Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan gyógyuljak meg? Orvosi...

Hogyan gyógyuljak meg? Orvosi segítség nélkül főleg!

Figyelt kérdés

Ez most hosszú lesz, de ki kell írnom magamból, és lehet, hogy páran még őrültnek fognak tartani emiatt, de most minden problémámat leírom! De semmiképp sem akarok orvoshoz vagy pszichológushoz menni, mert a szüleim nem fogadnák el és pénzem sincs rá.

Gyűlölöm magamat, mert nem vagyok olyan ember, aki akarok lenni. Tisztelem az olyan embereket, akik intelligensek és emellett remek sportok vagy több területen képesek remek eredményeket hozni. Azonban én pont ennek az ellentéte vagyok: körvérkés stréber, aki átlag alatti eredményeket hoz különböző képességfelmérő tesztekben. Nagyon igyekszem az iskolában, de hiába a jó jegyek, ha nem tudok mit kezdeni azzal a sok megtanult oldallal, mert tehetségtelen vagyok és a családom még a legalapvetőbb dolgokat sem szereti rám bízni, mert mindent elrontok. Ettől a gondtól, hogy alapvetően alkalmatlan vagyok mindenre folyamatosan szorongok. Minden reggel megbánom, hogy felkeltem aznap is. Az idegeskedéstől nem tudok beszélni vagy felelni, és ez érettségin vagy más vizsgákon, állásinterjúkon tényleg nem jelent túl sok jót. Nem akarom kijelenteni, hogy depressziós vagyok bármilyen vizsgálat nélkül, de egyre több tünetét fedezem fel magamon. Már engem is zavar, hányszor gondolok az öngyilkosságra. És egyre gyakrabban jutok el, hogy besétálok a konyhába, előveszem a legélesebb kést és felvágom a combartériát, mert azt tuti nem élem túl.

A másik, ami szerintem nagyon gáz, hogy nem bírom elviselni, hogy nő legyek. Ha felveszek egy nőiesebb ruhát akkor felfordul magamtól a gyomrom. Nem bírom, hogy menstruálok és egyszer belegondoltam a terhességbe is és rettentően taszított a gondolat is, amivel eljuthat valaki is odáig. Ráadásul mostanában egyre magányosabbnak érzem magamat, de nem bízok meg a férfiakban, mert tudom, hogy csak valami f*szcibálóra van szükségük,aki még el is mos helyettük, nem pedig egy társra, aki egyenrangú lenne velük. Még sosem voltam senkivel, de amikor egy fiú közelít hozzám, inkább csak elszaladok, mert nagyon megijedek tőle. De nem mintha túl sok jelentkező lenni, mert az osztálytársaim már megmondták, hogy jobb lenne, ha tükörbe néznék.

Az utolsó pedig szerintem a szüleimmel való konfliktus. Nagyon szigorúan neveltek. Nem voltak soha erőszakosak, de azért, néhány atyai pofon mindig kiszaladt. Azonban az apám elég hamar elveszti a fejét és akkor sem megüt minket, csak ordít...De ezt a hangerőt senkinek nem kívánom, és egyre gyakrabban verik ki a palávert anyámmal, mert szerintem igazából utálják egymást, de nekem ezt évek óta végig kell néznem ezt. Ráadásul mostanában bajuk van folyton az idősebb testvéreimmel is és velük is olyan veszekedéseket lenyomnak aminek az a vége, hogy valaki az utcán éjszakázik. Ahhoz képest, hogy ők a szüleim, nem akarják meghallgatni a bajomat, mert elintézik avval, hogy csak hülye a gyerek és kész, neki úgysem lehet problémája, hiszen el van tartva. Nem bírom őket, utálom átlépni az otthonom ajtaját, mert nem vár itthon semmi, csak veszekedés és fülsüketítő ordibálás! Egyre nehezebben viselem el ezeket, úgy érzem ha nem én ölöm meg magamat, akkor a szívem ugyis meg áll magától! ;((( 19/L



2012. jún. 23. 10:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Ugye ha jól értem, ez itt egy elég nehéz nexus. A szüleid élete az övék, a tiéd meg a tiéd, 19 éves vagy, költözz el hazulról. Persze kérdezheted, hova. Valahonnan mindenki elkezdi. Ha tudsz, idősebb tesótól, szülőktől, barátoktól kérj kölcsön 100-200 ezer forintot, és menj el lehetőleg egy másik városba dolgozni. Persze valszeg ez elég nehéz lesz, pláne, ha nincs szakmád. Meg lehet próbálni külföldöt is, bébiszitterként, és akkor kezdő sem kell. Ott összerakhatsz annyi pénzt és nyelvtudást, hogy elindulhass az életben.


Még egyszer mondom, a szüleid élete NEM a tiéd!

2012. jún. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amíg az a fontos hogy "mit szólnak a szüleid" (akik a leírás alapján beteg állatok, főleg az apád), nem csoda hogy itt tartasz. Itt is fogsz még egy darabig, erre fogadni mernék.

19 évesen egyébként mire vársz?! Szedd össze magad külsőleg, gondolom tényleg hányinger kinézeted lehet. Fodrász, kozmetikus, ruhák, mozgás.

Menj el egy segítőhöz, ingyen is találsz ilyet, lehet hogy egy iskolapszichológus is elég.

Gyűjts pénzt, és ha van elég, költözz el.

Az idősebb testvéreid mit csinálnak amúgy? Valami sült galambot várnak azok is, vagy már rég leléptek otthonról?

2012. jún. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A testvéreim itthon élnek, mert nem tudnak a keresetükből elélni. Az iskolánkban örülök ha be tudok járni a fakultációra, mert az sem képesek megtartani normálisan és tojnak a diákokra. Már páran kaptak is pánikrohamot a klotyóban, de ennek ellenére nem történtek változások a suliban (de biztos drága egy ilyet üzemeltetni)
2012. jún. 23. 19:50
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Milyen iskolába jársz egyáltalán? Azt írod, hogy nehéz az érettségi, meg nem sikerülnek az állásinterjúk. Javaslom, egyszerre egyet csinálj végig.

Meg azt sem értem, miért kapnak egesek pánikrohamot a klotyóban, mert nem változik semmi. Minek kellene változnia? A menstruációnak? Mert azzal is bajod van, ha jól olvasom. Nem vagy te hisztis kicsit?

2012. jún. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A női golden truth: "nem bízok meg a férfiakban, mert tudom, hogy csak valami f*szcibálóra van szükségük,aki még el is mos helyettük, nem pedig egy társra, aki egyenrangú lenne velük. Még sosem voltam senkivel, de amikor egy fiú közelít hozzám, inkább csak elszaladok, mert nagyon megijedek tőle."


1. Szerinted ha ilyen rossz vagy, ki lenne egyenrangú veled? Ezen gondolkozz el kicsit.


2. Ha sosem volt még férfival dolgod, honnan tudod, milyenek?



Tehát látszik, hogy itt a problémák a borzasztó családi háttérből fakadnak, nem pedig a konkrét tapasztalatok, reális valóság szülöttei.

2012. jún. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!