Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kevert szorongásos, depresszió...

Kevert szorongásos, depressziós zavarra miket tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Ezt a diagnózist állította fel az orvos, írt fel gyógyszert,de nem szeretném szedni! A sok mellékhatás miatt! Most tőletek kérek segítséget mert ti tudjátok "mibe vagyok"! Ti mivel enyhítitek a tüneteket? Vitaminok? jóga? sport? teák? praktikák? Előre is köszönöm!

2012. dec. 18. 00:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Próbáltam a Neuroptimot, Omega 3-at, relaxációt, paleolit táplálkozást.

Egyik sem hozott érdemben változást, maradt az antidepi.

Cipralexet szedek. Ha kérdésed van, írj nyugodtan.

2012. dec. 18. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Gyógyszerrel enyhítem a panaszomat. Próbáld meg szedni és ha egy hónap alatt nem tapasztalsz javulást, akkor hagyd abba és esetleg megpróbálkozhatsz egy másik gyógyszerrel, vagy akkor jöhetnek az alternatív megoldások.


A mellékhatások amik a gyógyszeres papíron vannak, csak egyszerű szabványszövegek, hogy így biztosítsák a gyógyszergyárak magukat a perekkel szemben. Nem valószínű hogy nálad is fellépnének azok a tünetek.


Egyébként milyen gyógyszert írt fel az orvos?

2012. dec. 18. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sport
2012. dec. 18. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Pszichoterápia. Ez felnőttek esetében majdnem kizárólag magánpraxisban lehetséges (az állam nem fizeti, csak a gyógyszeres kezelést...). Keress egy jó pszichológust.
2012. dec. 18. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Cipaloparm a neve a gyógyszernek...
2012. dec. 18. 10:23
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérlek olvasd el ezt, hogy jobban megértsd a gyógyszered hatásmechanizmusát:


[link]



Az orvosok nem véletlenül írnak fel gyógyszert egy adott problémára. Fenntartom a fentebbi véleményemet és azt javaslom, hogy azért próbáld meg a szedését. Semmit nem veszíthetsz vele, függőséget nem okoznak ezek a készítmények, ezért bármikor abba tudod hagyni (az orvos segítségével természetesen).


Illetve a felettem hozzászólóval is egyetértek. Javasolt lenne egy pszichoterápiás szakrendelést is felkeresni, ha megoldható. Nagyon sokat tud az ilyen problémákon segíteni.

2012. dec. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!