Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mikrotól beszélhetünk depressz...

Mikrotól beszélhetünk depresszióról?

Figyelt kérdés
A barátnőm egyáltalán nem elégedett magával.Utálja a bőrét, a haját, a dagadtnak hiszi magát, azt mondja, hogy lógnak a mellei, semmihez sem érzi magát jónak. Azt mondja, hogy hülye és, hogy semmihez sem ért. Ez már depresszió? Lehet ezen javítani gyógyszerek nélkül?
2008. máj. 29. 22:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez inkább magyfokú önbizalomhiány, hacsak nincsenek hangulatingadozásai is... Ha esetleg sok pasitól kapna bókokat, akkor rájönne, hogy tényleg nincs vele baj, meg egy csomó sikerélménynek kell lennie... de ezeket csak idővel tapasztalhatja meg.
2008. máj. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Könnyen lehet depresszió is. Sokszor van rosszkedve? Bűntudata? Sír? Vannak céljai? Öngyilkossági gondolatok?


Enyhébb esetben elég, ha az önbizalmát próbálod növelni (bókok, olyan tevékenységek végzése, amiben Ő jó lehet), kicsit is súlyosabb esetben menjetek el mihamarabb szakemberhez. Érdemes, még akkor is, ha pénzbe kerül. Nekem min 10 évem ment el úgy, hogy depressziós-hangulatzavaros-alacsony önértékeléses voltam, és nagyon sajnálom, hogy nem "szebben" töltöttem azokat az éveket! Írj privit ha van még kérdésed.

2008. máj. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, sokszor oknélkül rosszkedve van. Sokszor van bűntudata amiatt, hogy nem tanul eleget. Néha még evés után is rosszul érzi magát...mert, hogy megint evett,és, hogy csak még dagadtabb lesz.(szerintem nem dagadt...anyukám szerint pedig sovány)Céljai vannak, de nem hisz abban, hogy elérheti őket. Mindig azt mondogatja, hogy én vagyok az egyetlen ami összejött neki. Nem tudom, mit tegyek. Már nem bírom nézni, ahogy szenved, sosem hagynám el, ő az életem.
2008. máj. 30. 13:21
 4/5 A kérdező kommentje:
És, hogy minden kérdésre válaszoljak, sokszor mondogatja, h jobb lenne ha meghalna...és, hogy csak amiatt nem teszi meg, mert még több fájdalmat okoznak nekem és a családjának. Képes elsírni magát bármilyen kis apróságon...és ha megsértődik valamin, sokáig ül csöndben és csak nézi a falat...de nem mondja el, hogy mi bántja...
2008. máj. 30. 13:24
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem szeretnélek elszomorítani, de barátnőd komolyan depressziós. Segítségre van szüksége. Elsősorban Rád, hogy mindig mellette légy, és tudja, bármi történik, számíthad Rád. Tudj meg minél többet erről a betegségről! Minél előbb beszéljetek a szüleivel a dologról! Ha most nem segítetek neki, később teljesen magába fog fordulni! Ez komoly dolog, és sajnos nem múlik el csak úgy hipsz-hopsz (tapasztalatból tudom sajnos :-(). Készülj fel rá, hogy lehet, hogy hosszú küzdelem lesz.


Olvasgasd ezt az oldalt, itt sok mindent megtudhatsz arról, hogy mit tehetsz, meg magáról a betegségről is: www.bura.hu

2008. jún. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!