Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem, elvesztem az...

Úgy érzem, elvesztem az önkontrollom, megőrülök, rettegek, nem tudok mit kezdeni magammal?

Figyelt kérdés
Depressziós és szocfób vagyok, most az ünnepek miatt nincs a pszichológus sem, de kezdenek egyre jobban kicsúszni a kezem közül a dolgok, nagyon rosszul vagyok, iszonyú feszült vagyok, nekiálltam megint vagdosni magam, mert már a cigi se nyugtat le semmilyen szinten, rettegek éjszaka, nem tudok aludni egyáltalán, csak ha nyugtatóval kiütöm magam, de már az is elfogyott, egyik pillanatban meg akarom ölni magam, a másikban meg rettenetesen félek, hogy meghalok, a fejem szétrobban, ilyen esetben mit csinálhatnék
2012. dec. 30. 04:17
 1/6 A kérdező kommentje:
Ráadásul az elmúlt pár napban (kb egy hete) észrevettem, hogy sok kényszeres dolog jelentkezett, ami eddig nem igazán volt jellemző (gondolom a szorongás miatt, vagy nem tudom)
2012. dec. 30. 04:19
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszát!

Régen szedtem antidepresszánst egy ideig, de nem használt, a nyugtatót meg nem gyakran szedem, tényleg "spórolok" vele, tehát nem elvonási tünetek miatt "robban szét a fejem",

Örülök, hogy önnek sikerült kilábalnia a depresszióból, de kétlem, hogy ugyanabban a helyzetben lennénk. Tudom, hogy hosszútávra hogy lehetne a problémát orvosolni (legalábbis ezen dolgozunk a pszichológussal) de ezek a tanácsok amikor épp totálisan be vagyok kattanva nem segítenek, kell valami "gyors" fogalmam sincs micsoda, mert félek, hogy egyszerűen kinyírom magam abban a pillanatban. Most "szerencsére" sikerült átvészelni, mert egy barátommal beszélgettem, de félek a következő éjszakától, mert általában akkor jön ez elő, és egyre erősebb, és egyre kevesebbet alszom...

2012. dec. 30. 07:55
 3/6 anonim ***** válasza:

Gondolom, kevert szorongásos és depressziós zavara van + szociális fóbia. Súlyos depressziós tüneteket ír le, jó a pszichológus de van egy pont ahol már az is kevés. Nem tudom fizetős pszichológushoz jár-e mert ha igen akkor érdemesebb lenne kineziológushoz járnia, ez utóbbi nem TB támogatott de sokkal érdemesebb azt választania. Esetleg hallott-e már a Bach virágterápiáról amivel a kineziológus foglalkozik ő az állapota alapján plusz teszt kitöltése után készíti majd el az önnek megfelelő cseppeket amit ha szed ugyanolyan hatással van mint a hangulatjavítók csak mellékhatás, hozzászokás nélkül. Tudok linkelni egy szakembert ha érdekli a dolog aki a terápia árát is ismerteti, ő többet tudna mondani erről mint én, nekem régen a pszichiáterem javasolta.


Önmagában a pszichológus kevés lesz a depressziója legyőzésében ő csak utat mutat, érdemes lenne pszichoterápiával ötvözni és antidepresszánst is javasolnék, tehát mindenképpen egy pszichiáter asztala a dolog ha nem keres kineziológust.

Természetesen a pszichiáter támogatott, nem kér a vizsgálatért pénzt, a gyógyszereket pedig térítésre írja fel tehát max 1000.Ft-ból kijön.. Inkább előzze meg a bajt, nehogy öngyilkos legyen! Sajnos én is már csak akkor mentem pszichiáterhez mikor azt mondtam nem bírom tovább és mostanra ami már egy évet jelent újra jól érzem magam. Nekem is szoc. fóbom volt még a buszra sem mertem felszállni plusz meg a depressziós szóval nagyon rossz volt! Nekem negyedjére írták fel a Paroxat-ot ami depressziós, szorongás és szociális fóbia kezelésére alkalmas és ezt a gyógyszert édesanyám egyik kollégája egy neurológus javasolta. Régebben anya is egészségügyi dolgozó volt így ismerte az orvost aki nagyon kedves volt és néhány beszélgetés után ő írta ki ezt nekem ami bevált. Azelőtt a pszichiátrián csak olyan szert kaptam amitől dührohamom lett és bevertem az ablakot.. A pszichiáterem is utána a Paroxat-ot írta ki de már egy másik mert az előzőben nem valami jó volt ő írta ki azt a régebbi dilisbogyót amitől szétvertem mindent! Egyébként a Paroxat egy elismert gyógyszer, nekem azt mondták kétségtelenül jó no persze kellet 3 hónap vagy fél év is mire hatott de tényleg jó!


Választania kell vagy a pszichiáter vagy a kineziológus mert higgye el csak később annál rosszabb lesz a pszichológus hiába ahhoz én is jártam de mintha csak addig lett volna jó míg ott voltam aztán fordultam pszichiáterhez és önnek is javasolnám mert aki depressziósoknál kevesebb sertralin szint az agyban ezért szorong, deprimált a hangulata stb.. Ezt kezelik antidepresszánssal aztán a terápia után a gyógyszer folyamatos lassú elhagyásával a szervezet megtanulja önmaga előállítani ezt az anyagot az agyban ami a neurotranszmitterek (ingerület hírvivő anyagok az agyban)ezeknek az inger érzékenységét befolyásolják.. Igaz ez kicsit bonyolult megérteni tehát a központi idegrendszer működését úgy hogy ebbe inkább ne is bonyolódjunk.. De a pszichológus az agy biokémiáját nem fogja rendbe tudni hozni csak gyógyszer.


Köszönöm az eddigi bizalmát!

2012. dec. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszát, nagyra értékelem, de sajnos nincs pénzem fizetős dokihoz járni... Heti egyszer járok TB által finanszírozott pszichológushoz, valami kognitív terápiára, nem emlékszem a pontos nevére.

Antidepresszánst többfélét is szedtem, egyik sem használt, tehát a gyógyszerekben már nem hiszek

2012. dec. 30. 19:28
 5/6 anonim válasza:
Tarts kutyát. :)És szeresd,mert ő garantáltan érted fog élni.
2013. jan. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Volt egy kutyám, de még a szüleimnél lakok és ők elpasszolták, és míg otthon vagyok, addig nem is tarthatok...
2013. jan. 11. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!