Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aggódom a jövő miatt. Mit...

Aggódom a jövő miatt. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Mindig azon járnak a gondolataim, hogy milyen helyzetben van az ország, és hogy hova haladunk, és nagyon aggódom a jövőm miatt. (ez most nem politikai kérdés akar lenni)

Egyetemre járok, beiratkoztam egy tanfolyamra is, angolt is tanulok szabadidőmben, meg próbálok diákmunkát keresni, de olyan kilátástalannak látszik minden. Nagyon aggaszt, hogy tudok majd elindulni az életbe, mikor alig van munkahely, oda is protekciósok kerülnek be. Diplomások se nagyon keresenek az én szakmámban többet netto 120 ezernél. Hogy lehet így elindulni az életbe? Nektek hogy sikerül talpon maradni? Mit tehetnék még, hogy legyenek kilátásaim? Ha elolvasok 1-2 cikket hírportálokon, még jobban magamba süllyedek ettől. Tényleg az az egyetlen normális módja az életnek, ha valaki kimegy külföldre takarítani, vagy pincérnek? Én szeretnék a szakmámban dolgozni, de ha csak ennyit fizetnek, akkor lehet fel kell adnom és hiába tanultam ennyit.:(


2009. aug. 24. 23:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
ne olvass híreket. tapasztalatból mondom. csak befordulsz tőlük. mi lesz a végzettséged amúgy? énis mindjárt végzek főiskolán, de én optimista vagyok, és hiszek abban h nekem sikerülni fog. látom a körülöttem levőket, h télleg elég nehéz nekik is, de én ilyen optimistának születtem, h mindig azthiszem, h de nekem sikerülni fog :D ez nemtom h jó e vagy rossz, abban jó, h én nem aggódom, és nem ezzel foglalkozom (mostmég) mivel még van fél évem a suliból, ott a szakdoga, a gyakorlat, a párkapcsolatom, a kocsim, az életemben a jó dolgok, én ezekre összpontosítok, és használom ki az időmet, addig amíg még megtehetem. ne gyepesedj be már most, mert így szörnyű lesz, és mire odaérsz h munkavállalás, addigra már annyira megkeseredett leszel, h garantáltam nemfog sikerülni. szóval én aztmondom, h élvezd az egyetemi éveidet, és de aggódj már most a jövődön, mert ez savanyúvá tesz, így meg baromira nehéz élni, főleg ebben az országban. ráérsz majd aggódni, ha majd ottvagy a küszöbén a dolgoknak. de addig ne. és maradj optimista, higyj teis abban, h DE neked fog sikerülni. mert szerencsés vagy.
2009. aug. 25. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%

Szia!

Amit Te írsz, az nem élet...

Tudod mi az élet?

Szeretni és szeretve lenni, álmodni és élni az álmaidat, célokat kituzni magad elé és hinni benne, másképp élni mint mások, ellentmondani a tévhiteknek, az emberi butaságnak, a logikusságnak.

Kalandorként élni és nem aggódni a holnapért. Nem a pénz tesz boldoggá, akárki akármit is mond, hanem az, ha a szivedre hallgatsz és utána mész. Ha álmodsz és turelmesen vársz. Ha feláldozod valaminek az életed és csak annak élsz. Ha bebizonyítod a világnak, hogy tobb van benned mint egy átlagos emberben. És amit mindig mondok, hogy MINDIG csak szeretetet mutatsz minden és mindenki felé!!!


Kérlek, ne aggódj az miatt, hogy mi lesz, úgy is lenni fog valami, mégpedig az, amit Te akarsz, és ha a szivedre hallgatsz és vársz akkor mindent elárhetsz! Várj a lehetoségre és ha érzed, hogy itt van akkor csapj le rá, tegyél meg mindent érte és sikerulni fog!


Akit a szeretet vezérel annak rossz élete nem lehet, mert ne felejtsd el, hogy amit adsz, azt kapod vissza is!


Erre mind magam jottem rá, igaz még fiatal vagyok, de megtapasztaltam! Ne idegeskedj, nem tesz jót neked, az idegeskedés csak elront mindent!

2009. aug. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Engem a cigányos hírek húznak le mindíg.
2009. aug. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

hát ez nagyon fennkölt volt, kedves második.

de én sajnos addig nem tudok boldog és felszabadult lenni, amíg nem érzem magam biztonságban anyagilag, hogy holnap is lesz mit ennem, és lesz fedél a fejem felett. tudod ezek az alapvető emberi igények, és csak ezután jön a piramisban az önmegvalósítás. szerintem kevesebb ezoterikus könyvet kéne olvasnod...

2009. aug. 26. 12:14
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is aggódom az ilyenek miatt.Nem szabadna híreket néznem.Pont ezen járt az agyam tegnap,hogy nem igaz hogy a saját hazámban ez megy,hogy kilátástalanság,pénztelenség van,megy a roma-magyar uszítás,a fiatalság elkorcsosul stb...Komolyan nekem sírhatnékom van ettől,de hidd el,van akinek sokkal kilátástalanabb az élete mint neked.Nézz csak körül,ugye mondanom se kell...
2009. aug. 27. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

totál ilyen helyzetben érzem magam. Mintha a számból vetted volna ki a szót. Nem tudom mi lesz a jövővel!? Félek.

Remélem te már megoldottad.

2010. máj. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!