Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van még valami, amit tehetnék...

Van még valami, amit tehetnék vagy nekem annyi? Többi lent

Figyelt kérdés

Nagyon súlyos mentális problémáim vannak,amikkel már nem birok tovább élni... itt nem akarnám kifejteni. A gyógyszerek nem éppen segítettek a majdnem másfél évtized alatt, pszichológushoz meg csak egyhez tudnék menni pedig ez egy nagy város, de a hülye körzetezés....ő viszont cinikus módon közölte: "az élet kalitka és az ember ráébred hogy nála van a kulcs, a hozzád tartozó felnőtt embereknek meg fel kell tudniuk dolgozni egy öngyilkosságot". SZóval szerinte dögöljek meg...

Sajnos magánpszichológusra nincs pénzem, örülök ha étel kerül az asztalra. lenne a tündérhegy, de nincs pénzem utazgatni, és szoc fóbiám is elég erősen van, ott meg emberek közt kellene aludnom. Ha mindezek nem jöhetnek szóba, mit tehetnék még? Ez már az utolsó utáni keresésem, tényleg nincs más csak az öngyilkosság?



2012. dec. 27. 21:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
így,hogy nem tudom a betegségedet,így nem tudok segíteni. De mindig van remény! Ne legyél öngyilkos,semmit sem oldassz meg vele!
2012. dec. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
köszönöm, de elég könnyű mondani hogy nem megoldás, pedig végül is az. inkább mondhatjuk, hogy nem kedvező megoldás. Azért is nem írom le a dolgokat, mert úgyis jönnének a lenéző gúnyolódó válaszok. annyi biztos ezt így ilyen formában nem tudom folytatni.
2012. dec. 27. 21:37
 3/14 anonim ***** válasza:
ha gondolod írhatsz is privátot. én nem gúnyolnálak,a betegség szerintem elég komoly dolog,még egy megfázás is lehet az..
2012. dec. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
Így elég nehéz, hogy nem mondod el mi is pontosan a baj. Itt név és arc nélkül megoszthatod, és akkor talán segíteni is tud valaki! Az öngyilkosság semmiképpen sem megoldás! Ha gondolod privátban is szívesen beszélgetek veled!
2012. dec. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
hát legyen. a baj pontosan nagyon is szorosan kapcsolódik az öngyilkossághoz. Annak a kényszeréhez. Gyerek korom óta tart. Tíz percre nem hagy nyugodni. Az volt a hatalmas gyermekkori álmom, ami roha.tul nem normális, és nem vagyok rá büszke, hogy nagykoromban lesz egy szobám ami ki lesz tapétázva kivágott öngyilkosságról szóló hírekkel és képekkel. Nem hagy nyugodni percig sem az a képsor,ami állandóan forog bennem tök mindegy mit csinálok, ugrás és vágott erek jelennek meg képileg bennem. kínzó vágy az öngyilkosságra. emellett olyan harag gyülemlik fel bennem, amilyet már nem tudok kontrollálni.Nem birok emberek közt lenni, álomszerű deperszonalizált állapotaim hosszabbodnak. Mellette fizikailag nincs semmi erőm. családom nincs, az életet csak a barátom miatt élem, mert nem tudom hogy dolgozná fel a nemlétemet. Gyermekkoromban nagyon furcsa dolgokat csináltam és azóta is elmebeteg vagyok. Diagnózisból sokat kaptam már, de azok nem segítenek senkin, és tarthatatlanná vált ez az állapot! dióhéjban ennyi.
2012. dec. 27. 23:28
 6/14 poet1 ***** válasza:
Szia, hidd el én megértelek. Kérdésem az lenne: Volt e már akár neked akár szüleidnek kapcsolatotok okkultizmussal? Illetve hogy ezek a gondolatok mennyire spontánok, vagy van e negatív előzményük? Ezt sajnos egyedül nem győzheted le, én szívesen SEGÍTEK. Már többeknél volt rá lehetőségem,hogy segítsek. Nyugodj meg, akárj írj privit is. Átmentem már skizofrénián, majdnem megöltek, több idegösszeomlásom volt, de mindből kiszabadultam. Várom válaszod! :D
2012. dec. 28. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szia! első vagyok. Ha ez már gyerekkorod óta tart,akkor az már tényleg baj :(. De még most is lehetsz normális,ha pszichológus nem segít,akkor beszélgess valakivel.. Hidd el,mindent rendbe lehet hozni :)
2012. dec. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

hülye kérdés: végzel valami fizikai aktivitást? sport, tánc? hihetetlen de ezek nagyon helyre tudják tenni az embert.


amúgy biztos nem tudnál másik pszichológus keresni? még ha utazni is kéne.

2012. dec. 29. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
poet1: ne haragudj, hogy ez mondom, de nem hiszem, hogy arra lenne szüksége, hogy még rácsavarodjon valami ilyesmire. neki rendet kéne rakni magában, nem még nagyobb kupit csinálni.
2012. dec. 29. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 poet1 ***** válasza:
Kedves okean dehogy haragszom,de itt egyedül nem tud rendet tenni,ha tudna,nem kérne segítséget. Isten a BÉKE istene nem a ZŰRZAVARÉ :)
2012. dec. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!