Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerinted mi lesz azzal az...

Szerinted mi lesz azzal az emberrel, akit a gyűlölet és bosszúvágy motivál?

Figyelt kérdés

Akit már egészen korai szakaszban, kamaszkorától kezdve az motivál, hogy bosszút álljon a vélt vagy valós sérelmeiért, amiket elszenvedett? Ezért tanul, ennek megfelelően viszonyul az emberekhez szakmai téren a feljebbjutásért, szinte minden e köré épül nála és sikerre is viszi a lépcsőfokokat, mert motivációja hatalmas.


A kérdés személyes és kutatói jellegű is.



2012. dec. 26. 17:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen területen tanulhat az ilyen?
2012. dec. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szinte bármilyen.. megjátssza magát a feljebbjutásért és jó színész is. A bosszúvágyból kiindulva nyilván társadalmi területeken halad tovább, ahol a legnagyobb presztízst lehet elérni.
2012. dec. 26. 17:15
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet hogy ér el sikereket akár a bosszú területén is, de nekem meggyőződésem (legalábbis nagyon akarok hinni ebben) hogy még az életében vissza kapja mindenki amit mással tett. Ez is inkább tapasztalat, láttam már olyat, hogy bejött. Szerintem ez nem rosszindulat, vagy káröröm, egyszerűen csak az élet törvényszerűsége. Amit vetünk azt aratjuk. De azért meg kell hagyni, valahol kielégítő érzés látni valakit hogy visszakapja a saját gonoszságát az élettől.
2012. dec. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
én ezért szoktam inkább letenni a haragom, és a bosszúvágyam bármennyire is megbántott valaki. Hiszem, hogy majd más (esetleg sors, vagy Isten ki hogy nevezi) elintézi helyettem. Csak várni kell, és még a hírét is hallani fogod. Volt egy maffiózó, aki nem fizetett ki, azóta az indexen láttam, hogy elkapták és lecsukták. Másik, egy nő elcsábította apámat, és apám elhagyta anyám két kicsi gyerekkel, azóta ott született egy autista gyerek, és a másik nőt is elhagyta egy harmadik miatt, a nő kómába esett és azóta is romokban. A szomszéd teljesen próbált kikészíteni feljelentett, és beperelt a bíróságon, és most ő van úgy, hogy romokban a házassága, és én jelenthetném fel hamis vádért, és a feleségét hamis tanúzásért, kezemben az életük. Még nem döntöttem-e el, hogy visszavágjak-e vagy hagyjam őket a "sorsra" úgyis megbosszul az élet magától mindent!
2012. dec. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szerintem mindannyian láttunk példát arra, hogy rossz emberek jól élik le az életüket és arra is, hogy jó emberek rosszul. Ez teljesen véletlenszerű.
2012. dec. 27. 12:36
 6/6 anonim ***** válasza:

miért, szerinted mi lesz akkor? a te válaszod az, hogy "semmi". akkor minek kérdezted meg? :)


egyébként lehet hogy igazad van, és úgy kell ezt megfogalmazni, hogy jókkal, rosszakkal is történik rossz dolog az életben. És nem kell kérdezni hogy miért. Nem a jóság fokmérője hogy milyen lapot osztanak, de mindenkivel történik rossz dolog ettől függetlenül, csak mindenki másképp fogja fel. Úgy is fel lehet fogni, hogy valamit visszakaptam amit korábban én adtam másnak, meg úgyis hogy benne volt a pakliban, hogy velem is történik rossz, ezért tovább lépek. Lehet hogy azok a rossz emberek nem foglalkoznak azzal sem, hogy korábban rosszat tettek mással, még a saját életükben bekövetkezett rossz dolgokat sem társítják a saját gonoszságukhoz, hanem azon is tovább lépnek. Ki tudja ezt! :)

2012. dec. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!