Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós vagyok. Nagyon...

Depressziós vagyok. Nagyon nem vagyok jól. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem tudok orvoshoz sem menni mert alkalmi munkából élek,és nem tudom,hogy a tb-m rendezve van e?

Nagyon nehéz a helyzetem,egyszerüen nem látom az utat!

Segítség!


2012. dec. 18. 20:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Pszichológus? Ő nem orvos. Vagy esetleg nincs pénz rá?
2012. dec. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Én is nagyon az vagyok most. Próbálj valami nyugtatóbb zenét hallgatni. Valamivel el kellene terelned a gondolataidat. Legalább egy-egy órára teljesen kikapcsolni és mást csinálni, máson gondolkodni, ami teljes koncentrálást igényel. Utána már jobb lesz kicsit.
2012. dec. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Valamikor nagyon régen a fiamnak meséskönyvet ajándékoztam karácsonyra, nem voltunk bőviben a pénznek , de a meséskönyvre nem sajnáltam. Ja, akkor volt első osztályos, és beleírtam az első lapra, hogy legyen ez könyv emléke annak az időnek, amikor megtanultál olvasni. Évekkel később a másik fiam is kapott egy hasonló szépséges meséskönyvet hasonló beírással. Aztán teltek az évek, hoztak ezt is, azt is, hozták az újat, vitték a régit a maguk tempójában. Egyszer valahol találtam egy idézetet. Nem tudom már, hogy kitől származik, de akkor elővettem a két meséskönyvet és a borító belső oldalára beírtam:"Sokszor éreztem: vége van,megölnek, elvesztem magam, s mindig túléltem, sokszor éreztem: eltűnök s a nap mindújra kisütött, valaki lenyúlt értem, mindig úr lett a vadakon valami nagyobb hatalom, s elfértem tenyerében." Fogadd el tőlem te is útravalóul ezt a pár sort. Hidd el, vigasz van benne. Ölellek szeretettel.
2012. dec. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát szerintem semmiképp ne maradj egyedül. Csak egy másik ember tudja elterelni a gondolatokat, önmagában az ember saját problémáin gondolkodik. Ha meg épp nincs kivel kimenned, igyál egy nyugtató teát (citromfűlevél tea, levendula tea...), vagy sportolj valamit. A sport, ha rendszeresen űzöd, ki fogja ölni belőled a depressziót.
2012. dec. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

[link]

Remélem ez segít.

2012. dec. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Éreztem, hogy valaki azt az ökör Szendit fogja citálni. Neked már írtam ButaHarcművész, hogy egy nagy barom vagy, de hogy ennyire, azt fel sem tételeztem.
2012. dec. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ó, köszönöm, én sokkal ocsmányabbakat gondolok rólad bárki is vagy, mint te rólam.

Szerintem jó hogy személyesen nem találkozunk, képzeld el hogy ha egy fogpiszkáló lenne nálam, azt hány helyen nyomhatnám fel neked, bunkó barátom :-"

2012. dec. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mindenféle lelki probléma valami vágyból ered, valamelyik vágy beteljesülésének hiánya okozza. Próbálj meg lemondani róla (és így nagyobb valószínűséggel is fogod elérni a vágyadat, furcsa de így van, hamár csak arra gondolsz, hogy most emiatt stresszeled magad :D, már megérné lemondani róla). Ha akarsz valamit igazán egyszer úgy is eléred! Másik az, hogy ha mások bajával foglalkozol (segítesz nekik) a sajátodról meg fogsz feledkezni, talán ez is segítene rajtad.
2012. dec. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen ez eléggé igaznak hangzik.
2012. dec. 19. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!