy nincs mitől félned ha abbahagyod.. nem halsz meg, nem válsz semmivé.. sőt még csak a mentő se jön ki érted.. remélem érted?! :)
2012. dec. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!