Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszánst kellene...

Antidepresszánst kellene szednem (kicsi gyerekek mellett) mellékhatásai vannak, hozzászokást eredményez?

Figyelt kérdés
Sajnos problémáim vannak és 3 kicsi gyerekem (hogy miért 3 azt nem ragoznám, nem ez volt a terv hozzátenném). Pszichológust nem engedhetek meg magamnak felénk ingyenes nincsen a fizetős alkalmanként 6-7 ezer ft, nekem ennyi pénzem nincs ilyesmire. Anyagilag épp hogy megvagyunk, sakkozok a számlákkal csekkekkel, állandóan lebeg a fejünk felett hogy nem tudjuk fizetni a hiteleinket (hogy miért kellett felvenni meg szégyeljük össze magunkat amiért felvettük ez már szintén nem megoldás a bajainkra, mert ez már egy kész helyzet ezzel kell kezdenem vmit). A lényeg hogy többszöri rosszullét után pszichiáterhez mentem az sztk ba mert ez ingyenes, aki antidepresszánst írt fel. Nem tudom eldönteni jó ötlet e ezt szedni félek hogy függőséget okoz, viszont ellátni se tudom rendesen magunkat félek hogy vmi rossz fog történni. Tehát ezért kérdezném, ha valaki szedett ilyesmit hogy mit tapasztalt, könnyebb lett e tőle vagy épp hogy rosszabb? Egyébként folyamatosan próbálom magam kirángatni ebből az állapotból mindennap sportolok kényszerítem magam a teendők elvégzésére de nem tudok a gyerekekkel kedves lenni, idegesítenek, zavarnak rossz kedvű vagyok, lehangolt a férjemben is csak a rosszat látom na nem ragozom, szörnyű érzés.
2012. nov. 23. 16:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
hangulatjavitó..simßan rászokhatsz akárcsak a dohányra vagy alkoholra,sürgösen kapd össze magad...
2012. nov. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi de mivel már huzamosabb ideje próbálom önerőből "összekapni magam" és nem megy ezért vagy megvárom míg kiugrok az ablakon, vagy történik valami. Köszi a hasznos választ.
2012. nov. 23. 16:19
 3/11 anonim ***** válasza:
Én általában antidepresszáns ellenes vagyok, mert nekem nem használt. Viszont a te esetedben egy próbát megér. Nagy felelősség három kicsi gyerek. Függőséget nem okoz. Valami nyugtatót szedjél hozzá! Ha használni fog, akkor két hónap múlva jobban fogod érezni magad. Ha nem használ, akkor magadnak kell meggyógyulnod, úgy ahogy én tettem. Sikerülni fog!
2012. nov. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, félek hogy tönkreteszem őket, hogy lelkileg sérülnek egy ilyen ember mellett mint én. sajnos rokonaim vagy nagyszülők nincsenek akik pótolni tudnának, a férjem pedig rengeteget dolgozik. Köszi.
2012. nov. 23. 16:44
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem azt mérlegeld most hogy vagy. Tehát mennyire elviselhetetlen a lehangoltság, rossz kedv, mennyire káros a gyerekekre a mostani állapotod. Ha úgy érzed ez mindennek a legalja, sokkal rosszabb már nem lehetne, belevághatsz, de ha látod esélyét, hogy kijjebb kerülsz a gödörből antidepresszáns nélkül, akkor nyilván annak kéne esélyt adni.


Talán a legrosszabb mellékhatása, hogy az első egy-két hónapban rosszabbul lehetsz, sőt, kitalálhatják, hogy nem megfelelő a készítmény, így újat kell elkezdeni szedni.

Egyébként meg mindenkire másképp hat. Egy ismerősöm olyan lett, mint egy élőhalott (nem is értem miért nem kerestek neki valami más szert), látszott, hogy a cucc kiragadta a valóságból, kicsit be is lassult. És valóban hozzá lehet szokni, nem lehet hip-hop elhagyni, mint ahogy nem is hat rögtön.

2012. nov. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
:((( annyira veszélyesnek tűnik :(( nem engedhetem meg magamnak hogy még lejjebb süllyedjek és elszakadjak a valóságtól ahogy írta.
2012. nov. 23. 16:46
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha önerőből nem sikerül kijönni a depiből, és az orvos is gyógyszert ajánlott, én elkezdeném szedni.

Amit tudnod kell, az első 2-3 hétben a tüneteid felerősödhetnek. Erre mindenképp számíts, ne érjen váratlanul. Ha eltalálták a neked való gyógyszert, utána minden helyrejön szépen és magadhoz térsz tőle hogy tudd rendezni a dolgaid és újra legyen erőd a kiútkereséshez.Majd ha rendeződnek a dolgaid, abbahagyod.

2012. nov. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia, szemelyes tapasztalatbol a következöket tudnam ajanlani: 1./ Kerdd meg a ferjedet, hogy ö intezze a szamlak fizetesevel kapcsolatos teendöket. 2./ Menjel sportolni, de max. csak minden masnap. 3./ A ferjeddel probaljatok par orara egyedül lenni, vagy elmenni moziba, setalni, uszni, vagy amit szerettek. A nagyszülök vagy egy megbizhato szemely vigyazzon addig a gyerekekre. Neked szemmel lathatoan szükseged lenne egy kis pihenesre a hetköznapi örlömalomban. Az lenne idealis, ha rendszeresen lehetöseged lenne a ferjeddel vagy nelküle is a kikapcsolodasra. 4./ Ha a hazimunkaban el vagy maradva, akkor ne ess ketsegbe. A kisgyerekek idöt igenyelnek es törödest. Ha te feszült es ideges vagy, erzik ezt, es nyugtalanitja öket. Hosszutavon ez nem jo. A kicsi gyermekek csak megnönek, oviba, suliba mennek majd. Akkor mar vallalhatsz reszmunkaidös allast, keresel valamennyi penzt, könnyebben apad a hitelhegy. Ha lenne par nyugodt orad, akkor gondolkozz el azon, hogy mi a legfontosabb az eletedben, es hogy ezert milyen aldozatra vagy hajlando. Gondolkozz el azon, ami a legjobban bant, vagy zavar, es probalj meg a ferjed bevonasaval valtoztatni rajta. Ha nyomaszt a hiteleitek merteke, akkor probald megnezni, hol tudnatok egy kicsit sporolni. Esetleg vonjatok be egy profi penzügyi szakertöt. A gyogyszerrel kapcsolatosan: az antidepresszans csak a depresszio TÜNETEIT szünteti meg, es nem a depressziod OKAIT. Igy gyakorlatilag csak kitolodik a datuma a döntesednek/dönteseidnek, amiket most kellene meghoznod. Nem irod ugyan, hogy milyen hitelekröl van szo, de az erezhetö az irasodbol, hogy ez nyomaszt a legjobban. Probaltatok kisebb/alacsonyabb havi törtesztest kervenyezni?
2012. nov. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó nagyon kedves vagy hogy ilyen hosszasan válaszoltál nem vagyok egy buta és olyan típusú ember aki várja a sültgalambot, egész életemben mindig mindent megoldottam, addig mentem míg megoldás nem született, életemben először vagyok HUZAMOSAN évek óta ugyanolyan vagy közel ugyanolyan kedélyállapotban és nem bírok kimozdulni belőle.

Az általad javasolt dolgokon MIND MIND TÚL VAGYOK./vagyunk.

1. a férjemre nem lehet rábízni a számlákat, fizetendőket, volt már ilyen és még nagyobb lett a car mint előtte volt, amúgy is olyan típus aki szeret elfelejtkezni időpontokról határidőkről én vagyok a realistább a kapcsolatban. 2. Nincsenek nagyszülők és megbízható rokonok se, max fizetett segítségre tudom bízni a gyerekeket ami mondanom se kell nem 2 ft. főleg 3 gyerek, pláne egyszerre másrészt egyáltalán nem vagyok nyugodt amikor egy fizetett segítő van velük lehet ez az én görcsösségem de akkor is így van.

3. ahhoz hogy külön programot csináljunk a 2-es pontnak meg kellene valósulnia illetve őszintén megmondom, próbáltuk már de 3-4 havonta egy két óra rajtam SEMMIT nem segít és azidő alatt is csak az anyagi gondokon rágódtunk.


Igen a két nagyobbam már ovis, a kicsi még bölcsis korú de nincs állami bölcsi felénk csak 40-50 ezres fizetős, nem kell ragoznom hogy ha őt oda beadom akkor rosszabbul jövünk ki anyagilag mintha "itthon ülök".

Semmi garancia rá hogy találok munkát mikor ovis korba ér. És ha nem találok?? Illetve ha találok is mert álljunk pozitívan hozzá, akkor is valószínű még megterhelőbb és nehezebb lesz mint most hogy "csak itthon ülök". Hiszen még egy hely lesz ahol a 100%ot várják tőlem.

Nem mentegetőzni akarok csak ezeket amiket írtál én már minden hónapban újra és újra végigzongorázom de nem látok kiutat belőle. Közben nagyon nagyon félek hogy a férjem is megunja ezt hogy ilyen vagyok és jól elhagy persze ez már egy másik téma.

2012. nov. 23. 20:36
 10/11 A kérdező kommentje:
Ja és még a hitel igen bevontunk már pénzügyi szakértőt nem is egyet (pénzért is) és nem sok okosat tudtak mondani igazából. Könnyítést nem kapunk a banktól nem devizás a hitel, hanem forintos csak közben kicsit változtak a dolgok és nem az az egy hitel van...mindegy hosszú de mindent megpróbáltam már ezekkel kapcsolatban is, állandóan pengeélen táncolunk.
2012. nov. 23. 20:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!