Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ha le akarok...

Mit tegyek ha le akarok szokni a THC-ról? Hogyan mondjak nemet?

Figyelt kérdés

Kedves Marijuana Anonymous közösség!


Már több éve szivok füvet, heti rendszerességgel. Sok szempontból szeretem, nem tartom egészségtelennek. Amit nem szeretek benne (legalábbis jelenleg), hogy nagyon ellustulok tőle. Volt, hogy naponta szivtam, most már csak akkor, ha barátaimhoz megyek. Egy pár hete szedek egy növényi táplálékkiegészitőt is, és annak hatása alatt mintha sokkal könnyebben tudnék beszivni. Ezt nem feltétlenül szeretem, igy úgy döntöttem, hogy leszokok, vagyis elutasitom egy ideig a f üvet. Ez persze nem lesz egyszerű, mert olyan barátaim vannak, ha egyszer nemet mondok egy jointra, addig nyaggattnak, amig bele nem szivok, és ezt minden körben. :)


Meg azt sem tudom, hogy nem lesz-e kellemetlen, hogy mindenki 'rottyon', én meg nem. Pedig 'tisztán' és beszivva is csendes tipus vagyok, esténként már nem szoktam pörögni, és magamtól is tudok dögleni az xbox előtt, vagy szeretni egy zenét, nem kell hozzá a fű.


Hogyan mondjak nemet?


Köszönöm,

K

F/27


2012. dec. 19. 23:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Pszichológus, drogambulancia.
2012. dec. 20. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Takumi ***** válasza:
35%
Nagyon ellustulsz? 3-4 ora és vége. Ezért akarsz leszokni a semmiről? A fű nem okoz függőséget. Nemet meg egyszerű mondani. Elhatározás kérdése.
2012. dec. 20. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

nem értek teljesen egyet, pszichikai függőséget okozhat. nem a 3-4 órával van a baj, hanem azzal, hogy általánosságban is ellustul tőle az ember (nehezebben kel, többet eszik, kevesebbet mozog..)


értem, hogy csak elhatározás kérdése, de attól még minden cimborám csinálja. szakítsam meg velük a kapcsolatot emiatt? nyilván nem fogom..

2012. dec. 20. 08:08
 4/15 anonim ***** válasza:

Ezt az ellustulást én sem becsülném le ennyire.. Elég cinkes, ha az ember egyáltalán nem motivált és végig dögli az életét. Ha meg már bekerült ebbe a gödörbe/körforgásba, nehéz nemet mondani.


Pedig valahogy lazítanod kéne a társasággal a viszonyt. Ha lenne valami, ami fontosabb, hobbi, sport, barátnő (aki nem szív) az segítene. Hisz, ha az xboxozás, ágyon zenehallgatás áll a mérleg másik oldalán tényleg túl sok kedvet nem csinál a "nem füvezéshez".

2012. dec. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

"értem, hogy csak elhatározás kérdése, de attól még minden cimborám csinálja. szakítsam meg velük a kapcsolatot emiatt? nyilván nem fogom.."


Ez olyasmi lehet, mint a delfinek öngyilkossága. Úszhatnának szabadon a tengerben, de ők nem teszik. Együtt halnak meg. A világ sóhajt egyet. Azt annyi.

2012. dec. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
Hali! Én is szívtam. Marhaság, hogy nem okoz függőséget. Ráakadsz, mint a disznó, de lelkileg. Az a gond vele, hogy nagyon jónak tűnik, és nem okoz rövid távon fizikai problémát. Általában kell valami, ami még a marinál is jobb, ami felülmúlja, hogy rájöjj mekkora barom voltál, hogy elkezdted szívni. Én 7 éve átadtam az életemet Jézusnak a megváltónak, és azóta egy szál cigit nem toltam, egyszer se rúgtam be, semmi káros szenvedély. Písz!
2012. dec. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Igen, rá lehet szokni.

Hiába mondják, hogy fizikálisan nincs hozzászokás, bla, bla, bla...

Lelkileg van.

Ahhoz a lelkiállapothoz szoksz hozzá, amit a fű okoz, és újra kelleni fog.


Mindenhez hozzá lehet szokni, van, aki kényszerevő, drága, jó barátnőm is, aki egy angyal, és borzasztóan jószívű, értékes ember, de kajafüggő.


110-120 kiló, és eszik, eszik, mint egy megszállott.


A kajától se fizikálisan vagy függő, az érzéseit nyomja el ezzel.


Ahogy mi is a fűvel, nagyon nem jó, ártalmas, megváltozik a személyiséged.


Én megijedtem magamtól már, ittam is, füveztem is, dohányoztam is, úgy néztem ki, mint egy hulla vagy egy kísértet, csúnya, lepusztult ember nézett vissza a tükörből.


Nekem ez volt az "ébresztő", megláttam magam és elborzadtam!


Nem is kellett más, elég volt a saját lepusztult külsőm.


Azóta csak néha dohányzom, de nem füvet persze, ro.hadt káros.


Inkább válassz más barátokat, ha ők ebbe belevisznek, mert rosszul fogsz járni.

2012. dec. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Kérdező, azon gondolkodj el, hogy mit nyújtanak neked ezek a barátok. Tudtok jó programokat csinálni, és minden gondodat megbeszélheted velük? Vagy az köt össze, hogy "buli van" és szívtok és dögletek együtt? Hisz, ha jóformán az tart vissza a nem füvezéstől, hogy milyen már, hogy mindenki rottyon van, te meg nem, én biztos elgondolkodnék, hogy kell-e nekem ez a társaság. Tisztán csináltok ti bármit is együtt?
2012. dec. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

először is köszönöm a sok választ!


igen, szerencsére csinálunk mást is, érdekes programokat, fű nélkül. néhány embert már sok-sok éve ismerek, bármit meg tudok velük beszélni, értékes, a legtöbben motivált és sikeres emberek. viszont ahol és amikor csak lehet, előkerül egy joint, sokkal többször mint én azt kívánnám. van, hogy más sem akar adott pillanatban szívni, de őt is rábeszélik. én persze sosem, mert megértem, ha épp nem akar szívni.


megoldás lehetne, hogy amikor tudom, hogy szívni fogunk, nem találkozom velük, de ez főleg télen nehezen kivitelezhető. a legrégebbi barátaim szívnak a legtöbbbet, de elfogadom, boldogok, sikeresek, elérik amit el akarnak. én viszont nem, és nálam sok esetben a fűre vezethető vissza

2012. dec. 21. 13:27
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha ilyen jóbarátok, akkor szerintem megpróbálhatnád megbeszélni velük ezt. Persze, nem akkor, mikor pont rád akarnak tukmálni egy joint-ot, hanem egyéb, meghittebb pillanatban.
2012. dec. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!